Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra mitől barát egy...

Számotokra mitől barát egy barát? Tulajdonképpen, hogy döntitek el hogy nektek ki a barátotok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát, megfigyelem, ki az, akivel évek óta rendszeresen találkozom,bizalmasan beszélgetek, s innen tudom hogy ő az.
2011. febr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy barátot sem tudnék megnevezni. Vannak emberek, akikkel időről időre találkozok, akik megtisztelnek a bizalmukkal, esetleg fordítva is, de őket sem nevezném barátnak. Nagyon remélem, hogy azért megtapasztalom majd azt az érzést, hogy valakit a barátomnak érzek.
2011. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-Mindig segít a bajban, végig hallgat

-keresi a társaságomat, én is az övét (tehát kölcsönösségen alapszik)

-nem kell egymás előtt megjátszani magunkat, önfeledten jól tudjuk érezni magunkat egymással

-tudom, hogy nem beszéljük ki egymást a másik háta mögött=>ez percig sem gondolkozom rajta, hogy mi a dolog amit már nem mondok el neki, mert tényleg meg tudok vele mindent beszélni


Igaz barátből tényleg nagyon kevés van és ritka kincs. Vigyázni kell rá ha az ember megtalálja azt a néhány (legjobb estben 3) jó barátját.


L/19

2011. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Számomra az a barát aki tanácsot ad ha valamiben nem vagyok biztos amikor kétségek közt gyötrődöm megmutatja a kiutat. Visszaránt a valóságba abban az esetben ha túlságosan elrugaszkodnék a realitástól. Akinek a szeretetét és törődését akkor is érzed amikor nem vagy vele. tudod hogy számíthatsz rá. Akkor beszélhetünk igazán jó barátságról ha ezek a dolgok belőled is zsigerből jönnek :).
2011. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A barát az, akit nem vezérelnek önös érdekek, aki tanácsot ad, őszinte, együtt örül és sír velem, vigasztal, aggódik értem, visszarángat a földre, ha elszállnék, meghallgat, tanácsot ad, (mindez kölcsönös) a személyiségünk pedig hasonlít annyira, hogy képesek vagyunk jól érezni magunkat együtt, mindenféle megjátszás nélkül. Nem az számít, hogy milyen gyakran találkozunk, hanem hogy milyen minőségben. Spec. az én barátaim - az a 3 - kb havonta 2 alkalommal kerül a szemem elé, az egyikük pedig messze lakik, úgyhogy évente 2x..:S Ettől függetlenül folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, és érdeklődünk egymás után. Az idő döntötte el, hogy ők lesznek a barátaim..:) Az együtt töltött évek után egyszer csak rádöbbentem, hogy ők azok:)
2011. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok barátom(nőm) van, mindegyik más miatt. Az egyikkel szakmailag értjük meg egymást nagyon, a másikkal kirándulni isteni, a harmadikkal mindenféle szexuális problémát meg lehet beszélni tabuk nélkül, és így tovább, de a legjobb, legigazibb barátom az unokahugom, ő az, aki éjjel 2-kor felkelthet, és megyek a segítségére, és viszont. Én lettem a gyermekeinek a keresztanyja, és teljesen természetes volt, hogy így lett. Gyerekkorunkban nem voltunk ilyen jóban, aztán úgy alakult, hogy a párjaink nagyon összebarátkoztak, és így mi is egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Egy városban élünk, a szüleink távolabb, gyakorlatilag mi vagyunk egymásnak az első segítség, bármiről van is szó.
2011. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Számomra a barát az aki első sorban ELFOGAD engem úgy ahogy vagyok. AZ összes hibámmal, baromságommal, hülyeségeimmel.

Számomra a barát az, aki kiáll mellettem, nem hagy cserben olyan szituációkban, ami akár nem tetszik neki.

Számomra a barát az, aki őszintén elmondja nekem nem csak a rosszat, hanem a jót is, mert milyen barát az, aki csak a hibáidat mondja el neked?

Számomra a barát az, aki támogat, illetve megakadályoz olyan dolgokban, ami nem jó nekem.

Számomra a barát az, akit ha megkérek valamire, akkor fintorgás és pofa vágások nélkül segít.


Összegezve:

Számomra a barát egy olyan személy az életben, aki nem csak akkor van velem/nekem ha baj van, és én sem csak arra vagyok neki jó, ha kell valami.

2011. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!