Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam rosszul,...

Jogosan érzem magam rosszul, vagy alaptalan a "felháborodásom"?

Figyelt kérdés

Nem is inkább felháborodás amit érzek,inkább csak rosszul érzem magam,mert a barátom,akivel évek óta együtt vagyok,rajtam próbál "spórolni".

Nehogy valaki félre értse,nem vagyok anyagias,viszont egyre sűrűbben veszem észre,hogy például alkalmakkor,karácsonykor is,az egész családban mindenkinek nagyobb ajándékokat vett,persze ezeket vette meg először,az enyémet pedig utoljára hagyta,azzal az indokkal,hogy nem tudja mit vegyen.....

Mivel az én ajándékom karácsony után lett megvéve,(utólag megtudtam),ezért alig kaptam valamit,mert persze akkor már nem igazán volt rá pénze,hogy bármit is vegyen....így pár apróságot kaptam.

Nem ez esett rosszul,nem az anyagi oldala....hanem az,hogy én utoljára lettem hagyva,hogy három év után gondolkodnia kell azon mire vágyok,mit szeretnék,mikor én mindig megtudom lepni valamivel,úgy,hogy nem kérdezem meg előtte róla....

Annyira rosszul érzem magam emiatt,persze nem ez volt az első eset,itt volt a Valentin nap,amin ugyancsak hasonló történt.....

.....és még sorolhatnám.....úgy érzem emiatt,hogy úgy gondolja,nekem mindegy mit kapok,valamit elém rakjon,Valentin napon is oda dobta a csokit amit vett,és annyit mondott,hogy Boldog Valentin napot....

Az érdekes az egészben,hogy különben teljesen jól megvagyunk,szerelmes,ahogy én is,hamarosan költözünk össze,és nagyon boldogok vagyunk,de ezen nem tudom magam túl tenni.....

Jogosan érzem magam ennyire rosszul?


2011. febr. 18. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Ez a pali akkor egy bunkó,ne haragudj meg érte.
2011. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Odadobja a csokit, mint kutyának a csontot. Nehogy összeköltözz vele. Később már azt is elfelejti, hogy te vagy neki! Én szakítanék vele, minden fontosabb neki nállad, na ne!
2011. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes nagyon felszívni magad ezeken az ajándékozós szitukon. Néhány pasi extra ügyetlen és elesett tud lenni a témában, béna, hogy mást nem mondjak... Ha ezen kívül megvagytok, kimutatja, hogy szeret, akkor nincs baj. Egyszerűen csak ilyen, és nem látja át a dolgot a te szemszögedből. nem hiszem, hogy komolyabban meg kellene haragudnod érte, bár érthető, hogy rosszul esik.


25/N

2011. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Honnan tudod hogy számára nem kín az ajándékvásárlás?


Lehet hogy úgy gondolja, hogy a kapcsolatotok azon a szinten van, hogy nem kell magát megerőszakolni azzal hogy olyat tesz amit utál(vagyis ajándékoz.) Szerintem azt gondolja hogy nem azon múlik hogy mennyire szeret hogy mit vesz neked (de szerinted igen, én kerülöm az ilyen lányokat egyébként)A pasik utálják, a valentin napot meg főleg.


Biztos van olyan dolog ami neked nem fontos, de az ő szemében az.


Attól hogy nem mindenben egyezik az amit szeretnétek még nem kell elhagyni.

De ha neked ez a legnagyobb gondod hogy kevés ajándékot kapsz tőle hagyd el, az ő érdekében.

2011. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Megértelek =(

Úgyanez megy nálunk is évek óta.De én pl.karácsonyra és szülinapra se kaptam semmit.(hozzáteszem karácsonyra mindenki szépet kapott,aztán nekem már csak annyi lett odavetve,hogy rám nem maradt).

Egyszer azt mondta,hogy olcsóbb vagyok,mint egy kutya...persze viccnek szánta de azért köszi.

Csinálja nyugodtan,csak már kezd elegem lenni,lassan úgyérzem kutyába nem néz.

El is határoztam,hogyha nem változik mostmár e téren valami megválok tőle.

20/l

2011. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, jogosan.

Nem figyel rád eléggé.


Elmondom az én példámat, kérlek ezért ne pontozzatok le.

Történet hasonló, csak nálunk volt olyan hogy én semmit sem kaptam. (férj-feleség voltunk)

Jó idő múlva kiderült, megcsal. A leányzót elhalmozta (volt hogy 100 ezer forintos) ajándékokkal. (ezeket a levelezéséből tudtam meg)

Tehát nem a férjem volt ilyen, hogy nem figyel a partnerére, igazából csak rám nem tudott figyelni. Más nőre igen.

Egyébként már elváltunk.

2011. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

"Igen, jogosan.

Nem figyel rád eléggé. "


Pasiként szomorúan olvasom ezt.

Hogy az számít mennyi pénzt költesz a barátnődre.

És ezek után fel vannak háborodva a nők hogyha valaki azt mondja hogy csak a pénzre mennek.


Szerintem nem attól törődök valakivel hogy veszek neki sok cuccot. Arra mindenki képes.


nekem a törődés azt jelenti, hogy pl felkelek hamrabb hogy reggelit csináljak neki.

Megnézem vele a kedvenc filmjét akkor is ha utálom.

Elmegyek vele vásárolni, mert nem akar egyedül menni, még akkor ha semmi kedvem hozzá.

Tudom mit szeret enni a kedvenc színét, meghallgatom a problémáit stb


És felháborít ha egy nő ezeknél többre értékel egy szépen becsomagolt akármit.

2011. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egyáltalán nem arról szól a kérdés, hogy többre értékeli a tárgyi dolgokat.

Szerintem minden jó érzésű embernek rosszul esik, ha a párja mindenkinek vásárol nagy lelkesen, őt meg utoljára hagyja "nesze, jó lesz ez neked" elven.

Tudod, ha ebben a dologban ilyen, vannak tippjeim, hogy a kedves gesztusokkal, és figyelmességgel is hadilábon áll, hiszen abba nem pénzt kell fektetni, hanem energiát. (és ezt nem lehet megvásárolni)

2011. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Az én férjem, mikor még össze sem költöztünk, nagyon családcentrikus, családfüggő volt. A család alatt itt a testvéreket és a szülőt értem. ( az ő családja egyébként is nagyon összetartó ) Volt, hogy megbeszéltünk egy programot, kiderül, hogy jön az egész család, és nem abban az időpontban megyünk mikor megbeszéltük, hanem mikor a családdal megbeszélte. Nálunk is voltak ajándékozási érdekességek, viszont mindezek mellett éreztem, hogy nem ellenem irányulnak a dolgok, szeret nagyon. Így összeköltöztünk, és akkor már egyre inkább én voltam az első helyen. Ami furcsaságok azelőtt voltak, megszüntek. Azóta összeházasodtunk, 11éve vagyunk eggyütt. Így utólag, nagyon sajnálnám, ha akkor azok miatt a dolgok miatt otthagytam volna. Azóta egyértelműen ő a nagyŐ, ő a másik felem. És én vagyok az ő másik fele. Ő mondta. És érzem is. Egyszerűen csak kicsit zötyögősen indult.

Igaz, mi nem vártunk három évet az összeköltözéssel, de ha várunk, akkor három év múlva jövök fel az első helyre. Mérlegelni kell, hogy mi miatt, mit vesztesz. Megéri-e. ( ezt a "hagyd el" válaszok miatt írtam )

2011. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ha csak annyi lenne h utál vásárolni, vagy nincs pénze, akkor megoldhatná azzal, h azt mondja főz neked vmit, vagy csinál "kuponokat" amiket beválthatsz vagy bármi, vmi együtt töltött idő, ami nem kerül pénzbe. szerintem a nők(én legalábbis) nem a pénzt nézem, hanem a figyelmességet és a bele fektetett energiát. Egyébként mit jelent az h odadobta a csokit? bár ez a valentin nap tényleg hülyeség és megértem ha tehernek érzi...
2011. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!