Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolnatok, ha a gyereketek...

Mit szolnatok, ha a gyereketek nagyszulei (szuleitek, anyosotok, aposotok) kifejezetten utalna a gyereketek nevet es ezt mindig szova tenne?

Figyelt kérdés
Olyan nev raadasul, ami nagyon hetkoznapi (Viktor). Ti mit szolnatok, mint szulok, ha azt kerdeznek, hogy honnan vettetek ezt az idetlen nevet? Kivancsi vagyok, hogy ti szemely szerint mit gondoltok errol. Egyaltalan a nagyszuloknek van joga szerintetek ebbe beleszolni?
2011. febr. 22. 00:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak. Ez az anyósos dolog már durva. Hogyhogy nem tudja kimondani? Ugyan már, ezzel akarta, és sikerült is megvétóznia azt a nevet, amit szülőként az ember adna. Nevetséges.
2011. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a második babával voltam terhes már előre eldöntöttem hogy ebbe a névválasztásba max az apja szól bele.

Mert az elsőt rendesen rám erőltették "tovább kell vinni apa nevét ő az x. Ferenc stb..." a mai napig fáj, hogy nem Ádámnak szólítjuk. Szóval az anyós a másodiknál is bele akart szólni meg hallgattam és tök más nevet kapott mint amit a mama adni akart volna.

2011. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudatosítani kéne a "drága nagymamában", hogy ezzel nem téged bánt, hanem az unokáját, és ne csodálja, ha nem fog örömmel járni egy olyan nagyihoz, aki idétlennek nevezi.

Azzal, hogy leszólja a gyerek nevét, a gyereket szólja le.


Másrészt, meg már így lett anyakönyvezve, tehát ha fejreáll, akkor is ez marad a neve, és nem a nagyszülő ad nevet, hanem a szülő.

Nyugodjon bele a dologba, mert mást nem tehet, viszont nézzen magába, mennyire "kedves" dolog egy nagymamától, hogy folyton szidja az unokáját.


Egy kisgyerek nem is tud különbséget tenni aközött, hogy "hülye név a Viktor" és a "hülye a Viktor" között.


Miért, a Nintendó, Tarzan, Taksony, Leonszió, az jobb lenne? :(

2011. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én keresztnevem a nagymamám testvérének bökte a csőrét. Az összes családi összejövetelen megkérdezte anyámat, hogy miért nem adott valami szép nevet nekem. Anyám csak somolygott. Aztán pár év múlva lett az öregnek saját unokája (a másodunokatesóm) és neki is ez lett a keresztneve. Azóta mi vagyunk a két csúnya nevű a családban. Jókat röhögünk rajta és már egymást is így hívjuk. :D
2011. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy addig nem fogják látni az unokájukat, amíg ezen a gyerekes dolgon túl nem lépnek.

A nagyszüleimnek is furcsa volt, mikor az unokatestvérem (szóval az ő unokájuk) elnevezte a fiát Valdemárnak. (ez mondjuk biztos a neje ötlete volt, aki roma...) Mamáméknak fura volt, meg mindenkinek, de eszükbe sem volt hisztizni rajta, még nekik meg sem említették, csak nekem egyszer a mama. Megszokták és ennyi.

2011. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik, hogy akkor szólítsák Pistának, mint József Attilát, csak mer korlátoltak voltak, akik nevelték.
2011. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

7:52

91-ben született a lányom, Bianka lett a neve, és akkor volt divat ilyen szerelmes regényeket olvasni. Volt olyan, amelyiknek Bianca volt a neve, meg még egy csomó hasonló.Megkérdezte az egyik kismama, hogy a regény után lett a lányom Bianka?

Mondtam, hogy nem.

Akkor mesélte el, hogy ő Tiffany-t akart (helyesírás nem biztos),de az anyósa se leírni, se kimondni nem tudja, ő meg nem akar veszekedést.

2011. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, majd megszokják.

Nálunk mindenki sipákolt, hogy miért nem magyar nevet adtam a kicsi lányomnak...(héber neve van) Hanna Rebeka. Én imádom, nagyon illik hozzá, de a sok antiszemita ebben is csak a kötözködnivalót látja...:-)

Őt is hívták Gizinek, meg Rozinak, meg Rékának meg minden. Aztán megelégeltem, és megmondtam, hogy majd aki szül, az nevet is ad! Tiszeteljék már meg a kicsimet azzal, hogy az anyjától kapott néven szólítják!

Azóta csönd van. :-)

2011. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!