Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig én vagyok a hibás!?

Miért mindig én vagyok a hibás!?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Az öcsém 1 éves és ha történik vele valami azért "én vagyok a hibás". Ma is (nemrég történt), hogy az öcsém a macskajátékot fogdta (egy pálca végén tollak vannak) és elvettem tőlle, hogy ne szúrja ki vele a szemét elmentem lerakni az asztalra az öcsém felmászott a kanapéra gondolom felált, le esett és beverte a fejét a földbe anya felugrott a GÉP elől és elkezdte ordibálni, hogy b*** és azt üvöltöttte, hogy a macska előrébb való mint a gyerek és, hogy a macska megy a háztól(a macskát nemrég kaptuk) pedig nem a macska miatt mászott fel mert a macska a kanapé alatt volt. És még mondta, hogy minden előrébb való mit az ember és közben ott ült a gép elött.Több ilyen eset is volt. De nem értem, hogy miért mindig én vagyok a hibás.
2011. febr. 23. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
hidd el, nem neked szánta igazából. teljesen biztos vagyok benne, hogy mikor te voltál ennyi idős, és elestél, akkor is ugrott, és rohant, hogy mi baj.
2011. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érthető.

Hisz imádja az öccsédet, és téged is.

Nem a világ vége, ne aggódj.

1-2 év múlva már nem lesz ilyen

2011. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát nagyon remélem, hogy hamar vége lesz mert ezt már nem birom:(
2011. febr. 23. 19:33
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de anyád eláshatja magát.

Neked szülte a gyereket, vagy mi a ...???

Mondom ezt úgy, hogy már két gyerekem van, és kb. ennyi idős voltam, mikor a hugom született, mint most te.

A mai napig minden sz...ért én vagyok a hibás, pedig 12 éve nem is lakok otthon.

Tanulhattam volna vele...

Felvilágosíthattam volna...

Beszélhettem volna vele, hogy ....


Ne is haragudj, de anyád ül a gép előtt, és le se tojja, hogy mit csinál a két gyereke, ha te nem lennél, az öcséd felkajálta volna teljes lelki nyugalommal a macskajátékot, anyád meg 3 nap múlva kamillázik, hogy nem kakil.

Nem a te gyereked, hanem az övé! OK, hogy figyelsz rá, de nem a te felelősséged, hanem az övé!


Így annyit fog elérni, hogy nem fogsz vele szívesen foglalkozni.


Anyádat drágát úúúúúgy fenékbe rúgnám....!!!

30N

2011. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

első vagyok

egyébként te most pont abban a korban vagy, hogy az ilyen dogokat világ végeként éled meg. ezzel semmi probléma.

teljesen természetes, hogy ha egy éves picurka el esik, pláne, ha leesik valahonnan, megijed a szülő, és csúnyán néz hirtelen. Hisz, hogyan is nézne? Nem nevethet, igaz?:)


Én is ilyen idős voltam, mikor picike volt az öcsém, vele is volt, hogy megütötte magát, és anya is így reagált, de mondta is, hogy ez nekem szólt, hanem az ijedtség beszélt belőle, mert hát ők még picikék, és érzékenyek.

Biztos vagyok benne, hogy téged is anya tigrisként védett.


Kiemelted, hogy a GÉP elől ugrott fel. Figyi teljesen természetes, hogy elvárják azt, hogy vigyázz a tesódra, és foglalkozz vele, tőlem is elvárták. Anyukád is megérdemel, egy kis kikapcsolódás, vezeti a háztartást, gondoskodik rólatok, ételt rak elétek, mossa a ruháitokat. Ne sajnáld tőle az a kis GÉPEZÉST! :)

2011. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
19:33 te nagyon beteg vagy!! Hát nehogy már, egy anyának nem jár pihenés, mi??? Ahogy írtam is, tök természetes, ha elvárják, hogy a nagyobb testvér vigyázzon a kisebbre! AZ ÉDESANYÁK NEM ARRA HIVATOTTAK, HOGY ROBOTKÉNT ÉLJÉK AZ ÉLETÜKET, AMINT GYERMEKÜK SZÜLETIK!
2011. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még általános iskolás voltam,barátnőmnek öccse született. 9 év van köztük.

MIkor bölcsis meg óvis lett mindig a játzótéren volt a nővérével. Éveken kresztül a pokolba kívántuk az öcsikét.Anyukának ez kényelmes volt,mert addig a házimunkát csinálta otthon, nem kellett a kicsivel törődni.

Sok szülő nem tudja, hogy más az,hogy a nagyobb testvérnek meg kell tanulna felelősséget vállalni a kicsiért és megint más átadni a gyerekfelvigyázást. Sokszor kihasználják a nagyobbakat. Szerintem is szemétség!


Anyád tényleg inkább a tesódra felügyelhetne, mint feleslegesen kiabáljon... :(

2011. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a beteg,aki azt hiszi, hogy a nagyobb tesónak kötelessége anyaként vigyáznia a gyerekre. Igenis vannak olyan anyák,akik sokkal jobban áthárítják a kisebb gyerekkel való törődést a nagyobbra,mint kellene!


És a lány sem azt írta, hogy nem akar törődni a tesójával és hogy sajnálja a pihenést tőle, hanem inkább az lehet a baj, hogy anyuka elfelejti, hogy a nagyobbik gyerek az nem ő.És szerintem sokszor csak az hiányzik, hogy leüljenek megbeszélni a feladatokat! Megbeszélni, hogy ki mit tart bántónak...

Talán sokan nememlékeznek, de bizony 14 évesen még baromira gyerek valaki!!!! És nagyon érzékenyek!!! Persze az anyuka is fáradt, nehéz egy egyévessel, de a nagyobbik gyerekre is oda kellene figyelni.

2011. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na igen, de viszont azt sem írta a kérdező, hogy vele meg egyáltalán nem törődnek!
2011. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
19:33 én nem mondom, hogy leszarja, hogy mi van velünk. a gép elött igaz azért ült, mert elküldött pár levelet a munkája miatt. most is odahívott és azt mondta, hogy el sem mondom neki, hogy mi történt én elmondom és megint ordibálás lett a vége és kiforgatja a szavaimat, és azt mondta, hogy megyek vissza dunaújvárosba (a szüleim elváltak és én a vérszerinti apámat nem szeretem) és az, hogy ilyenekkel mond meg hasonló dolgok az már nekem sok. néha azon gondolkozok, hogy elmegyek itthonról és soha nem jövök visza, aztán akkor majd lesz kivel ordibálnia.
2011. febr. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!