Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után ház eladás, de...

Válás után ház eladás, de abból a pénzből mit kezdjen? Többi lent

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni:

54éves 3 éve elvált férfi vagyok,van 2 nagy gyermekem ők már a maguk útján járnak,egyik albérletben,másik barátjánál lakik,haza egyik sem szeretne költözni.

Én állandóan dolgozom,és szinte csak a ház fenntartására keresek,közben már van kapcsolatom,és az összeköltözés határán járunk.Ő egy nagyon kicsi lakást bérel,de van neki is némi megtakarított pénze,így ha sikerülne eladni a házam,lehetne egy tisztességes 2őnknek megfelelőt vennünk..Egy gond van csak,az ex..mivel csak én fizetem a számlákat (erről írtunk is papírt)így ha eladnánk aházat neki olyan 4 millió jutna arányosan,és abból nem igen tudna mit kezdeni.

Tekintettel a gyermekeimre el szeretném rendezni anyjuk sorsát az utcára nem tehetem ki csak úgy,így most nem tudom mi tévő legyek.Már évek óta nem dolgozik,1 napnál többet sehol sem volt,hazajön....rokkant nyugdíjas is mellette,így most abból a pénzből amit kap veszi az élelmét....

Ha megkapja a pénzt és befekteti sem fogja tudni fenntartani a lakást amit vesz,rezsi...így az után érdeklődnék nem e tud valaki egy olyan helyet ahová ha beteszi ezt a 4 milliót ott cserébe lakhat,nem kell ápolás,meg élelem,éli ő az életét,mos,főz magára csak mégis,legalább 1-2 évre legyen megoldva a helyzet..

Nem konkrét idősek otthonára gondoltam,mert 56éves ő is ahhoz még kicsit fiatal..

Van valakinek valami ötlete,ha van ilyen hely mi a neve??Hogy működik??


2011. febr. 23. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán járható út,ha vesz egy házat,és eltartási szerződést köt valakivel,aki fizeti a rezsiköltséget.

Igaz,így a gyerekek nem örökölnek utána,és kérdés,hogy tudna-e az eltartó együtt élni vele.

2011. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs de ilyen hely nem létezik, megoldás lehet valamelyik rokkanal való összeköltözés, esetleg egy idő ember mellé mehetne gondozonak.
2011. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, hogy így törődsz vele, de ő nem a 3. gyermeked, hanem a volt feleséged.

Felnőtt ember. Ha mindig mindent megoldasz helyette, a büdös életbe nem fog rákényszerülni hogy dolgozzon, és fenntartsa magát.

Bele kell dobni az ilyen embert a mélyvízbe, másképp élete végéig a nyakadon marad.

2011. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ex beteg, nem biztos hogy tud dolgozni. Ez persze nem azt jelenti, hogy neked kell róla gondoskodnod. Nem tudom hol éltek, de próbáljon meg venni egy kis lakást és vegyen a kisszobába albérlőt, így a lakás rezsije már majdnem megoldódik.
2011. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-2 évig lenne jó..És utána? Hiszen te is írtad,nem olyan idős,hogy öregek otthonában éljen..4 millióért azért vidéken tud venni egy pici lakást magának..Inkább vegyen egy házat..Az lesz a legjobb megoldás.
2011. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már évek óta nem dolgozik,1 napnál többet sehol sem volt,hazajön....


Nekem ebből az jön le, hogy tudna dolgozni, csak nem akar...

Sőt, elmondom, hogy rokkantnyugdíjasokat igen nagy előszeretettel alkalmaznak adókedvezmények miatt. Nem egy olyan hirdetést láttam, ahová direkt őket keresték. Gondolom nem téglát kell cipelniük.

2011. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Mondhatom, szép! Betegen otthagytad, szereztél új nőt, most a házat is ki akarod húzni alóla, el kellene tüntetni, segítsenek neked! Bérgyilkosra nem gondoltál?
2011. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak...3 éve elváltak ember!


Szerintem nagyon szép és becsülendő dolog, hogy ugyan rég nem vagytok együtt, de gondoskodni szeretnél arról, hogy legyen fedél a feje felett, hiszen a gyermekeid anyja, és sokáid a társad volt. Bár lenne ilyen emberből több!

Sajnos megoldást mást én sem tudok, mint azt, hogy valakivel eltartási szerződést köt, mert ha nem dolgozik, úgy hitelt sem kap, illetve nem tud törleszteni sem...

Esetleg egy kis vidéki ház?

2011. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzá szólásokat!

Az utolsó előttinek üzenem,hogy szerintem ez így elég fer dolog volt tőlem hogy eddíg úgymond segítettem neki.

Tudni kell nem beteg oly módon hogy ne tudna dolgozni ép kéz ép láb....csak ismerős által sikerült elintéznie a rokkantságit.(ma már nem kell hozzá tolókocsisnak lenni.....)

Munkát kerestünk neki nem egyszer de nap közben (az első napon)hazajött...mint kiderült nem akar semmit dolgozni.

És neki ez így teljesen jó hogy én fizetem a számlákat,gyerekek nem jönnek haza,én is csak kényszerből aludni,a ház viszont nagyon nagy,és csak állásában megy tönkre,mert a felújításokra végképpen nem jut pénz...sem idő.

Illetve szerintem nem egészséges a kapcsolat tönkremenetele után az együtt élés...Így akkor mehetne ez pláne életem végéig.

Teljesen normális dolog hogy tovább éljem az életem,szeretetben,és boldogságban ha van rá lehetőségem.

Tudom neki ez jó megoldás hogy fizetem a ház költségeket,de tovább szeretnék lépni,méghozzá nem úgy hogy csak kirakom a pénzzel és menjen amerre lát..(pedig nagyon sokan ezt tennék ill javasolják)

Szerintem nem vagyok egy rossz ember........

Ezért is keresem a megoldási lehetőségeket,de még a saját anyjának sem kell nem mehet oda se....

Még nem tudom mi tévő legyek,reménytelen egy ember....

2011. febr. 25. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!