Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ápol valaki otthon idős...

Ápol valaki otthon idős nagyszülőt? Hogy birjátok?

Figyelt kérdés
Mi anyukámmal a 87 éves nagymamámat ápoljuk. Semmi komolyabb szervi baja nincs a korához képest,de az idegeivel komoly gondok vannak. Ma is rájött elég komolyan. Ma nincs jobban a gyógyszereitől sem. Nagyon fél,hogy meghal ez a legfőbb gond. Nagyon nehezen viselem ezeket a rohamait (nem tudom a megfelelő szót.) Már öt éve tart ez az állapot.
2011. febr. 20. 21:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél hónapig ápoltam, előtte évekig segítettem a háztartás vezetésében. Három éve lesz, hogy meghalt, pont mikor én vigyáztam rá. Azóta se hevertem ki.
2011. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Nehezen. Mi nagyapámat ápoljuk. Vele az a baj, hogy azt hiszi még mindig ereje teljében van és parancsolhat nekünk. Ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy neki tetszik, akkor azzal fenyegetőzik, hogy ránk gyújtja a házat... persze neki az a célja, hogy kötekedjen, szóval képzelheted.
2011. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Parancsolgatás nálunk is van,pedig ő lakik nálunk és nem mi nála.

Megkaptam már tőle azt is,hogy én semmire se vagyok jó.Mindent megteszünk,mindig a kedvében járunk,mégse jó neki semmi.Néha hangosan jajgat éjszaka,mert nem tud aludni,ezért nem hagy minket se.

A legrosszabb az,hogy mentálisan is kezd leépülni.

2011. febr. 20. 21:46
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy évig ápoltam a nagyimat, közben eljártam dolgozni és kicsi gyermeket is neveltem. Ahogy hatalmasodott nálla a rák, úgy ment el az életkedve is. Öngyilkos akart lenni gyógyszerrel, ezt előre közölte. Minden gyógyszert elzártam,este két gyereknek olvastam meséket a lányomnak és neki. Olyankor mosolyt csaltam az arcára. Ez történt 15 éve. Édesapámat igaz nem otthon ápoltam, de mindennap bementem hozzá a kórházba. Másfél évig csináltam. Minden kívánságát teljesítettem, mindíg megnevettettem, miközben lelkileg tönkrementem. Úgy bemenni egy halálos beteghez, hogy előtte minden erőmet belevettettem a színjátékba, egyszerűen beleketyóztam. Ezek nagyon nehéz dolgok, fizikailag és lelkileg levágják az embert, főleg ha nagyon szereti az ember a hozzátartozóját. Tavaly októberben ment el, és nekem azóta is hiányzik egy darab a szívemből.
2011. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Mi nem járhatunk el dolgozni sem,mert nem hagyhatjuk felügyelet nélkül.Fizikailag is nagyon le épült,vérkeringési zavar miatt,most pár hete pedig a mentális leépülése is elkezdődött.

Volt olyan időszak is,amikor nem ismert meg bennünket,meg pelenkázni is kellett.Rettegek,hogy hamarosan megismétlődik.

Az én idegeim is kezdik felmondani a szolgálatot.

2011. febr. 20. 22:00
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjátok beadni ápolási osztályra? Ti fogtok tönkremenni.
2011. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyámat kell ápolnom...

Semmit nem tud egyedül csinálni sajnos...

El kell persze menni minden nap dolgoznunk az egész családnak gyerekek suliba és hát gyakran egyedül marad.

Alzheimer-kóros és ha levág egy szelet kenyeret kiveszi a kenyér tartóból aztán visszarakja a sütőbe meg ilyenek...

Amúgy semmi baja csak alzheimer

2011. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%
anyukámmal mi is gondoztuk nagymamámat, szervi gondjai nem voltak, csupán idegi, majdhogynem alzheimer kórja volt.pelenkázni kellett, senkit nem ismert meg, nem értette amit mondtunk, nem találta a szavakat, a tükörrel beszélgetett. szörnyű állapot, mi is tönkrementünk benne. családi gondok miatt anyukám testvérénél van most, állapota csak romlik sajnos...
2011. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Én is azt javaslom, hogy menjen be egy idősek otthonába vagy hasonlóba, ha ennyire rossz a viszony, nem értem, mért kell mindenkinek kínlódni.
2011. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korom óta egyedül kellett ápolnom a nagyimat, 17 évig!Tavaly halt meg, 90 éves volt, de ha tehetném, még mindig csinálnám, csak itt lenne velem.A világon a legjobban szerettem, míg élek, soha nem fogom elfelejteni.
2011. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!