Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a beteges alaptal...

Mit tehetnék a beteges alaptalan féltékenykedésem ellen?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, a barátom 20 éves. és 5 hónapja járunk

szeretjük egymást nagyon belém van habarodva, én is szeretem Őt nagyon.

Jól megvagyunk, de néha alaptalanul féltékeny vagyok... kitalálok dolgokat... és továbbszövöm. már engem idegesit a viselkedésem.


2010. márc. 7. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:

kérlek adjatok tanácsokat, konkrét tippeket, hogy mit tehetnék.

nem ad rá okot, sőt ha bármi bajom van meghallgatm és azt mondja, hogy beszéljük meg, megbízhatok benne.

tényleg annyira nincs rejtegetni valója, hogy megadta a közösségi oldalas jelszavait és megnézhetem a leveleit is... mindenét!

de nem tudok leállni, mindig van valami hülyeségem:S

kérlek segítsetek, nagyon beteges de nemtudom leküdzeni:S:@

2010. márc. 7. 15:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ezeket szövögeted számolj el 10-ig és akkor gondold végig, hogy már megint hülyeségen gondolkozol :) Akkor menni fog :)
2010. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy alaptalan akkor ne mondj neki semmit!!

Ha folytatod akár milyen kedves is a pasi megunja és lelép!

2010. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Azt átgondoltad már, hogy miért vagy ennyire féltékeny? Lehet, hogy rossz tapasztalataid voltak és ezért alakiult ki? Mert ha igen, akkor önmagadban kell tudatosítanod, hogy minden ember más és nem szabad a régi sérelmeket rávetíteni a következő partnerre.

Úgy látom a barátod tényleg nem ad okot a fértékenységre, tehát én azt tenném a helyedben, hogy folyamatosa mondogatnám magamnak, hogy amíg nem ad rá okot, addig nem érdemli meg a bizalmatlanságot. Mikor rádjönnek ezek az érzések, próbálj meg másra figyelni, nyugtatni magad és a szép dolgokra koncentrálni. De szerintem semmi esetre se ess neki alaptalanul minden miatt, mert így tönkremehet a szerelmetek!

Sok sikert!

2010. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat.

de a semmin ugy feltudom húzni magam... ezt nem tudom megmagyarázni.

Régebben jártam pszichológushoz, igaz nem ilyen ügyben, de mondta, hogy nagyon kevés az önbizalmam, de nem érti miért.

Nem vagyok egoista, de sokak szerint szép vagyok, szép az arcom, jó az alakom, igényes vagyok, és okos is vagyok.

A barátom is amikor rám néz csak annyit mondd, hogy "Istenem...olyan szép vagy"

és ezen is ledöbbenek.

Nem hiszem el neki, nemértem magam.:S

2010. márc. 7. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:

a beteges féltékenység nagyon sokszor az önbizalomhiányban keresendő. tehát a szörny nem kívül van, hanem Benned. tehát magadban kell legyőznöd, mielőtt felfal :) tudatosan gondolj rá, mennyire értékes ember vagy, mennyi jó, szerethető külső és belső tulajdonságod van! ha van időd, ülj le, és írd fel őket egy papírra, minimum 10-nek lennie kell, addig gondolkozz, amíg ennyit legalább nem találsz! és amikor rádjön ez a dolog, mindig gondolj arra, miért is csalna meg valaki egy ilyen lányt!


muszáj leküzdened, most még fiatal vagy, könnyen változol, de ha nem teszel ez ellen, nem csak erre a kapcsolatodra, de az egész életedre rányomhatja a bélyegét!

2010. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezen csak úgy segíthetsz, ha változtatsz magadon. Mivel féltékenység akkor van, ha valaki nem bízik magában, nincs önbizalma, és ezért úgy gondolja, hogy más jobb nála, tehát rögtön el is tudja venni a pasiját.
2010. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is az önbizalom hiánya. Bízz magadban, hogy elég jó és szép ahhoz, hogy szeressenek. Ezenkívül őbenne is bíznod kell, hogy eléggé beléd van zúgva ahhoz, hogy ne hagyjon ott. Harmadszor bízzál a sorsodban, hogy jó lesz.

Ezek a féltékenységes agytekerések származhatnak rossz mintákból, pl. családi jelenetek, filmbeli, regénybeli jelenetek, tehát azt gonolja az agyad: na igen, ez a szerelem, akkor most kell jönni annak, hogy féltékenység... Ez egy ilyen beidegzett minta. Kell egy radír, és kitörölni.

A féltékenység, tuképpen a félelem attól, hogy elmegy. A félelem pedig a szeretet ellentéte. Tehát vagy félelem, vagy szeretet. Választanod kell. Kényszerítsd rá magad, hogy válassz. Ha egyiket választod, a másikat engedd el. Ha előjön, mondd azt neki: menj el. Már elengedtelek. Kérlek ne zaklass, menj el.

És így szépen elmegy. (ez igaz, ez működik)

2010. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Amióta megadta a jelszavait, naponta legalább 10x belépek hogy megnézzem a leveleit...

Jézusom... nem birok leállni:( :'(

Ha azt mondja nekem, hogy pillanat, azonnal jövök... akkor már egyből csajra gyanakszom... :S Istenem:S

2010. márc. 7. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán mégegyszer elmenni ahhoz a pszichológushoz,ha egyszer már segített.

Mert nem elég ha valakinek szép a barátnője,az fontosabb,hogy szerető,kedves,megértő figyelmes stb legyen.


Azonkívül ez a három év köztetek nagy szakadék.

Te még kvázi gyerek,ő meg felnőtt már.

Ő már sok mindent megengedhet magának,amit te még nem,sőt sok mindenről tud,amit te még nem.

Úgyhogy ha csak ezzel egy fiúval vagy ilyen,a többi barátoddal nem ez volt,akkor szorítsd össze a fogadat és ne turkálj a magánszférájában(már csak azért se,mert ha a barátai,rokonai megtudják,akkor ellened fogják hangolni-teljesen jogosan!)

Ha mindig ilyen voltál,akkor szükséged lesz terápiára,mert mindenki(a saját) életét is pokollá teszed.

2010. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!