Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban pszichológusok...

Elsősorban pszichológusok válaszát várom. Hogy tudnám feldolgozni 35 éves fejjel a "bezzegezést"?

Figyelt kérdés

15 éve ugyanott dolgozom. 5 évet, mint titkárnő, utána gyesen voltam, és visszavettek könyvelőnek. Nem ez a szakmám. Mellette elkezdtem egy teljesen más szakmát tanulni levelezőn főiskolán. Ezért hát könyvelni önállóan nem tudok, csak ha kiadnak egy feladatot, azt elvégzem. Ma bejelentették, hogy sem titkárnőnek, sem könyvelőnek nem voltam jó eddig, de bezzeg a kolléganőm… 15 évet itt voltam és ma mondják meg, hogy az egész, ahogy van, szar volt… Erről a munkahelyről most már mennem kell, semmi kétség…

10 éve a volt férjem mondta, miután elhagyott: bezzeg az új barátnőm…

30 éve anyám azt mondta mindig: bezzeg a nővéred…


Úgy érzem, szinte kivívom magamnak. Egyrészt vajon miért van ez? Először a szüleim, majd a volt férjem, most meg a munkahelyemen is. Az élet egyik területére sem vagyok alkalmas, se magánéletileg, se munkailag…

Másrészt hogyan dolgozzam fel? Nagyon rosszul esik, hogy egy lúzer vagyok


2010. febr. 25. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
nem vagy lúzer:) ha visszavettek, csak nem lehettél olyan rossz! amúgy meg, ha nem vagy könyvelő, nem is lehetsz profi abban a szakmában:) tudom nagyon nehéz ezt megtenni, de ne törődj velük. a férjednek is jó voltál egy darabig nem? az anyáddal pedig ne beszélj, ha még mindig mondja. majd csak rájön, hogy mi van.
2010. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Na figy!En detto ugyanez.A noverem a tokeletes,meseszep,okos,ket gyereket szult.Bezzeg en semmire sem vagyok jo!Meg csunya is vagyok.Hat nem!Onbizalom kerdese az egesz,igaz ezt szinte a magunkfajta keptelen megszerezni.De!Ha sikerul,akkor ugy,mint en sikeres lehetsz.A mediaban dolgozom,eleg sokat keresek es ostromolnak a ferfiak.Akkor ki is a luzer?:P
2010. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Ja!34 eves vagyok:P
2010. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Anyád: ez az anyák szokása, valakihez kell hasonlítaniea téged, engem egy barátnője lányához hasonlítgatott, a lány fasorban sincs hozzám azóta... Egy pillanatig le se tojtam a bezzegezését. Erről ennyit.

A férjed: hát ott valamit eltoltatok valószínűleg mindketten. Mivel ő hagyott ott, neki lett új nője, ő tudott bezzegezni. Benned meg fel se merült, hogy megcsald, tehát húzd ki magad, mert emberileg ő egy tetű hozzád képest, aki nem érdemelt meg. Ennyi.

A munkahelyed: sajnos nem értelek meg. Ha jól számolom, minimum 7 éve könyvelőként dolgozol és nem végeztél el ezzel kapcsolatban semmilyen sulit, hogy átképezd magadat. Sőt, egy teljesen másik szakmát el tudtál bezzeg végezni, aminek nem sok értelme volt a munkahelyed szempontjából, ha jól értelek. Hát ezt sajnos nem tudom megérteni. A főnök helyében ezt én se nézném sokáig jó szemmel. Kedvesek voltak, hogy 7 évig tűrték, hogy önálló munkára alkalmatlan vagy, aki egy szalmaszálat nem tesz keresztbe annak érdekében, hogy önálló munkát tudjon végezni.

Egyébként valóban az önbecsüléseddel, a hozzáállásoddal van baj, magadban kellene rendet raknod.

2010. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Tudod mi a jó erre?

Keresel egy jó melót magdnak.Nem egyszerű de lehetséges.Kicsinosítod magad,új frizura,kis kozmetika új stílus...nem tudom van e párod,ha nincs ideje kerteni...

És szépen sorban mehetsz a listán...

Anyádnak...bezzeg én most jobb vagyok mint a nővérem..

A munkahelyeden....bezzeg az új munkhelyemen elismernek és ezt is lehet azt is lehet..

A volt férjed..bezzeg az új pasim..nem véletlen nézek ám ki így...

Én biztos ezt tenném szemrebbenés nélkül.

2010. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


07:20-asnak: a munkahelyemmel kapcsolatban teljesen jól érted, amúgy 5 éve dolgozom így, és nem írtam, hogy fel vagyok háborodva, hogy miért teszik ezt. Teljesen igazad van, nagyon rendesek voltak velem, hogy eddig is elviseltek. De a kérdésem nem az volt, hogy miért teszik ezt? Úgy gondolom, jogosan teszik. A kérésem arra vonatkozott, hogy miért jó nekem az, hogy mindig beleesek ebbe a bezzeg mások sokkal jobbak kategóriába. És hogy tudnám ezt jobban elviselni.


Utolsónak: már keresek új melóhelyet, de nem találok. A másik szakmához, amit tanultam, gyakorlat kellene, ami nekem nincs. Azért nem adom fel, még keresem tovább, csak ezen a munkahelyen természetesen nagyon rosszul érzem már magam, de amíg nem lesz másik, és esetleg ki nem tesznek, a pénz miatt elviselem.

2010. febr. 26. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

"kérésem arra vonatkozott, hogy miért jó nekem az, hogy mindig beleesek ebbe a bezzeg mások sokkal jobbak kategóriába"


Hát erre te tudod a választ, miért nem tanultad azt, ami a munkád. Erre próbáltam célozni... Ezt én se értem.

2010. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!