Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok nekem, miért jó,...

Elmondanátok nekem, miért jó, vagy miért fontos ennyire mindenkinek, hogy legyenek igazi barátai?

Figyelt kérdés
Szinte mindenhol ezt látom manapság, hogy az élet értelme a barátok, a család, meg ilyenek. Meg hogy a barátaiért bármit megtenne az ember. Légyszíves ne tegyétek át másik kategóriába, mert minél több véleményt, nézőpontot szeretnék olvasni.
2011. febr. 23. 01:25
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy remeteként nem jó élni, nekem is vannak ismerőseim, haverjaim akikkel elmehet az ember pl. bulizni, meg akikkel lehet amolyan felszínes beszélgetéseket folytatni. Arra vagyok kíváncsi, miért jó, ha van egy, vagy több akár, olyan ember, akivel lehet lelkizni, mindent megbeszélni, vagy mi készteti az embert arra, hogy ezért az emberért akármit megtegyen? Nekem is volt ilyen barátnőm, aki mindent meg akart beszélni velem, de untatott, ezért lassan megszakítottam vele a kapcsolatot. Ha már itt tartunk, a családomban is nagyon idegesít, hogy mindig mindent tudni akarnak rólam, de őket egyelőre nem tudom itt hagyni. Én is meg szoktam kérdezni amolyan reflexből, vagy udvariasságból, hogy "Mi a helyzet? Mi történt ma?" de különösebben nem érdekel a válasz. Ha viszont én azt válaszolom, semmi különös, rögtön megsértődnek, vagy faggatni kezdenek. Nem értem. Ha lehet, ne támadó válaszokat írjatok, mert erre tényleg kíváncsi vagyok, mi az oka ennek, amit fentebb leírtam, főleg a barátságos részre, mert a családost még többé-kevésbé felfogom.
2011. febr. 23. 01:31
 2/30 anonim ***** válasza:
54%
szerintem csalódtál néhány ismerősödben, azért irod mindezt :)
2011. febr. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem csalódtam soha senkiben. Valóban láttam pár példát rá, hogy barátok megbántják egymást, de az én kapcsolataim mindig rendben voltak. Egyszerűen megunom azt, aki folyton a "nyakamon lóg".
2011. febr. 23. 01:33
 4/30 anonim ***** válasza:

En soha nem gondoltam, hogy a baratokert kell csupan elni es egyre kevesbe gondolom azt, hogy a baratsagnak altalaban veve hatalmas hatasa van az eletunkre. Ennek ellenere nagyon jo dolog, ha az embernek vannak baratai. Sajnos a baratsagok 95%-a csak nevleg az, ha mar meg kellene mozdulni a masikert, egybol kiderul, hogy csak az erdekrol szol a kapcsolat. Sajnos az emberek kapcsolatrendszerben gondolkodnak, nem pedig baratsagban, csak ezt igy nevezik szepen. Vannak tenyleg onzetlen, joszivu emberek, akik tudnak jo baratok lenni, akar egy eletre, de ez olyan ritka, mint a feher hollo. Sot, meg ha ilyen jo baratot is talalsz, ugysem tudsz erte elni, hisz a baratok kulon eletet elnek, ha mar csaladjuk lesz. Azt vettem eszre, hogy a gyerekkori baratok eltuntek. Persze nem az o hibajuk. Ha az ember felno, dolgozik, csaladot alapit, ez tortenik. Valahogy az elet resze. Szerintem eltulozzak ezt a baratsag dolgot. A legtobb baratsagnak mondott kapcsolat inkabb ismerettseg.


Fontos lenne, hogy legyenek igazi baratok, de az elet nem igy mukodik, foleg a mai izolalt vilagban.

2011. febr. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj a gondolkodasoddal. Nem mindenki elvezi a masik tarsasagat. En tomegben sem erzem jol magam, van, aki meg imadja, ha sok ember veszi korul. Kerdezted, hogy miert jo, ha valakinek van bizalmasa, akivel lelkizhet...nos, ez segithet. Van, akinek jot tesz, hogy megbeszelheti a problemait valakivel, akiben megbizik foleg, ha a rokonsagaban nincs erre alkalmas szemely. Nem irtad, hogy fiu vagy lany vagy, de a fiuk szoktak foleg ugy gondolkodni, ahogy te - ok alt. nem igenyelnek ilyen melyre hato beszelgeteseket, hanem haverkodni szeretnek. Mi lanyok szeretunk tobbet lelkizni. Nekem a gimiben 1 baratnom volt, akivel meg tudtam beszelni a dolgokat, csak o elment egy masik suliba, igy lett egy nagy ur. Aztan az egyetemen is egy kozeli baratnom lett, de o is a sajat eletet eli meg en is az enyemet, igy ritkan tudunk beszelni. Most is egyetlen egy baratnom van, de kulon eletet elunk es nem megyunk bele a reszletekbe annyira. A baratok jonnek-mennek az eletben es a baratsag szerintem gyerekkorban sokkal fontosabb, mint a felnotteknek. Ahogy idosodom, egyre jobban latom, hogy az eletben a csalad az egyetlen biztos pont, ha szerencses az ember es jo csaladja van. Kevesek mondhatjak el ezt baratokrol. Biztos, hogy van, akinek osszejon egy egesz eletre szolo, szoros baratsag, de az nagyon ritka.
2011. febr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen, felnőttkorban már sok mindennel el tudja magát foglalni az ember, nem feltétlen van szüksége barátokra, amit írtam főleg a fiatalabbaknál (13-huszonakárhány) figyelhető meg. Pl. hogy muszáj minden nap találkozniuk, vagy legalább beszélgetniük a barátaikkal, a legutolsó gondolataikat is meg kell egymással osztaniuk.. Én is voltam fiatal nem olyan rég (most 20 vagyok) de már akkor sem értettem.
2011. febr. 23. 01:44
 7/30 A kérdező kommentje:
Lány vagyok egyébként, és igen mondjuk elég sok mindenben inkább fiúsan gondolkodom. (Pedig amúgy abszolút nőies vagyok, stílusban, öltözködésben meg minden egyébben..)
2011. febr. 23. 01:46
 8/30 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy a barátságok pillanatnyi vagy hosszabb távú érdekszövetségek inkább mostanság, lelkizésre ott vannak a családtagok, nekik ez a fő feladatuk és kötelességük is egyben. A barátságok pedig addig tartanak, amíg az a bizonyos egyensúly meg nem billen. Az életre szóló barátságok nagyon ritkák, a legtöbb gyerek és fiatalkorban alakul ki. Később pedig nagyon hely és helyzetfüggőek, éppen ezért nem is túl stabilak és elég felszínesek is.
2011. febr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat en is lany vagyok es soha nem rendeztem "pizsamapartit" es nem hivogatok senkit...embere valogatja, hogy kinek mennyi igenye van a baratokra. Volt, amikor azt ereztem, hogy 1-1 emberre tul sok idot es energiat vesztegettem, mert kesobb nem tartottuk a kapcsolatot vagy reszerol nagyon felszines volt a "baratsag". Nincs veled semmi gond. Amugy en nagyon ritkan hallom manapsag, hogy milyen fontosak a baratok.
2011. febr. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem is gondoltam hogy bármi baj lenne velem. Nekem amúgy sok ismerősöm van, aki megemlíti néhanapján, meg látszik is rajtuk, hogy tényleg összetartóak, meg fontosak egymásnak mint barátok. Szóval nem az a típusú hogy egymásnak mindig elmondják hogy hogy szeretik egymást közben meg egyáltalán nem..
2011. febr. 23. 02:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!