Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok a későbbiekben az...

Vállalnátok a későbbiekben az illető felkészítését?

Figyelt kérdés
Van egy diákom akit fel kellene készítenem angol nyelvvizsgára,hozzám jár különórákra.Viszont azt vettem észre,hogy az egész nem érdekli,nem is foglalkozik vele,így nem is halad,viszont az órák száma igen.Abban a 1,5órában figyel arra amit mondok,de otthon nem csinál semmit.Már én érzem magam rosszul,és úgy érzem,hogy a szülei fölöslegesen fizetik neki,eredmény már sehol.A szülőkkel is beszéltem már,de ez sem használt.Ők nagyon erőltetik ezt a dolgot.
2011. febr. 20. 00:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Aki nem akarja, hogy megmentsék, azt nem is lehet, tehát te is hiába próbálkozol.


Két dolgot megtehetsz,(de sztem sejtem, melyiket fogod választani a kettő közül...)

1.) Bezsebeled a pénzt és leadod neki az anyagot, de közben közlöd a szüleivel, hogy a gyerek ettől még nem lesz okosabb, aztán vagy újra belátják, vagy nem, a vizsga végeredményekor úgyis kiderül, kinek volt igaza.

2.) Kérj találkozási alkalmat az egész családdal, és amikor mindegyik szülő + az érintett is jelen van, közöld velük, hogy elnézést kérsz, de úgy érzed, elveid nem engedik, hogy tovább foglalkozz a fiúval/lánnyal. (Melyik is? Hány éves is ő?)

Te mindent megtettél, hogy felkeltsd a fiú/lány érdeklődését és figyelmét a nyelvre, de úgy érzed, ez az egész csak fölösleges pénzkidobás a szülők részéről: a gyerek SOHA nem fog ilyen hozzáállással megtanulni angolul, te pedig nem kívánsz magadban tovább őrlődni azon, hogy mi lesz ezzel a gyerekkel!? Emiatt sajnos nem vállalhatod tovább a gyermekük felkészítését.


Ennyi.

Vagy az első, vagy a második. De azt mindenképpen közölnöd kell a szülőkkel újfent, hogy a gyermek lusta, és ne számítsanak eredményre! Az meg már csak rajtad múlik,... bezsebeled-e a további pénzt a szülőktől, vagy visszaadod nekik amikor következő alkalommal fizetni akarnának neked, mondván, ezt neked nincs pofád megtenni velük, ezért megtagadod a további foglalkozást a gyerekkel!?

2011. febr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%
A lényeg, hogy a pénz meglegyen, a többi nem számít.
2011. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk anyai ágon mindenki valamilyen nyelvtanár, én is annak tanulok és természetesen mindkettő fontos, az órán való aktív részvétel és odafigyelés, illetve az otthon elvégzendő házi feladat is, mivel azzal lehet begyakorolni és teljesen megérteni az anyagot, elmélyíteni a tudást!

Mondd meg neki, hogy innentől kezdve, ha nem csinálja meg otthon a házikat, akkor nem vállalsz több órát vele!

2011. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Mindenképpen beszélek az illetővel,megpróbálok utoljára a lelkére hatni,hátha kicsit összeszedi magát.Amúgy a 15 éves fiúról lenne szó.

Azzal nem értek egyet,hogy nekem kéne órán mindent megtanítani vele.A nyelvtant megbeszéljük,feladatokat csinálunk,próbálok vele angolul beszélgetni.Viszont ha ő nem veszi ahhoz a fáradságot,hogy otthon leüljön és megcsinálja a házit,ezzel is begyakorolva a feladatot,vagy nem képes megtanulni a szavakat,akkor azzal nem tudok mint kezdeni.Mert azt ti sem gondoljátok komolyan,hogy a szavakat nekem kéne megtanítanom vele??Persze megbeszéljük őket,hogy mit jelent,meg hogy kell kiejteni.Sőt ki is szoktak kérdezni belőle.Több kevesebb sikerrel.Ha meg ott órán tanulnánk meg őket akkor másra nem lenne idő.

2011. febr. 20. 12:54
 15/20 A kérdező kommentje:
Szerintem önálló munka nélkül ez nem megy.Az iskolában is elmagyarázzák az anyagot,otthon meg megkell tanulni.
2011. febr. 20. 12:56
 16/20 anonim ***** válasza:
32%
Én is úgy járok német tanárhoz heti egyszer egy órára, hogy azon kívül nem tanulom, mondtam a tanárnak, hogy én így akarom, ő tanít és nem siránkozik amiatt, mert csak heti egy órát foglalkozok vele. És még ugyan sokat tanulok azok alatt az egy órák alatt is.
2011. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
most tényleg nem akarok bunkó lenni, de ha megszerezted a tanári diplomát, képesnek kellene lenned arra, hogy megtanítsd ( t*a*n*í*t*s*d*) neki a szavakat *is*.
2011. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Aha, látom, csupa "tapasztalt nyelvtanár" kritizál, hogy miért nem vagy képes megtanítani neki mindent abban a másfél órában. Vicces..... Olyan ez, mint a foci, mindenki baromira ért hozzá.... Kedves kommentelők, mi is a ti szakmátok? áruljátok már el, hogy a többiek osztani tudják nektek is az észt! Frászt kapok az okostojásoktól.

Én is voltam már ilyen helyzetben, beszéltem a szülőkkel, elmondtam, hogy 2 verzió van:

1. Otthon is tanul a gyerek (+ esetleg idegen nyelvű műsorokat néz, újságot olvas, neten használja a nyelvtudását stb. ezek nagyon hasznosak ám!), és akkor látványos lesz az eredmény.

2. Csak én foglalkozom vele, de akkor nagyon lassan haladunk előre.

Végül az első verzió jött be.

Egyébként tiszteletet érdemel, hogy nem akarod kihasználni a helyzetet!

2011. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
nem csupa tapasztalt nyelvtanár, hanem tapasztalt diák, aki nem érti miért vették el a szabadidejét, ha könyvből is (vagy még jobban) megtanulta volna fele idő alatt...
2011. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gondolom a sok okoskodó mind zseni, több nyelvet könyvből elsajátító diplomás, akit az iskolában reggel 8 és délután 2 között MINDENRE megtanítottak. Vagy esetleg valamilyen új tanítási módszert kidolgozó pedagógus aki képes 1 órán a gyerek fejébe verni az anyagot úgy, hogy a későbbi vizsgán 100%-os eredményt produkáljon.

Ezek szerint az emberek szerint a tanár csak arra jó hogy szajkózza az anyagot, míg a hülyegyerek meg nem tanulja anélkül hogy a kisujját is megmozdítaná.

Ilyen szülőkkel a hátuk mögött nem csodálkozok azon, hogy viselkednek a gyerekek az iskolában.. pff

2011. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!