Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon elvagyok...

Mit tegyek? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sziasztok,először is azért nem az üzlet és pénzügyek kérdésben tettem fel a kérdést,mert reméltem itt hasznosabb válaszokat kapok.Szóval az a problémám,hogy most 15 éves a kislányom,elsős a gimnáziumban,szeretne beilleszkedni,voltam pénteken szülői értekezleten és mondták,hogy 2 hét múlva! (most szólnak) mennének a gyerekek osztálykirándulásra 3napra és jövőhét péntekig be kell fizetni 16.000 forintot, nagyon szeretném elengedni de ha meghalok se tudom előteremteni a pénzt,2 műszakban dolgozom takarítóként és nem tudom 16.000 forintot+költőpénzt előszedni sehonnan,kölcsönkérni sem tudok,mamáék se tudnak segíteni.A legrosszabb,hogy Ő pontosan tudja,hogy nem telik rá de elpityeredett és ez annyira bánt.Azt mondta,hogy egyáltalán nem bántja a dolog,mert nem telik rá akkor nem ezt ő megérti.Mit tegyek? Honnan kerítsek rá pénzt? Vagy ne engedjem el? Részletbe se lehet fizetni:( nagyon elszomorodtam,tudom ez legyen életem legnagyobb problémája,hogy a lányom nemtud elmenni osztálykirándulásra, de tudom mennyire szeretne ott lenni. :(( Már az is segített,hogy kiirhattam magamból,valakivel volt már hasonló?
2011. febr. 19. 15:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
tudok*,ha nem telik rá*
2011. febr. 19. 15:44
 2/24 anonim ***** válasza:
31%

apja nincs a gyereknek??

barátok??

elég érdekes mondjuk h 1 hetet adtak befizetni egy osztálykirándulásra ami ennyire drága

milyen puccos elit gazdag suliba írattad a lányodat??

mert ha ennyit ki kell pengetni ilyen gyorsan akkor gondolom a többi szülőnek is elég mély lehet a zsebe

2011. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el ezt az osztályfőnöknek, hogy szólhattak volna előbb is.

Talán eszébe jut megelőlegezni az osztálypénzből, amit te mondjuk 2 részletben visszafizetsz.

Egyébként nem tudom, némely tanárok hol élnek! Jah, mondjuk a tanár se a saját pénzéből megy, gondolom...

2011. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Az apukája tavaly szeptemberben meghalt.

Igen elég gazdag a többi szülő, nem puccos elit iskola,csak az osztály ilyen.Lehet a barátokhoz fordulok.Én sem értem,hogy adhatnak 1! hetet az összeg kifizetésére.

2011. febr. 19. 15:54
 5/24 A kérdező kommentje:
Nállunk nem szednek osztálypénzt havonta,hanem mindent ki kell fizetnünk ha kell valami:(
2011. febr. 19. 15:55
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg szabad megkérdeznem, hogy mennyit kapsz a takarításért?

Apukájával mi van?

Hova jár a gyereked?

Esetleg nem lehetne az osztályfőnökkel megbeszélni 4szemközt?

Elmondanád, hogy anyagi gondjaid vannak és szeretnéd ha részletben fizethetnéd be?

2011. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
kérd meg az osztályfőnököt, h előlegezze meg osztálypénzből, és visszafizeted 2-3 részletben. mi külföldre mentünk sokszor osztálykirándulásra. majdnem mindenki jól szituált családból jött, de olyan magas volt a havi osztálypénz, h a kirándulás előtti hetekben nem kellett ekkora összegeket hirtelen befizetni... volt rá példa, h osztálypénzből fizettük ki a kevésbé tehetős családok gyerekeinek a részét. remélhetőleg nálatok is van ilyesmire lehetőség. nálunk pont azért volt így szervezve, mert mi sem szerettük volna, ha vki otthon marad ilyen okból.
2011. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok csak most vettem észre az apukás dolgot és nagyon sajnálom!!
2011. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Apukát már leírtam, összesen 116.000 forintot kapok minden segéllyel együtt,ebből 25.000 ft albérlet,15.000 Ft a rezsi étel,gyógyszerek minden egyéb ebből nem jut 16.000 ft + gondolom minimum 3-4 ezer forint. :(( Az iskolát nem szeretném megnevezni,nehogy kellemetlen helyzetbe hozzam a lányomat.Az osztályfőnököt nem érdekli, gondolom azt mondaná akkor maradjon itthon.

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 19. 15:58
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarlak elkeseríteni,de még sok ilyen eset lesz. Nálunk sem elit az iskola,csak síma gimi,de állandóan kell valamire a pénz. Az érettségi előtt a szalagavató és bankett köztel 50.000.- Ft,az érettségi ugyanannyi.

Ma már a nem gazdag szülők gyerekének lehetetlen nélkülözés nélkül kibírni ezeket a felesleges kiadásokat.

2011. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!