Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e egy 11 éves az apa...

Lehet-e egy 11 éves az apa által lelkileg bántalmazott gyermeket az apjával találkozásra (szombattól-vasárnapig) láthatásra kötelezni? A gyermek fél nem akar még találkozni sem vele.

Figyelt kérdés
Utcán járkál utána, kilesi az iskolánál, amikor utóléri ijesztő az arca, furcsa a hangja italszagú a szája. Félelmet kelt. Van az a független magyar bíróság aki a bántalmazónak odaítéli a bántalmazottat mégha csak szombattól vasárnapig is?
2011. febr. 21. 14:25
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Sokszor a gyerek nem mer beszélni senkivel, se családtaggal, se hivatalos személlyel.

Ilyenkor kerülnek a családok patthelyzetbe. A bíróság ítélete szent, az apa követeli a jogait, a gyerek sírhat, könyöröghet, a szava nem számít, hiszen „még gyerek”… Az anya nem tilthat, akkor megszegi az bíróság szabályait…

Ebbe a csapdába kerültem én is. A család össznépi tagadása, és strucc-politikája miatt incesztus-áldozat lettem. Éveken át megerőszakolt az apám, ami talán elkerülhető lett volna, ha felfigyelt volna valaki a jajszavamra kisgyermekként.


Vigyázzatok a gyerekre, és higgyetek a szavának, még akkor is, ha hihetetlennek hangzik. Ha kell, vigyétek szakemberhez, ő segíthet… Egy lelkileg bántalmazott gyereknek lehet, hogy szüksége lenne rá. 11 éves, még rendbe jöhet, ha időben segítséget kap. Én nem kaptam, tagadtak és elfordultak tőlem, depressziós, önbántalmazó és pánikbeteg lettem. Ha szeretitek, óvjátok meg ettől.

2011. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!