Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta divat házasságban külön...

Mióta divat házasságban külön kasszán élni?

Figyelt kérdés

Számomra ez elképzelhetetlen!

Főleg hogy van gyerekünk is.

Már egy család vagyunk,egy kasszával:-)

Ti hogy látjátok?


2011. febr. 21. 18:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Számomra is elképzelhetetlen.
2011. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
mi még nem vagyunk házasok, viszont mi is közös kasszán vagyunk. néha elgondolkodom, hogy ki kéne próbálni a különt is, de nem lenne fair, mert én többet keresek. nincs gondom a külön kasszával, ha valakinek így működik, ne változtasson rajta. mi nem beszéltük meg összeköltözéskor, hogy közös, vagy külön, egyszerűen csak így alakult, 3 éve működik.
2011. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
nekem ez mindig is azt sugallat, hogy az illetőnek fontosabb a saját pénze, megtakarítása, mint a családja...
2011. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
én valahogy nem tudom elképzelni se,hogy akkor hó végén összeadom a számlákat,és kérem a felét,vagy bevásárolunk és ez a joghurt az enyém,az a tiéd,és rácsapok a kezére,ha mégis az enyémet eszi meg,és tartom a markom a 70 forintért:D
2011. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Számomra is elképzelhetetlen. mi már most, pedig még nem élünk együtt (de 3,5 éve együtt vagyunk) mindent közösen veszünk, eszünk, használunk. Nehogy már a házasságba lenne ez másképp. Legalábbis számunkra teljesen kizárt.

Az más, hogy mindenkinek legyen azért egy kicsi saját dugi-pénze amivel néha meglepetést szerezhet a másiknak. De legyen egy kis megtakarítás is amennyiben lehet.

Én egy "különkasszás-házasságba" nem mennék bele

2011. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%

Külön kassza, külön ágy, persze egy minimális

"közös költség" kell, hogy legyen.

Szerintem ez a hosszú házasság titka, nameg a vagyonszerződés.

2011. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Ez Magyarországon még kevésbé divat, de nyugaton nagyon is, és ettöl még müködnek házasságok. Legalább a pénz miatt nincs veszekedés.
2011. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Azért elképzelhetetlen számotokra, mert nem egészen úgy működik, ahogy elképzelitek! Nem úgy van, hogy az egyik befizeti a számlákat, majd tartja a markát az összeg feléért, és a kajánál egyik nem eheti meg a másikét!

Ez úgy működik, hogy mindenki belead a közösbe, egy közös számlára x összeget a fizetéséből, ami fedezi a kaját, számlákat, és félre lehet tenni belőle, hogy együtt gyűjtsön a pár autóra, vagy házra, vagy amire éppen kell. A többit, ami a fizuból megmarad, mindenki úgy és arra költi el, ahogy és amire csak akarja. Ennyi a "külön" kassza, hogy nem kell beszámolni egyik félnek sem arról, hogy miért vett magának fülbevalót, parfümöt, bukósisakot, egyebet. Én meg ezt nem tudnám elképzelni, hogy ne legyen saját költőpénzem is, amihez a férjemnek az égvilágon semmi köze.

2011. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Most miért kellett lepontozni engem?? Válaszoltam a kérdésre? Igen! Offoltam? Nem! Miért kell annyira korlátoltnak lenni, hogy lepontozzátok azt, akinek más a véleménye? Ráadásul kulturált formában és abszolút békítő szándékkal adtam elő... Mik vagytok ti? Kommunisták? A szólásszabadság nektek smafu?
2011. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
18%
Minek kell lepontozni ha valakinek más a véleménye mint neked? Talán mert csak te azt ismered....és a mi nem a szíved szerint van, vagy ismeretlen attól fújjjjj, ez nem szép akárki is volt!
2011. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!