Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobban beosztani...

Hogyan tudnám jobban beosztani az időmet?

Figyelt kérdés
Dolgozom,napi hét órát,hétfőtől-szombat,emellett főiskola levelező tagozaton...szüleimmel lakom,szeretnék többet segíteni..tudom,hogy nem várják el most igy,tényleg rendesek és meglrtőek,de olyan haszontalannak érzem magam..emellett elvállaltam még egy munkát,jó,ez nem nehéz,Photoshoppal kell csinálnom rajzokat..egy baráyomnak segítek ezzel. Azt hittem,menni fog,de most kezdek bedilizni már.Szétszakad az agyam,pedig egy félévet már végigcsináltam igy (a Photoshop nélkül).Tudom,hogy számítanak rám az emberek,és szeretem hasznosnak érezni magam,de mostmár kész vagyok.. ti hogy osztjátok be az időtöket? Mert nem lehetetlen,tudom,meg lehet csinálni.Van akinek több kötelessége is van mint nekem,gyerekek,munka stb...Hogy bírjátok?
2011. febr. 23. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
kelj fel korán, és írd össze, hogy aznap mit kell csinálnod. Óráról, órára, és csináld is úgy meg, ahogy eltervezted a napodat. Ne csúsztass, és ne késs! Mertha egyszer elnapolod a munkád, máris elcsúsztál az időben, és nem fogod utólérni magad.
2011. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tervezd meg a napot .
2011. febr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, hogy mindebből mennyi a lustaság/időelcseszés, és mennyi szól arról, hogy túl sokat vállaltál. Ne másokhoz mérd magad, hanem a saját képességeidhez, teherbírásodhoz. Nem tudhatod, hogy az a másik ember mennyire van ki.
2011. febr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mozi,színház pl.vagy diszkózz,pasizz,a lényeg,h kapcsolódj ki)
2011. febr. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En is azt gondolom, hogy az a titka, hogy koran felkelsz es akkor hosszabb a napod.
2011. febr. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak a tervezés segít, pontos időbeosztás, amit soha semmilyen körülmények között nem lehet felrúgni. Én legalábbis így csinálom a fősulit heti 40 óra munka, háztartás és a gyerekek mellett. Én is ki voltam borulva amíg nem lett egy pontos időbeosztásom, mert az én dolgom a gyerekek ovis-bölcsis dolgait intézni (ebéd befizetés, rendezvényekre ennivaló, tisztasági csomag, stb.), a számlákat befizetni, bevásárolni, gyerekek ruhatárát beszerezni, etc.

Mióta megvan az időbeosztásom, azóta úgy megy minden mint a karikacsapás. A férjem azóta azzal poénkodik, hogy ha ezt előbb tudja, akkor 5 határidőnaplót vesz évente nekem. :P

2011. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is az lehet,hogy felborítottam a napirendemet,és most nem tudok visszaállni. És akkor meg azért vagyok ideges,mert nem tudom magam utolérni. Szeretek sok dolgot csinálni,élvezem,hogy foglalkozhatok valamivel,több dologgal is egyszerre,mindig ilyen voltam.. a siker pedig elégedettséggel tölt el.Csak most nehéz,mert nem tudom magam utolérni a rossz beosztás miatt. Ja,szerintem is be kell iktatni egy kis kikapcsolódást is néha,barátok,filmezés :). És kiiktatni ami felesleges időpocsélkolás,lustizás.Köszi a segítséget,meg a tapasztalatokat!
2011. febr. 24. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:

figyelj, én heti hatszor dolgozom. tizenegy-tizenkét órát. párom is. és azt kell mondjam, majdnem mindenre jut időnk...akkor is ha csak 4óra/nap jut szabadidőre.


az elején alig bírtam elképzelni, de megy. persze munkán kívül írnék könyvet, festenék, minden nap nem tudok sajnos.

2011. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!