Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolnatok, ha a gyereketek...

Mit szolnatok, ha a gyereketek nagyszulei (szuleitek, anyosotok, aposotok) kifejezetten utalna a gyereketek nevet es ezt mindig szova tenne?

Figyelt kérdés
Olyan nev raadasul, ami nagyon hetkoznapi (Viktor). Ti mit szolnatok, mint szulok, ha azt kerdeznek, hogy honnan vettetek ezt az idetlen nevet? Kivancsi vagyok, hogy ti szemely szerint mit gondoltok errol. Egyaltalan a nagyszuloknek van joga szerintetek ebbe beleszolni?
2011. febr. 22. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

ÉN megpróbálnék nem foglalkozni velük, ha meg már nagyon akaratosak, akkor "bedurvulni", és közölni velük, hogy nem muszáj a gyereket látogatniuk, ha ennyire zavarja őket a neve. Meg azt is megmondanám nekik, hogy attól, hogy nekik nem tetszik, nekem még igen, és hogy a világ változik, és lehet, hogy a Viktor anno még volt felkapott vagy annyira ismert, de valszeg az ő neveik sem ősi magyar nevek, az is bejött vmikor újként...


Egyébként meg a gyerek elnevezése csak apukára és anyukára tartozik, rég kinőttünk már abból a korból, amikor a család "rangidős" tagjai akkor is simán beleszólhattak mindenbe, amikor a gyerek már saját családot alapított.

2011. febr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem is latogatjak, mindig a gyerekkel kell hozzajuk menni oket latogatni.
2011. febr. 22. 00:22
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Én elkezdeném, hogy ugye a nagyinak milyen szar neve van? Honnan vette ezt az idétlen nevet? stb
2011. febr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem a gyerek nevéről van szó igazából, hanem egyéb konfliktusról. Anyósom a Dani névbe kötött bele, pedig szerintem igazán nem borzalmas név. Dehát az anyósok mindent maguk akarnak eldönteni az ember helyett, ők már csak ilyenek.
2011. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ami volt elmúlt!

A világ megváltozott, a családon belüli névhagyományozás elévült.

Anno ők választottak nevet a gyereküknek. Most pedig ti. Ez van.


Ha a gyereket szeretik, az jó.

Vigyétek oda, aztán mennyetek érte ha nem lehet megbeszélni ezt neves dolgot a nagyiékkal.

2011. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
biztos zavarna, h a gyerekem esetleg rosszul érezné magát amiatt, hogy a nagyszülei kritizálják a nevét
2011. febr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az én nevem sem tetszett a mamámnak, és mikor megszülettem mondta neki apukám hogy "akkoris ... lesz!" :DD A mamám azt mondta, hogy azért nem tetszett neki a nevem, mert azokat, akik ezt a nevet viselik egy hideg, távolságtartó mindenkin áttaposó nőnek képzeli el, persze én nem vagyok ilyen, így gondolom a véleménye már megváltozott:]

Nyilván az a bajuk, hogy esetleg volt egy régi Viktor ismerős, így kellemetlen emlékként maradt meg a név, vagy hasonló. Ha a te szüleidről van szó, szerintem te nyugodtan megmondhatod nekik, hogy ez feszélyez benneteket, ha meg a férjed szülei, akkor kérd meg őt. Találjatok ki neki valami frappáns becenevet (ne a Vikit), és akkor majd tetszeni fog nekik :)

17L

2011. febr. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekik ez a nev tul "ujszeru", nem ismernek senkit ezzel a nevvel. Nem er nekik semmit, ha szolsz. Ilyenek, de szerintem ez banto. Nem igaz, hogy nem veszik eszre.
2011. febr. 22. 06:04
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Az én fiam Viktor, már felnőtt. Rendkivül jó természete van, helyes, jóképű férfi. Fiatalok, idősek körében egyaránt népszerű, osztálytársai, tanárai, no meg a lányok is szerették/tik mai napig.

Korlátolt rokonaid lehetnek, bár sokan, akik nem szeretik Orbán Viktort, azonosítják vele ezt a nevet. Ha most születne a fiam, akkor is Viktor lenne. Sőt, érdekes, hogy a neve miatt soha senki nem piszkálta, még kisiskolás korában sem csúfolták soha. Ezt a nevet lehet méltósággal viselni.

Béla talán jobb lenne a kedves rokonoknak?

Egyébként a TE fiad, nehogy már ők döntsenek ilyen fontos kérdésben.

2011. febr. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Amikor nálunk volt névválasztás, nekem a Mátyás és a Marcell is tetszett.

Elmondtam a nagymamámnak, aki azt mondta, hogy ne legyen Mátyás, mert Rákosi Mátyás meg Szűrös Mátyás jut eszébe, meg Marcell se legyen, mert volt valamikor rég a faluban egy Marcell nevű disznópásztor.

Patrik lett a végén.

Egyébként szerintem megszokják és később már fel sem tűnik nekik.

Egyszer a nagymamám azzal jött haza, hogy a barátnéjának megszületett az unokája, de a barátnéja nem tudta biztosan a nevét, valami széna vagy szalma.

Fél perc után megkérdeztem, hogy nem Xénia véletlenül?

Az volt.

Meg ismertem olyat is, akinek azért lett Edina a kislánya, mert az anyós nem tudta volna kimondani a kiválasztott nevet, mert nem magyar név volt. De most nem jut hirtelen eszembe.

2011. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!