Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire alaptalan...

Tényleg ennyire alaptalan kérés lenne ez?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva, kicsit legyengült az immunrendszerem. Anyám ma egész nap ideges volt, megkérdeztem, hogy mi a baja, felháborodva mondta, hogy megy orvoshoz, mert "pirosat pisil". Én erre megkérdeztem, hogy miért nem szólt korábban, ha valami fertőzés, akkor én nem szeretném elkapni, erre teljesen kiakadt, hogy mégis hogy gondolom én, hogy neki fertőzése van, honnan kapná el, stb.. Pedig csak megkérdeztem, hogy miért nem szólt. Így már nyilván nem fogok ráülni pl a vécére, meg fürdés előtt kimosom a kádat, de tényleg ennyire nagy kérés lett volna, hogy szóljon..?
2011. febr. 26. 14:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Most görcsben van a gyomrom, hogy mi van, ha elkaptam tőle ezt a nyavaját..:S Komolyan, annyira felhúzott ezzel, tönkretette az egész napomat
2011. febr. 26. 14:56
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Anyukad nemi fertozesre gondolt. Mondjuk, az sem segitett, hogy Te csak azon vagy kiakadva, hogy mi van ha elkapod. Fajt Neki, hogy nem az egeszsegen izgulsz. Reszben igaza van.
2011. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én vettem neki gyógyszert a saját pénzemből legutóbb is, mikor beteg volt, vettem neki olyan rágcsákat, amiket ehetett, stb, de tény, hogy nem túl jó a viszonyunk.

Viszont a kérdés nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy tényleg alaptalan-e kérnem (elvárnom), hogy szóljon, ha valamilyen esetlegesen fertőző betegségben szenved.

2011. febr. 26. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyád idegbeteg, ha fertőzése van, szóljon, nem kéne, hogy téged is megfertőzzön. Felelőtlen és önző.
2011. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem anyukádnak hólyaghurutja van. Nem fertőz, de nagyon kellemetlen és fájdalmas.
2011. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem alaptalan. Sajnos ilyen a viszonyotok, hogy ha kiderül neki van baja, akkor ne haragudj kicsit bunkón reagálsz.

Legalább ha elvárod, hogy szóljon, akkor reagálj normálisabban. Nem elég baja a saját baja most neki ? Feltételezem, hogy mondjuk a kádat kimossa maga után ilyen esetben. Ha nem tudnád, most megmenthettél volna magatoknak egy vitát, vagy ha normálisabban némivel több empátiával állsz a dologhoz. Talán épp ezért nem szólt. Ha úgy érezné, hogy kevésbé vagy önző, és miatta aggódnál kicsit a bajában, talán szólt volna előbb is.

Bocs, hogy nem vagyok az oldaladon.

2011. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól, mert nem vagyunk jóban még nem kéne eltitkolni, a haragosomtól is elkaphatok bármit, a betegség nem csak barátok közt terjed.. Ha én hiv+ lennék és egy haragosom a véremmel szórakozna, akkor is odavetnék neki annyit, hogy "ha folytatod, aids-es leszel b.meg". Különben meg kérdezgettem, hogy van, meg mik a tünetei, ennél többet nem tudok tenni, nem vagyok orvos. Ő se empatikusabb velem, ha én vagyok beteg.
2011. febr. 26. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ő se empatikusabb veled, meg te se vele, akkor mégis mit vársz? Úgy tűnik, Ti így működtök.

Egyébként vélhetően "csak" csúnyán felfázott.

2011. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én szólok, ha valami bajom van, hogy hoppá. A felfázás meg bakteriális eredetű, szóval alapvetően semmi nem gátol meg attól, hogy én is elkapjam.

Egyébként nem ez volt a problémája, hanem teljesen más jellegű, amit nem kellett volna hetekig titkolni és halogatni az orvosi látogatást..

2011. márc. 22. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!