Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mitől van az,...

Mit gondoltok, mitől van az, hogy nekem majdnem csak a nálam (10-20, vagy akár több évvel) idősebb férfiak tetszenek? Lehet összefüggésben azzal, hogy az apukám korán elhagyott minket, és talán ezekben a férfiakban "keresem az apámat"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
*Esetleg aki tud valamit az apakomplexusról, akkor megköszönném, ha mesélne róla, a tapasztalatairól ezzel kapcsolatban!
2011. febr. 18. 21:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet köze hozzá, de nem feltétlenül van így. Nekem is mindig az idősebbek tetszettek, pedig nekem semmi ilyen nincs a háttérben, mint neked,soha nem tekintettem apaként ezekre az emberekre.

Apakomplexusos az, aki az apát keresi a párjában és addig érzi jól magát egy kapcsolatban, ameddig a párja bizonyos mértékig apaként funkcionál. Amennyiben ez változik, akkor a kapcsolatnak általában vége.


Nem írtad mennyi idős vagy, talán csak sima fellángolásról van szó.

2011. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lehet. Bár én is a nálam jóval idősebb pasikhoz vonzódtam sokáig, pedig apukám nem hagyott el minket és nincs is olyan nagyon rossz kapcsolatunk, bár anyukámmal jobban megértjük egymást, de apukámmal is egész jól kijövünk.

Úgyhogy lehet, de nem biztos. Az is elképzelhető, hogy csak annyiról van szó, hogy érettebb vagy a korodnál és így az érettebb férfiak társaságát keresed.

2011. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Igen, a koromat direkt nem írtam, és csak annyit szeretnék írni, hogy 30 évesnél fiatalabb vagyok. Már többen mondták, hogy ez csak azért van, mert bennük (mármint az idősebb férfiakban) keresem az apámat, mivel nem éltem vele együtt csak pár évet.
2011. febr. 18. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Akkor gondolom huszonéves lehetsz. Ha felnőtt embernek felnőtt ember tetszik azzal semmi gond nincs.

Magadban kell eldöntened,hogy tulajdonképpen mit vársz ezektől a férfiaktól, társat vagy apát. Ez adja meg a választ a kérdésedre. Szerintem én fiatalabb vagyok nálad (22), mégis ebben a cipőben járok, de apakomplexus nélkül.

2011. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem itt nem olyasmiről van szó, hogy érettebb a koránál.. Én sem vagyok kifejezetten gyermeteg, mégsem érdekelnek a 10-20 évvel idősebbek. Hosszú távon nem látok benne jövőt, így ha valakiről meg is állapítom, hogy jó pasi, akkor sem kezdenék vele.

Szerintem ezek a férfiak megtestesítenek számodra valamit, ami vonz. Lehet az a biztonság, kiszámíthatóság, családcentrikus hozzáállás, akármi, amire a saját korosztályodban ritkán bukkansz rá.

Lehet összefüggésben az apahiánnyal, én is ismerek olyat, akinek szörnyű gyerekkora volt szörnyű apával, és végül egy apja-korabeli férfi mellett állapodott meg és alapított családot. Mindig hiányzott neki, hogy valaki vigyázzon rá, biztos talajt nyújtson, és őbenne megtalálta ezt.

Bajnak amúgy nem baj, de kétségkívül vannak hátulütői..

2011. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 30 felett meg ugyanúgy a huszonegynéhány éves csajok jönnek be, mint amikor 30 alatt voltam.

Amúgy sok csaj van, aki nálánál 10-15 (vagy több) évvel az idősebb férfiakat kedveli.

2011. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egyáltalán nincs összefüggés, a párom 19 évvel idősebb ,és soha senkivel nem volt ilyen harmonikus, jó kapcsolatom. A Te esetedben akár lehet szó arról, hogy apukád hiányát szeretnéd pótolni, bár esetemben, normális,egészséges családban nőttem fel, mégis az idősebb korosztály vonz. Mindenki mást talál meg bennük, volt velem egykorú, pár évvel idősebb párom is,de nem működtek, mindig én irányítottam, szellemileg felettük álltam, persze lehet,hogy csak sorra rosszul választottam,de fontos számomra, hogy szellemileg is társam legyen az a valaki, akire felnézhetek, el tudok beszélgetni, és rengeteget tanultam ettől a korosztálytól.

Míg nem szedsz szét családot, nem bántasz meg másokat döntéseddel, addig nyugodtam keresd a társaságukat. Felnőtt nőként el tudod dönteni mi a jó neked, légy önző, ne hallgass a rosszalló véleményekre, se itt,se a való életben. Sok sikert!

2011. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!