Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főznétek/főztetek/főztök...

Főznétek/főztetek/főztök ANYÓS konyhájába?

Figyelt kérdés

Jelenleg Párommal a szüleinél lakunk külön emeleten és fürdővel, a konyha közös. 2 év alatt 2x főztem akkor is az volt abból mért ennyit rakok, mért abba csinálom stb stb. Mondtam páromnak, hogy míg nem lesz sajátunk én nem fogok lent főzni.

A héten egy veszekedés után kitalálta, hogy én megfogok tanulni főzni, kirakatja az anyjával az alapanyagokat én meg csináljam meg. Csak mert a ránk eső összeget kifizetjük, rezsibe és a melegkajába, de meleg kaját nem mindíg látunk, én meg ezt a páromnak szóvá tettem hogy akkor minek fizetünk, mert ugyanúgy kell vennem a munkahelyemen kaját amikor nincs...

Erre felháborodottan kitalálta ezt a főzős dolgot. Mondtam neki, hogy nem fogok lent főzni. Sokan a saját háztartásukba tanulnak meg, és nem így kényszerítve... Mindeki elkezdi valahol, és azért alapkajákat megtudok csinálni, meg itt ez a csodálatos internett ahol mindent meglehet találni.


Mi a véleményetek erről?


Köszönöm a válaszokat! 23/N


2011. febr. 18. 10:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Biztos nem lenne képem elvárni, hogy felnőtt nő létemre az anyósom főzzön rám.

Főzz akkor, amikor nincs otthon. Ha ez nem megoldható, mondd neki kedvesen, hogy menjen tévét nézni, te addig megcsinálod a vacsorát, egyedül.

2011. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
54%

Én soha nem főztem anyóséknál, egyik kapcsolatomban sem, bár én nem is laknak ott még senkinél. De amúgy én sem főznék. Én arra nem lennék kíváncsi hogy így meg úgy rosszul csinálom, miért ebbe rakom miért nem abba...

Asszem kár volt megszólalnod hogy nincs otthon meleg kaja és akkor mire fizetsz...

Inkább beszéljétek meg hogy fele annyi összeget adsz meleg kajára, mivel alig van főzve, te meg majd megveszed magadnak ami kell.

2011. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
54%
Én nem lakok szerencsére az anyóssal de amikor ott vagyok szoktam pár apróbb dolgot a páromnak főzni. Én nem szeretek ott főzni mert mindent kérni kell nem szeretek más cuccaiba nyúlkálni. Utálom ha ott van és nézi h mit csinálok illetve még ha bele is szól. Egyszer a párom apja is beleszolt hát mit ne mondjak nagyon idegesített!!!!!!!! Meg tudlak érteni.
2011. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a helyzetben megkérném anyósomat, hogy adjon tanácsot, mert neki van tapasztalata. Ezzel két legyet üthetek egy csapásra: anyós lelkét kenegetem hájjal,hogy nélkülözhetetlen+ én is tanulok új dolgokat. És még a párom is elégedett.

Csak nem fogtok ott lakni örökre, addig pedig lehet a viszonyokon javítani ilyen dolgokkal is.

Én nem élek együtt anyóssal, de van, hogy tőle kérek tanácsot főzésben. Máskor meg anyutól.

2011. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%
én nem értem miért nem főzöl???? Az anyósod biztos csak a javad akarja, hogy beleszól és mondja neked, hogy csináld. Talán ha többször főznél egy idő után tudná, hogy jól csinálod és téged is békén hagyna.én biztos nem várnám el mástól, hogy főzzön rám.
2011. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem anyósnak mondtam, hanem a páromnak, hogy főleg amikor spórolunk keményen, ad haza melegkajára, de közben én is a munkahelyemen kajálok amikor nincs meg ő is. Dupla annyi pénzt dobunk ki kajára.

Én mondtam, hogy elintézem magamnak a kaját, de akkor ne fizesse ki az én részem.

2011. febr. 18. 10:51
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Én sem várnám el egy percig sem, hogy anyósom főzzön rám, megcsinálnám magamnak.

Minden csoda 3 napig tart, előbb-utóbb megunná a beszólogatást. Természetesen bizonyos dolgokat azért neked is tiszteletben kell tartanod. Pl. egyes edényeket csak bizonyos dolgokra használunk.

Amúgy, ha nincs gyakorlatod, talán még segíteni is tudna anyós. Nem biztos, hogy rossz szándékkal mondja, amit mond.

2011. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Csináltam rántott cuccokat egyszer, olyan edénybe sütöttem amiben anno amikor otthon laktam abba csináltuk. Direkt akkor csináltam amikor nem volt otthon. Mjad hazajött meglátta hogy mibe sütöm ki, és leordította a fejem. Mondtam neki, hogy otthon míndig abba csináltuk, honnan kellett volna tudnom, hogy ott tilos?
2011. febr. 18. 10:54
 9/36 anonim ***** válasza:
70%

Ne fizessétek a rátok eső részt a kajába,hanem vásároljátok az élelmiszert külön magatoknak,és főzz külön csak két főre,az anyós úgy nem szólhat bele,hogy mit hogyan csinálsz,ilyen egyszerű. Mi a párommal az én szüleimnél laktunk,és én is így csináltam,pedig az én anyukám nem szólt bele semmibe,csak a párom válogatós,ezért főztem külön csak neki. Így legalább megtanultam főzni is,és mit mondhatnék,nem egy nagy ördöngősség,csak csinálod,ahogy írva van,és kész.

Volt a hűtőben két polc,amin a mi cuccaink voltak,és ugyanígy a spájzban is. Meg lehet ezt oldani,csak akarni kell. :)


25/N

2011. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Én főznék... Anyum is az anyóstól tanult, nincs abban semmi rossz. Ha megszólít hogy miért annyit raksz valamiből, nem hiszem hogy azért tenné, hogy bosszantson, vagy mert rosszat akar. Ő idősebb, tapasztaltabb, jobban kell hogy tudja, mint én. Édesanyámnak már ismerem a "fortélyait", hátha tud valami újat mutatni az anyós is... Minden nap tanul az ember valamit:) Biztos nem élnék száraz vagy félkész kaján csak azért, nehogy megszólítsanak míg a konyhába ügyetlenkedem... Egyszer meg kell tanulni:)
2011. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!