Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főznétek/főztetek/főztök...

Főznétek/főztetek/főztök ANYÓS konyhájába?

Figyelt kérdés

Jelenleg Párommal a szüleinél lakunk külön emeleten és fürdővel, a konyha közös. 2 év alatt 2x főztem akkor is az volt abból mért ennyit rakok, mért abba csinálom stb stb. Mondtam páromnak, hogy míg nem lesz sajátunk én nem fogok lent főzni.

A héten egy veszekedés után kitalálta, hogy én megfogok tanulni főzni, kirakatja az anyjával az alapanyagokat én meg csináljam meg. Csak mert a ránk eső összeget kifizetjük, rezsibe és a melegkajába, de meleg kaját nem mindíg látunk, én meg ezt a páromnak szóvá tettem hogy akkor minek fizetünk, mert ugyanúgy kell vennem a munkahelyemen kaját amikor nincs...

Erre felháborodottan kitalálta ezt a főzős dolgot. Mondtam neki, hogy nem fogok lent főzni. Sokan a saját háztartásukba tanulnak meg, és nem így kényszerítve... Mindeki elkezdi valahol, és azért alapkajákat megtudok csinálni, meg itt ez a csodálatos internett ahol mindent meglehet találni.


Mi a véleményetek erről?


Köszönöm a válaszokat! 23/N


2011. febr. 18. 10:39
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem anyósra, apósra a párom 27 éves öccsére meg ránk kéne főznöm. Ha csak kettőnkre annyira nem zavarna, bár a konyha dolog, de beáldoznám magam.

Meg úgy főzzek, hogy mindannyian anyós kajáját szokták meg?!


Hétköznap, fél6 ra érek haza melóból, ha nekiállnék már otthon lenne mindenki. Hétvégén meg megint csak otthon ül mindenki, meg soksor van h. nem is otthon vagyunk.

2011. febr. 18. 12:08
 22/36 anonim ***** válasza:
65%

23evesen azert mar illene, hogy tudjal fozni foleg, hogy mar 2 eve elkerultel otthonrol.

parommal meg nem lakunk egyutt, de egyikunk sem lakik mar otthon, de szoktunk hetvegenkent kozosen is latogatni a szuleinket.neha szoktam naluk is fozni. egyszer foztem, gomba levest, o addig sosem fozott meg, s azota tobbszor is megkert, hogy fozzek meg. Akarmit fozok, mindig megkerdezem, hogy ok, hogy szeretik es megkerem, hogy kostolja meg kell e meg valami bele, de mindig azt mondja, hogy amilyenre csinalom, ugy eszik meg. 22l

2011. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
52%
Főzzél saját kosztpénzből vagy akkor, mikor ő nincs otthon. A kosztpénzbe ne beladj, hanem KÜLÖN vedd meg a hozzávalókat saját pénzből és punktum. Ne hagyd a fejedre nőni már most, mert pokol lesz az életed.
2011. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
87%
Ami meg az edényhasználatot illeti: ebből a szempontból megértem az öreglányt, hogy rigolyás: az egy dolog, hogy ti otthon hasonló edényben készítitek a rántott dolgokat, de aki saját háztartást vezet, minden edénynek megvan a saját magam funkciója, még ha ugyanúgy is néznek ki. Anyámnak van pl 3 tökegyforma lábasa, de az egyikben tejet forral, a másikban vizet, a 3-ban a rántást készíti. Ő is haragudott, amikor régebben pl a vizes lábosban pároltam a hagymát. Kérdezd szépen az anyóst, hogy miben mit készíthetsz és jegyezd fel magadnak.
2011. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
64%
Mi is együtt élünk, mint egy nagy boldog család. És jól kijövünk. Ő csinál nekem ebédet, kapok tőle ajándékokat, tök jókat beszélgetünk, ha megfázok csinál nekem teát. Én főznék a közös konyhánkban, de felesleges, mert mire elindulok a munkába vagy megérkezek már kész van az étel.
2011. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

12:38-as. Nem azzal van gond, hogy nyomorék vagyok én nem tudok főzni. Ez csak egy hülye kifogás.


Párom fizeti a rezsit, meg a meleg kaját kettőnkre. Én meg a számlákat (teló, kocsirészlet, meh bevásárlásnál én is fizetek ---hideg kaja). Mondtam már, hogy az én részemet, vagy a mi részünket ne fizesse. de hát....


Mindegy..Nem fogok ott főzni...

2011. febr. 18. 13:33
 27/36 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk ez van a párom akiknél lakik albérletben. Mondjuk engem nem zavar, az elején kicsit, de már nem veszem fel. A néni nagyon aranyos, csak folyton beleszól, hogy nagyobb/kisebb lábasba főzzek, sózzam meg, tegyek bele ezt vagy azt. Már nem zavar:D Én tudok főzni szóval max ilyen utasításokat kapok.

Anyósoméknél egyszer sütöttem palacsintát, nem volt otthon. Ha otthon lenne biztos nem főznék, főleg mert nem is lakom ott. HA ott laknék alkalmazkodnék, azt főznék amit mond és akkor amikor nincs otthon. Ez van...nem várhatod el, hogy főzzön rátok...

2011. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
27%

Alapvetően elhiszem, hogy ki vagy akadva. De nem tudom, hogy mennyire kommunkáltok anyóssal. Az nagyon igaz, amit az egyik válaszoló írt, hogy nem mindenki szereti, ha mindent főznek egy lábosban, serpenyőben.... Mert tényleg ha hagymát pirítasz egy olyanban, amiben egyébként tejet szokott forralni, az nem szerencsés, mert lehet, hogy megmarad benne a hagymaszag.... Például. Szóval én javaslom, hogy ne tegyél le a főzésről, hanem próbáljatok kommunikálni, hogy ki mit hogyan szokott. Mondd el, hogy kezdő vagy, de szívesen megtanulnád, viszont szeretnél saját tapasztalatodból tanulni. Mondja el az alapvető "játékszakbályokat" és Te pedig azokat betartva főzöl. Persze az már más tészta, ha így nem megy, mert anyósod olyan, aki akkor is beleugat a dolgokba, akkor utána már én is hagynám.... Az egészben az a baj, hogy a párod nem igazán melléd áll. Legalábbis előre vetítve probléma, mert ha más jellegű konfliktusok lesznek köztetek, akkor sem biztos, hogy melléd fog állni.....

A főzésre visszatérve, szerencsére nekem nem volt ilyen problémám, mert 2 anyósom volt (van), de egyik sem tud igazán főzni, én mindkettejüknél jobban főzök, sütök, nagyképűség nélkül. Az első anyósom pedig ritka egy hárpia volt egyébként.... :)

2011. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Persze ezzel nincs is gond, hogy minden edénynek meg van a funkciója. Csak amennyi edény van kb egy listát kéne Írnom, hogy mibe mit szabad. Volt hogy csináltam pattogatott kukoricát, abba is lett szólva, hogy mért abba a müanyagba tettem, abba nem szabad. Nekem tök olyan volt mint a többi...


Úgy vagyok vele, hogy mindenki főzzön a saját konyhájába. Én se szeretném ha más főzne majd az enyémben.

2011. febr. 18. 14:03
 30/36 anonim ***** válasza:
50%
Eddig csak egyszer főztem anyós konyháján, nincs asztal bent és így nehéz az alapanyagokat összerakni. Anyós mondjuk vérprofi módon képes kezelni a helyhiányt, az sem esik neki jól, ha más bemerészkedik az ő területére.
2011. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!