Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jó nagynéni?

Hogyan lehetnék jó nagynéni?

Figyelt kérdés

A sógornőm pár héten belül szülni fog, már biztos, hogy kislányt hord a szíve alatt. Tesómmal nem a legjobb a kapcsolatom a hatalmas korkülönbség miatt, de szeretnék jó nagynénje lenni a gyermekének. Mit csináljak, és hogyan?


17/L


2011. febr. 23. 06:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak legyél ösztönös. Ez nem egy olyan dolog, amire akarattal kell törekedni. Érdeklődj felőlük, menj velük ide-oda, foglalkozz a kicsivel, legyél a testvéred segítségére, ha úgy ítéled meg, hogy szükséges. Éreztesd vele, hogy neked fontos ő és a kislány. A fiatal korod ellenére egyébként kedves, és szép dolog, hogy ilyen fontos neked a család :)

Üdv,

22/L

2011. febr. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkoztam mielőtt megszületett a tesóm gyereke...

Szerintem a lényeg az, hogy éreztesd, hogy érdekel a kicsi, nekem az is egy fontos szempont, hogy mindig én magam vigyek/vegyek ajándékot a szülinapra, karácsonyra, stb, és ne a szüleimmel közösen, de ez igazából szerintem nem számít annyira, ez csak az én hülyeségem, :) /és nem mellesleg nehéz is, ha nincs önálló kereseted (nekem sincs még) de hihetetlen élmény látni, ha az a kis kölyök örül az ajándéknak, amit te választottál :)/

A lényeg az, hogy érdeklődj utána, ha tudsz segíts nekik, vállalj be mondjuk etetést, pelenkázást, így majd néha vigyázhatsz is rá kicsit... és minél nagyobb a gyerek annál jobban ragaszkodik majd hozzád is.

2011. febr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem írók írták: érdeklődj őszintén iránta, segíts neki (néha legyél cinkos is :-)) )szeresd nagyon, vigyázz rá sokat, tőrödj vele.
2011. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már az hatalmas dolog, hogy foglalkoztat ez a kérdés. Talán mondd el ezt a sógornődnek is, és kérdezd meg, hogy miben segíthetnél neki, minek örülne. Aztán később, ha már nagyobbacska a pici, figyeld őt, és szerintem magadtól rájössz mit szeret, mit nem. Az élő, rendszeres kapcsolatnál nincsen fontosabb. Tehát ha foglalkozol vele, akkor jó nagynéni leszel. Sok sikert kívánok!
2011. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!