Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvagyok keseredve:Mit tegyek?

Elvagyok keseredve:Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem is tudom honnan kezdjem.26 éves nő vagyok,férjjel és 2 kisgyermekkel.A férjemmel szóváltásba keveredtünk és megrugdosott a 2,5 kicsi elött.Egyszerűen szavakat nem találok,most is úgy írok,hogy a könnyeim potyognak.Van egy 30 hónapos fiú és egy 10 hónapos kislányunk.A férjem dolgozik és gyeden vagyok itthon.Látszólag,külső szemmel minden oké rendes férj jó apa,szép gyerekek ,új építésű társasház,autó stb..de ami a 4 fal mögött folyik az borzasztó.Válni akarok,nem tudom,hogy kezdjek hozzá és kicsit félek mindentől.az az igazság hogy nem egyszer fordult elő,hogy bántott fizikailag,de lelkileg annál többször.Ne kérdezzétek,hogy miket mert nagyon borzasztóakat tud mondani,pedig tudja, hogy nem igaz,szerintem még maga sem hiszi el,amolyan józanbolond.Dolgozik,a fizetését hazaadja,de ezek a bántások/főleg a lelkiek/nagyon fájnak.Mire hazaér kaja várja,hisz a kicsik is esznek délbe mindig,kimosva minden nap,porszívózva.Ő haza jön fél 3-kor egyből a számítógép és az x-box megy.Unom,hogy nincs délutáni séta egy kis beszélgetés,mert egyből az sz@r az első és az utolsó nap végén.Múltkor hazajött a munkából, kérdezem hogy mi volt,mi újság,Ő meg semmi hát'mi lett volna?10 perc múlva a húgával beszélt telefonon és hallom,hogy nagyon beszél meg röhög, hogy mi volt a munkahelyén/a sógora a munkatársa is/.Nektek ez nem fájna?Próbálok/nék vele normális lenni beszélgetni,de ő valahogy nem.Nem értem az egész embert.Szerető tuti nincs,hisz fél 3kor itthon van,telefon mindig bekapcsolva és nincs eldugva.A gyerekek most alszanak ő meg odaát tv-t néz./ma nem ment dolgozni/.Se bocsánat se semmi,szerinte ez így oké .Nekem nem .Elegem van.Magadnakkerested tipusú válaszokat kerüljétek. Válást,hogy kell intézni?
2011. aug. 9. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bemész a helyi bíróságra,és kitöltesz a válóperi nyomtatványt.Kifizeted a okmánybélyeget,és vársz az időpontra.Valamiért biztos vagyok abban,hogy nem lesz közös megegyezés nálatok,így nem árt felkészülni a válásra lelkileg..

Megkérdezhetem hogy mióta megy a testi és lelki terror??Gondolom nem olyan rég óta,hiszen van egy 10 hónapos babád..ezek szerint 10 hónapja még minden rendben volt..nem??

2011. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A válás dologban majd segít más, de azt leírom, hogy anyukám 20valahány évig ugyanezt a lelki (testi) terrort élte át, és mindig szenvedett, de reménykedett, hátha...no meg én is ott voltam, hogy a gyereknek apa kell...

Csak egyetlen egy jó tanács: VÁLNI, még akkor is ha a 4 fal + a gyerekek maradnak meg neked!!!!

2011. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zsolti0420 válasza:
Ott kezdődik a gond, hogy kezet emelt rád. Az már csak a jéghegy csúcsa, hogy mindezt a gyerek előtt tette. Az ilyen nem ember. Érdemes lenne elgondolkodni a váláson. Vagy ha szereted, akkor pszichiáterhez elvinni valahogy. De az, hogy többször is bántalmazott, az az első megoldást erősíti véleményem szerint.
2011. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor is volt hogy összeröffentünk de nem ennyire.Ami mostanában megy az borzasztó.Kérdezni nem lehet tőle semmit mert olvasok/netezik/,de mikor elolvassa nem kérdezi meg,hogy akkor mit szerettél volna 2 perccel ezelőtt.Még ezeket a figyelmetlenségeket toleráltam is ,de a fizikai bántást pláne a gyerek elött azt nem veszi be a gyomrom.
2011. aug. 9. 14:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kerülhető ki a "magadnak kerested" válasz, hiába kéred, de akkor fogalmazzunk másképp: az első tetlegességig fajuló alkalom után elhagytam volna, mert az ilyen ember NEM VÁLTOZIK, akárhogy reménykedsz. Sajnos te ezt már tapasztaltad is.

Őszintén szólva a verbális erőszakot sem tűrném sokáig. Nem tudom, miket mondott, de ha engem a férjem lek*vázna vagy ler*bancozna, segítenék neki csomagolni (hogy költözzön) azon nyomban.

Ismerem a "ha nem teszed meg elhagylak" című történeteket is, ez is verbális erőszak, a helyes válasz erre az első alkalommal egy figyelmeztetés, hogy még egy ilyen, és mehet, amerre lát, mert aki szeret, az nem fenyegetőzik elhagyással. Ha meg nem szeret, mehet. És ha előfordul még egyszer, a figyelmeztetés ellenére, akkor ki kell rúgni, akármennyire fáj, mert nem lesz jobb, csak rosszabb. Ez embertípus.

De sajnos, az is embertípus, aki hagyja, hogy alázzák és verjék, kevesen mernek szakítani, mert félnek az egyedülléttől. Keress egy ügyvédet, megmondja, hogy kell beadni a válást. Addig meg költözz el a szüleidhez a gyerekekkel, ha teheted, vagy a testvéredhez. Ha tied a lakás, akkor pakold össze a férjed holmiját, mire hazajön, tedd ki a holmiját az ajtó elég és cseréltess zárat. Az sem árt, ha egy rokon férfi nálad tölt 1-2 napot és éjszakát.

2011. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

*Ott kezdődik a gond, hogy kezet emelt rád.


Nem. A gond nem itt kezdődik, hanem a korábbi és verbális erőszaknál, meg ott, hogy mindezt eddig tűrte a kérdező.

2011. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is van, hogy idegesebb, vagy nem figyel oda rám, de ezek igen, beleférnek.

Most-terhesen-kicsit macerásabb velem, hisztisebb vagyok, de SOHA nem tudna bántani, se lelkileg se testileg. Viszont vannak- jól írtad- "józanbolondok". Ezek a legveszélyesebbek. Nőt sem fizikailag, sem lelkileg nem szab bántani; ráadásul sokszor az egyikből következik a másik.

A "józanbolonok" sosem változnak meg, csak ígérgetnek, ígérgetnek. Aztán meg tönkreteszik a másikat szépen, fokozatosan.

2011. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva, én azonnal elmennék.. Szüleid vagy tesód nem tudnának segíteni neked?Hogy oda menjél hozzájuk? És azonnal váljál el.. Erre nincsen mentség hogy ütnek vágnak.Lelkiekben legyél erős.. Sok erőt kívánok mert nehéz útnak indulsz.
2011. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

figyelj, nyilvánvaló, hogy az asszony verve jó típusú hapsihoz sikerült hozzá menned. Úgyhogy eszerint is kezeld, ne akarj vele beszélgetni, ne kérdezz, ne mondj neki semmit azon kívül hogy mi lesz holnap az ebéd, esetleg. Nem kell vele beszélgetni. Sőt, a társaságát is jobb kerülni. Közben pedig csendben intézd a válást. Gondolom a lakásból kitenni nem tudod, mert gondolom hitel is van rajta, azt nyilván ő fizeti. Anyukádhoz nem tudsz elmenni a gyerekkel? beszéld meg velük, hogy nagy szükséged van a segítségükre, és hogy mik történnek, és hogy minél hamarabb lépned kellene.


Úgyhogy ha az a tudat éltet, hogy a háta mögött elrendezed, hogy eltűnhess, akkor már nem fog bántani többé a lelki terrorja. Tudod, azt lehet terrorizálni, aki magára is veszi. ha te is lesz.arod mit mond, akkor már nem tud bántani.

De jó hogy felismerted a helyzeted, bár kétségtelenül nagyon fájdalmas lehetett erre ráébredni. Mindegy, változtatni tudsz rajta, és ez a lényeg.

2011. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

bocs, hogy ennyit írok, de átérzem a helyzeted.(a fent írtak miatt)

ÉS nagyon rossz olvasni, hogy rádhúzzák a "magadnak kereted" dolgot, merthogy már az elején...

Pont hogy az ilyen emberekre illik a legjobban, hogy minden oké velük egy x pontig, amikor "bekattannak" vagy családalapítás előtt is van1-2 dolog, de annyira szerelmes a másik, hogy nem is érzékeli. Ráadásul anyaként tudom, hogy mit jelent kisgyerekekkel lenni egész nap, mennyi pénzből kell gazdálkodni. Hát alapesetben ki az a bátor , aki pl. egy 10 hónaposan "hidegfejjel", egyedül készen áll arra, hogy lehet hogy 60ezerből fognak megélni??

De Kérdező, emiatt se aggódj, mert segítő kezek mindig vannak. Szüleid, testvérek , rokonok....

Csak merj lépni!

2011. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!