Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok a későbbiekben az...

Vállalnátok a későbbiekben az illető felkészítését?

Figyelt kérdés
Van egy diákom akit fel kellene készítenem angol nyelvvizsgára,hozzám jár különórákra.Viszont azt vettem észre,hogy az egész nem érdekli,nem is foglalkozik vele,így nem is halad,viszont az órák száma igen.Abban a 1,5órában figyel arra amit mondok,de otthon nem csinál semmit.Már én érzem magam rosszul,és úgy érzem,hogy a szülei fölöslegesen fizetik neki,eredmény már sehol.A szülőkkel is beszéltem már,de ez sem használt.Ők nagyon erőltetik ezt a dolgot.
2011. febr. 20. 00:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elbeszélgetnék vele, hogy ő hogyan gondolja ezt a nyelvtanulás dolgot. Talán más jellegű feladattal fel lehetne kelteni az érdeklődését, vagy kicsit a lelkére beszélni, hogy milyen fontos ez, meg a szülei mennyi pénzt fektetnek bele stb..
2011. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
ezt soha nem értettem...a tanár dolga a tanítás, ha a házi feladatból kell tanuljon, minek jár hozzád? nem azt vállaltad hogy megtanítod, te, ott adott óraszámban, és azok keretein belül?...ha házit akarna írni, és otthon tanulni, akor nem járna be, mert minek...
2011. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni vele, hogy úgy érzed nem gyakorol eleget, és neked, mint tanárnak ez így haszontalan munkának érzed, és sikeres akarsz lenni. Dícsérd meg, hogy nálad figyel, de biztasd, hogy ha gyakorolna mégjobb lenne neki is neked is ! Talán azt is mondhatod, hogy úgy érzed fölöslegesen veszed el a pénzüket, így te is benne vagy, nem csak ő, szóval ne csinálja már legyen szíves.
2011. febr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Második: ha otthon nem gyakorol, akkor nem lesz rutinja benne...
2011. febr. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 00:44

A tanár dolga a tanítás, de a gyereké meg a tanulás. A nyelvet nem lehet heti 1,5 órában tanulni, ha aztán egy hétig rá se gondol a gyerek. Az ilyen felfogás tud nagyon felidegesíteni.. A tanár megfeszülhet ha a diák lesz*rja.


Ja és az első voltam.

2011. febr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%
1,5 óra alatt bőven lehet rutint adni...csakhát érteni is kell hozzá...
2011. febr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért hozzá, akkor meg tanuljon otthon IS és pont. 1,5 óra édeskevés, hogy egy életre megjegyezd a dolgokat...

Egy színötös tanuló, akinek otthon is kell tanulnia, hogy beleverje az agyába a tudást...

21/L

2011. febr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
tanulás, adott időn belül..ha otthon tanul, akor minek a tanár...én ezen voltam felháborodva..hogy egy könyvet mindenki ki tud nyitni, be tudja magolni, ha értelmes az olvasottakat tudja használni...csakhát ha ezt meg teszi valaki, minek járjon egy olyan helyre ahol egyrészt, nem tudják tanítani, mert csak dumálgatnak a tanárok, de nem úgy hogy az 100% ig hasznos legyen, töbnyire a közeg sem mindig a legjobb(értem itt gimnázium..stb)..plusz ugye ezt napi X órában ami alatt menyi könyvet is tudna kiolvasni?..többet mint ahányat a tanár lead...-.-
2011. febr. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 67%os hozzászóló, nagyon osztod itt az észt :)

1, Próbálj meg pl. kiejtést tanulni egy könyvből

2, Próbálj meg egyáltalán bármilyen nyelvet tanulni egy könyvből! Nekem csakis gyakorlati tudásom van (volt), de mivel nem alapoztam meg rendes tanulással, kb. a 3/4ét elfelejtettem...

A nyelvtant pl. sosem tudtam jött magától mit hogyan kell összerakni, most pedig pont emiatt vannak gondjaim

2011. febr. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Én vállalnám, a pénzt úgyis megkapod érte! Ha erőltetik a szülei, akkor meg pláne mindegy, mert ha törik, ha szakad, azt akarják, hogy tanuljon (még ha valójában nem is tanul rendesen)
2011. febr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!