Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista?

Az apám alkoholista?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, van egy nővérem és egy bátyám. Édesanyám 2 évvel ezelőtt öngyilkos lett, azóta édesapám egyedül nevel minket. Amikor józan, nagyon szerethető és jószívű ember, azonban ilyen alkalom nem sokszor van.

Sajnos nem sokszor. Anyu halála óta egyre többet iszik, és egyre mocskosabban. Nem sok pénzünk van, sokszor hitelben vásárol a boltban, de akkor is hoz magának bort. Tudjátok, ezt a 2 literes kommersz, tabis löttyöt. Ettől be is áll, és agresszívvá, kötözködővé válik. Amikor van pénzünk, akkor is inkább bort vesz, mint rendes kaját.

Amíg édesanyám élt, őt többször bántotta. Beteg is volt, ezért nem volt neki nehéz vele. Persze nem ütötte, hanem a karját megszorította, lökdöste, minden szarnak lehordta, ha jól emlékszem, egyszer pofozta meg.

Volt, amikor apu nővérénél aludtunk, inkább elmenekültünk ottonról. Többször megfordult már a fejemben az, hogy inkább öngyilkos leszek, mert én ezt már nem tűröm, hogy minden nap kikészít minket. Akkor talán észhez térne, és nem lenne ilyen rossz a tesóimnak sem.

De én erre nem vagyok képes... Egy ilyen emberért nem.


Szerintetek mit tehetnék? Nővéremmel kiabál általában, bátyám nem foglalkozik vele, így ketten nem igazán tudunk mit tenni. Tesóinak nem akarunk szólni, kellemetlen helyzetbe nem hozzuk, és tudom, hogy nem változna semmi. Ahogyan azt is, hogy szeret minket. De én ezt már nem bírom.


2011. febr. 20. 17:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos ugy tünik a leirtak alapján igen. Elvono kura!
2011. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
szóljál a testvéreinek, mielőtt bekattantok mellette - ezt nem bántásból írtam!
2011. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi idős vagy? Sokáig kell ezt még tűrnöd? Miért nem költöztök el együtt a nővéreddel? Sajnos a kényszer elvonó már megszünt, csak a paciens beleegyezésével lehet beutaltatni.
2011. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 dag ***** válasza:
55%

Hát kisöregem sajnálom ezt a szitut!

Emlékesztet engem is pár dologra, nálunk is ugyan ez volt a helyézet, sokszor éjjel kellett menünk otthonról, apánk terrorra miatt!

Tuti hogy alcoholista!

DE nem próbáltál még vele kicsit beszélni erről? Hogy nektek így ez nagyon nehéz?

Próbáld meg!

Sok szerenécsét!

23/f

2011. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Márpedig csak az térítené észhez apukád, ha külsősöket is bevonnátok a dologba. Ha a testvérei előtt nem akarjátok kellemetlen helyzetbe hozni, akkor fordulj az iskoládban az ifjúságvédelmishez - ti magatok ezt már nem tudjátok megoldani, mert apád alkoholizmusa már rég túlnőtt rajtatok. Ennyi idősen még én is szerettem az apámat, reménykedtem, hogy megváltozik. De mára minden iránta érzett szeretetet kiölt belőlem, amit magával, és az italon keresztül velem művelt.

Én elmenekültem amilyen messze csak tudtam, és nem néztem szembe a problémájával. Amióta az eszemet tudom, számoltam a napokat, mikor szabadulhatok el tőle. Most a saját poklomtól 300 km-re, a kollégiumi szobámból írok.

2011. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Próbáltam már beszélni vele, azt mondta, visszavesz. Hát ez sem történt meg. Nővérem és bátyám is tanulnak még, elköltözni nem tudunk, és egyébként sem hagynánk itt egyedül. Lehet, hogy a testvéreitől való segítségkérés lesz a megoldás...

És egyik kommentelő kérdésére, 16 éves vagyok.

2011. febr. 20. 17:36
 7/20 A kérdező kommentje:

17:31-es kommentelőnek:


Nagyon sajnálom, ami veled történt. :/ Ifjúságvédelmis... Hát igazából nem szeretnék senki olyat bevonni, aki nem közvetlen ismerős. És egyébként sem szeretnék elkerülni itthonról, bár nem tudom, ez az egész hogyan működik.

2011. febr. 20. 17:40
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp avassátok be a tesóit, ők talán nagyobb hatással lennének rá, vagy legalább nektek tudnának valamit segiteni.
2011. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
mindenképp beszélj a családtagjaival .és ha nem aker beleegyezni az elvonóba akkor mond meg neki hogy otthagyjátok a testvéreiddel együtt. mondd azt hogy valamelyik testvéréhez költöztök mert ezt nem tudjátok elviselni. ha szeret titeket akkor belemegy az elvonóba. de vaalhogyan megkell leckéctetni vaalmit találj ki a testvéreiddel és ha nincs más megoldás akkor menjetek valahova el és talán rájön hogy csak az elvonó segíthet. ha szeret titeket akkor belemegy az elvonóba értetek. tapasztalatból mondom, sajnos én a mai napig nem veszem észre hogy szeretne. igaz belememnt az elvonóba és már egyre kevesebbet iszik (napi néhányat de annyi szerintem belefér.)de egyre jobban eltávolodik. igaz hogy én nélküle nőttem fel (most vagyok 18 éves) de valahogyan már én sem tudok úgy ránézni mint az apámra.
2011. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:21


elvonóra saját magától nem fog elmenni ameddig nem döbben rá hogy mit csinál erre vajuk be elég kicsi az esély


az én apám is alkoholista volt igaz ö nem volt elvonó kúrán de mikor kórházba került kijött 3 hónapig bírta pia nélkül elég volt egy kis megingás 1 üveg sör és kezdődött előröl persze ettől független borzasztóan szerettem:(

ja és tudta hogy ha nem fejezi be az ivást akkor hónapjai vannak hátra még is ivott .

Apám ugyan így ezt a rossz bort itta napi 2liter azt hiszem de persze ez mellett reggel kocsma feles este ugyan ez . Akkor jött rá hogy mi is van mielőtt anyám szemébe nézett és azt mondta hogy soha többet nem fog inni így is lett másnap meghalt ez maradt az utolsó emlékem .

Elnézést nem a kérdésre válaszoltam igazán nem is tudom miért írtam le.

2011. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!