Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alkoholista apám egy...

Az alkoholista apám egy hónapja táppénzen van itthon és a gyógyszereire iszik, majdnem mindennap holtrészeg, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy hónapja bedagadt a karja, ezért táppénzen van. Gondolom ez is az italozás miatt történt. Szívére, veséjére, májára gyógyszert szed, de ettől függetlenül ma is arra keltem fel, hogy már délelőtt van és nem tud bejönni a lábán a házba. Arra gondoltam, hogy összeszedem a gyógyszereit és leadom a háziorvosunknak és majd elmegy érte, ha kell neki. Ez hülye ötlet lenne? Mit tehetnék? Olyan szinten idegesít, hogy ..... áh.
2011. máj. 12. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magától úgy sm fog menni,ezért egy kényszer elvonókúra kellene neki.Anyukád mit mond erre az állapotra???

Orvossal lehetne beszélni,hogy iszik a gyógyszerekre ez így nem jó valamit találjon ki.....

2011. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Verj be kettot az oregnek hatha eszhez ter.
2011. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj az orvossal, ezt így nem fogja sokáig bírni az apád. Otthon iszik vagy kocsmázik? Mert ha otthon iszik, akkor simán el lehetne dugni a piákat, az én anyám is ezt csinálja apámmal...
2011. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 napietus ***** válasza:
100%
ha szívgyógyszert szed, és bedagadt a karja, az tényleg lehet attól, hogy vizesedik a gyógyszerek melletti piálás miatt. háziorvossal beszélj, ijesszen rá rendesen (mondjuk látogassa meg. ha táppénzen tartja, bármikor megnézheti a betegét), talán rá jobban hallgat, mint a családra.
2011. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akarata ellenére senki sem kényszeríthető arra hogy elvonóra menjen.:( Régen volt ilyen, de ma már nincs. Általában az alkohol betegek nem látják be hogy kezelésre szorulnak sajnos. Azon kívül hogy megpróbálsz beszélni vele, sok mindent nem tehetsz. Sajnos a háziorvos szerintem nem akar majd beleavatkozni ebben az ügyben, mert az hogy apukád iszik a gyógyszerekre az már nem az ő felelőssége. Minden felnőtt ember saját magáért kell hogy feleljen.
2011. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a körzetinek szólnék mi a helyzet.Irja csak ki melózni.Minek van otthon?Inni?

De elöbb utóbb úgyis befog krepálni.Nekem egy gyerekkori haverom halt meg nem rég a piától,pedig alig volt negyven éves.Csúnya halála volt,alúl- felűl dölt belőle a vér,kihányta a máját.

2011. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám elvesztette a munkahelyét egy éve. Korábban is meg-megitta a magáét, de ez az eset teljesen kiütötte. Közben haláleset és egyéb családi gondok is történtek, így az elmúlt évet végigitta. Ő is szedett egyéb betegségekre gyógyszert is, így az is rátett a dologra. Már utáltam hazamenni, anyukám ki volt készülve, mindenki ingerült volt. Már majdnem kezdtem apámat is megutálni, hogy most miért hagyja el ennyire magát, holott korábban, a gyerekkoromban sem volt hasonló probléma. Szokott ivogatni, de soha nem részegségig és soha nem ennyit.

Aztán nemrég kapott új állást. Ez akkora lelkesedéssel töltötte el, hogy azóta csak annyit iszik(mert ugye végleg nem állt le sajnos), hogy nem látszik rajta és csak este munka után. Nagyon remélem, hogy ez így is marad, már pár hete rendben van minden, legalábbis a korábbiakhoz képest mindenképpen.


Szóval én azt hiszem, egy nagy, pozitív irányú változás sok mindent helyre tud billenteni, vagy legalábbis normalizálni.

Nálatok nincs esetleg valami hasonló változásra kilátás? Ami elmozdítaná apukádat egy józanabb irányba?

2011. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy alkoholistával nem lehet mit tenni!


Barátnő apukája is hasonlóan volt,csak Ő rákos volt-és full alkoholista. Barátnőm már tanulni sem tudott tőle,mindig bement a szobájába,és magyarázott-tanúja voltam néhányszor. Nagyon ki volt az egész család! Aztán eljött az idő,hogy az öreg a végét járta,kórházba kötött ki,és fakereszt. Így lett nyugalom,és béke a házban.

Szomorú,hogy ilyen is van!


Egy alkoholistával nem tudsz mit tenni. Ha beversz neki egyet,akkor a pillanatnyi dühödet ugyan kiadod,de apád nem fog kapcsolni,hogy miért kapta. Vagy neki esik valaminek,olyat sikeredik ütni,akkor meg ki tudja,hogy mi lesz vele,sittre kerülhetsz. Ott tuti nyugtod lenne apádtól.

Amit Te írtál,hogy leadod a házidokinak a bogyóit,meg... Mit kezd a doki a gyógyszerekkel?


Ha teheted,költözz el! -vagy tűrnöd kell.

2011. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hülye ötlet!

Van olyan hozzátartozója, akit köteles eltartani?


Magadon avval segíthetsz, ha elmész egy 12 lépéses csoportba, ami alkoholisták hozzátartozóinak van!

2012. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs, mennyi idős ?
2018. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!