Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » PSZICHÓLÓGUSOK ELŐNYBEN. Mit...

PSZICHÓLÓGUSOK ELŐNYBEN. Mit lehet csinálni, ha a szülei kihasználnak valakit, elszakítják mindenkitől, mindent és mindenkit előbbre helyeznek, mint a fiukat?

Figyelt kérdés
Van 1 haverom, tényleg nem rólam van szó :) 21 éves és a szülei szó szerint kihasználják.Ugráltatják ide oda.Nincs szabadideje.Dolgozik az apja cégénél, mint sofőr, ha valami gond van a kocsival, őt veszik elő, a bátyja is szokta vezetni ugyanezt a kocsit és akk is a haveromat szivatják, ha baj van.Az anyja minden barátját utálja, mindenkiről rossz véleménnyel van.Rólam azt gondolja, h maga vagyok a sátán, csak mert önálló gondolkodásom van...ez már a tiszteletlenség jele.A haverom barátnője kissé szűkebb körülmények között élt, az anyja szabály szerűen kényszerítette, h hagyja ott.ÉS NEM AZÉRT, MERT A FIÁNAK ROSSZ LESZ íGY, hanem, h mit fognak róluk mondani mások, ha kitudódik, h nem valami gazdag libával jár a fiuk.A haverom felismerte, h emberszámba se veszik, senki nem törődik az Ő érzéseivel, mindig más a fontos, de semmi...azt mondta, h belefáradt vitatkozni, meg úgysem érne el semmit meg ilyenek...meg, h ő szereti a szüleit.Gyakran próbálom meggyőzni,h a szülőnek akkor kell boldognak lenni, ha gyerek boldogan él...meg h álljon ki a hitéért, de nem akar..."mert úgysincs semmi értelme".Nagyon szeretnék segíteni rajta.Lassan sikerül is, példát mutatok, hívom magammal össze vissza, de olyan szinten antiszociális, h az én barátaimmal beszélgetni sem mer, annyira lenézi saját magát...szerinte rá nem kíváncsi senki, meg úgysem tudna mit mondani senkinek.Nem is próbálkozik, úgyis hasztalan.Pedig amibe belerángattam, minden tetszett neki, de ennek ellenére is pesszimista.Meg mondja, h szereti a szüleit, ennyivel tartozik, mert felnevelték. MOndom, h ez a kötelességük!még jó, hogy...de neki ezt meg kell hálálni...annyira belenevelték ezt a szolgaszellemet, h mindenkivel szemben alárendeltnek érzi magát.Elhívtam edzeni, na abban kitartó, azt csinálja, de a szülei ennek sem nagyon örülnek.Mit tudok tenni, mit csináljak?
2011. febr. 19. 22:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Barátnőm járt ilyen cipőben,öngyilkosságikísérletek,gyógyszerfüggőség...durva dolgok történtek náluk,de mi a baráti szépen segítettünk neki lépni,meglépni,elpakoltuk egy délután,se cim se semmit nem hagytunk a r*hadék szüleinek,azóta él,dolgozik ,feleség, anya,de az unokát sose vinné a nyagyszülei közelébe,mert vannak szülők akik csak megmérgezni tudnak a szeretet nevében...
2011. febr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

jó.értem.eddig van sok jó, de várok még valamit.

és hogyan tudnám megértetni vele, h nem csak ez az 1 életforma létezik?lehet változtatni, ha akarja!Ezt hogyan tudnám elmagyarázni neki?Mivel tudnám ráébreszteni, h elég ebből ez elnyomásból?

2011. febr. 20. 02:19
 13/22 anonim ***** válasza:
Logikával: "kínlódnánk veled ennyit, ha nem érnéd meg?":)
2011. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

ezt úgy érted, h a "szülei" számára ő csak egy befektetés?Legyen, aki öregségükre körülugrálja őket?

Annyit még hozzá tennék, h az apjának fáj a lába és nem tud sehova menni, és azzal érvel, h a haverom el akar menni, h ki fog neki segíteni, ha elesik a házban....pedig annyit bír menni!Ez zsarolás!Érzelmi zsarolás!

2011. febr. 20. 11:50
 15/22 anonim válasza:

Ugyan ez van barátnőmnél, és nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudom, mit tegyek! Mindig azt mondja h szereti a szüleit és amit csinálnak vele, az nem vészes!

..... Dehogynem az....:(

2011. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is csajoznia kéne. Esetleg ha ennyire önbizalomhiányos akkor egytárskeresőre feltenném fényképét s megmutatnám neki mennyi sok lvél jött neki csak a kinézete miatt. Hát még mennyi jönne ha a kedves személyiségét is elővenné!


Az érzelmi zsarolással sajnos nemkönnyű felvenni a versenyt mert túl régóta tart. Folyton a környezetében vannak évek óta napi szinten több órán át ha valaki azt halgatja, hogy ő mekkora béna életképtelen akkor elöbb utóbb elhiszi. (vagy kitör ha van olyan erős személyiség)

De ha eetleg többnapra magaddal vinnéd s kikapcsolna, jobban ráhangolódhatna másokra akkor talán lenne rá esélye. Vagy lehet neki amolyan lány kéne akiről szintén lehet "gondoskodni" amolyan mimóza aki melett ő lenne az erős és a férfi. :)

2011. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
próbáltam vinni magammal, több napra, de nem akar, mert ki gondoskodna a szüleiről, meg nem akarja őket egyedül hagyni meg így meg úgy, neki nincs kedve, meg a szülei sem engedik, mert akk ki dolgozna.A bátyja b@xik az egész családra, de neki mégis házat, kocsit vettek, a haverom reggeltől estig gürizik és le se kakkantják az ő érzéseit.Betegen elküldték dolgozni, pedig lázas volt, meg ezt meg azt el kellett vinni valahova...és kikeltették az ágyból, mert neki ez a dolga.Már felraktam ilyen oldalra, bebizonyítottam, h nem kell tartania, elvittem a barátaimhoz, ők jóarcok, meg kedvesek, vele is azok voltak, foglalkoztak vele, de ő még mindig nem veszi észre, h kicsit magával is kellene törődni.Megkérdeztem, h miért nincs ereje semmire?aztán rávezettem, h ő mindenki gondját megoldja, de ezt senki nem hálálja meg, még úgy sem, h arra hagyna valaki időt, h a haverom a saját életével törődne.Mindenkinek segít, de ha 1x nincs ideje valamire...CSAK 1x nem tud segíteni, mert nem érkezik mindennel, akkor máris szar, meg szemét meg lusta meg ilyenek.
2011. febr. 22. 16:37
 18/22 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy "energia-vámpír". Így viccesen hangzik, lehet, hogy tudományosan más elnevezése van, de a lényeg ugyanez. Valaki sajátmaga energia-szegény, és zsüksége van valakire, akit szipolyoz. Van aki a feleségét, van a ki a szüleit, van a ki a gyerekét. Ismertem ilyet én is. Mikor fiatal volt a fiú, az anyja vele ment a diszkóba, együtt mulattak, táncoltak, mindenki azt hitte, hogy kicsit idősebb nála a nője, de jó azért. Nem engedte megnősülni, sem elköltözni. Csak a Nagy Kaszás mentette meg a férfit. És még másik is volt, de azt már nem írom le. Csak kell, hogy lássa a fiú, hogy vannak ilyenek, előfordul de nem normális eset. Van olyan is, hogy valaki a pénzzel tartja kötelékben a gyerekét, fizet mindent nem hagyja önállósulni, és aztán még a fejére is olvassa, hogy "pedig mennyi mindent adtam, és mennyi mindenről lemondtam érted" Ez nem a szülők ellen való lázítás. Persze a szülőket szeretni kell Márcsak azért is, mert nem tehetnek róla, hogy ilyenek. Ők is kapták valahonnan. A szülő is ember! Hibázhat! Meg kell bocsátani, de rabbá válni nem szabad. Szeretni kell őket, de nem kell elfogadni a köteléket. Nem szabad rabbá válni. Mindenki szabadnak születik, benne van ez Emberi Jogok Declarációjában! (keressétek ki, olvassátok meg, tudatosítsátok) A fiúnak ezt fel kell ismerni, és tudatosan elfogadni. Ha felismeri és elfogadja, akkor hajlandó lesz kilépni belőle.

Az is jó lenne, ha valami könyv, vagy tényleg pszichilógus elmagyarázná neki az egészséges szülő-gyermek viszonyt.Mellékelek itt mindjárt egy linket, habár az pont erre az esetre nem tér ki. Arra viszont elegendő lenne, hogy felismerjen abnormásis szülő-gyermek helyzeteket. Talán belátná, hogy az övé is abnormális.

[link]


Más megközelítés: filozófiai oldalról. PL: Kahlil Gibran "A Próféta" c. könyvében van egy ilyen rész: "Mesélj nekünk a gyerekekről". Válasz: " A gyerekeitek nem a ti gyerekeitek. (csak kapásból idézem, nézzetek utána pontosan) A gyerekeiteket csak kölcsön kapjátok, amíg a fizikai testüket felnevelitek. DE aztán el kell engednetek őket, mert nem a tieitek.


És még: Van olyan, hogy karma. Nem mindenki hisz benne, de én igen. Lehet valakinek az a karmája, hogy őt rabbá teszik. PL. valamelyik korábbi életében ő rabbá tett valakit. Volt sok háború, lázongás, rablók, bármi, szóval ez nem volt ritka eset a történelemben. És lehet, hogy most kell ledolgoznia a karmát. Ez nem jelenti azt, hogy bele kell törődni, és hagyni. A karmát először is fel kell fogni, tudatosítani, "igen, lehet, hogy így volt". És aztán meg kell bocsátani annak akit rabbá tettél, hiszen valami harag miatt tetted ezt akkor azzal az emberrel, és magadat is fel kell ldoznod. "Rabbá tettem őt, felismertem, hogy fájdalmasan rosszat tettem vele, részvéttel vagyok iránta. Most többé nem teszek ilyet, meggyógyultam. A karma elérte célját, többé nincs rá szüségem." Így a karma elmúlik.

Viszont, ha úgy gondolod, hogy ez a magyarázat megviselné a gyereket, akkor nem kell szóbahoznod.

2011. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

1, Segítség az, amit kérnek.

2, Minden embernek isteni hatalma van ezen a földön, mert meg tud változtatni egy embert. Saját magát.


Amibe belenő valaki, azt természetesnek veszi. Ha verik a szülei, akkor az a "jó", hiszen ezt szokta meg. Jön valaki, akit másképp neveltek, és kívülről azt mondja: "Ez szörnyű!" Mindkettőnek igaza van. Emberi mértékkel nincs is olyan, hogy objektív valóság, csak a valóság szubjektív leképezése van az agyban.


Tehát ha valaki nem akar változtatni, mert ez neki "jó" így, akkor arra egyetlen válasz van: még nem elég rossz neki, hogy lépjen. Ki kell várni. Az, hogy szerinted már elég rossz, nem számít. Nem a Te életed. Ez is egy tanulási folyamat. Senki nem tanulhat más helyett. Amikor megtanulsz egy idegen nyelvet, akkor te fogsz beszélni azon a nyelven. Másnak csak tolmácsolhatsz. Ez is hasonló. Hiába beszéled TE jól az idegen nyelvet, Ő csak a TE elmondásodból érti, nem érzi sajátjának. (Ahogy nem is az.)


Sok olyan esetet látok, amikor valaki nem akar a saját problémájával foglalkozni, azt letagadja, nem is látja, vakfoltja van rá. (Miért is látná? Hiszen az Ő számára meg éppen az a természetes, abba nőtt bele.) Közben pedig a környezetében mindenkit meg akar menteni, holott azt nem kérték tőle. Ez is egyfajta pótcselekvés.

2011. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hogy érted, h pótcselekvés?

nekem elég jó életem van(többek között, mert az "aki mer az nyer" elven játszok)...apám egy ostoba állat, de anyám nagyon király!tényleg minden téren tiszteletet érdemel...apámmal ellentétben.Én látom, h neki szar, a szülei is csak maguk mellett akarják tartani...nálam is ez van, csak szerencsére nekem csak apám ilyen...de én erős akaratú vagyok, meg anyám is támogat a céljaimban...ez szerintem így jó...és segíteni szeretnék...amikor úgy érzem, h sikerül, valami hatására mindig visszaesik...és nem tudom, h miért.

2011. febr. 23. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!