Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eléggé kimerültem. Hogy...

Eléggé kimerültem. Hogy lehetne jobban beosztani az időmet?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és arra törekszem, hogy nagyon jól tanuljak. Eddig jó átlagom volt, év végén egy-két négyessel zártam, a többi mind ötös volt.

Idén is van már 12 ötösöm, és 2 négyesem (nem dicsekedni akarok).

De minden nap legalább fél 8-ig tanulok, de van, amikor fél 9-ig is.

Csak németre, angolra és hittanra járok. [német-hétfő, 6.óra], [angol-kedd, péntek - négytől háromnegyed 5-ig], [hittan-kedd-péntek].


A legtöbb osztálytársamtól azt hallom, hogy 1-másfél óra alatt megtanulnak.


Én hogy csináljam??? Hogy osszam be az időmet? (már most el vagyok fáradva, akkor mi lesz májusban?!?)


2010. szept. 29. 21:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, és bocsi a helyesírási hibákért!


Jó éjszakát Nektek, sziasztok!


U.i.: Várom a válaszaitokat, egy 13 éves lány

2010. szept. 29. 21:28
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a tanulási módszereddel lehet gond.. szerintem törekedj arra órán hogy ott megtanuld a zanyag nagyrészét =) hidd el .. ha egy kicsit jobban figyelsz meg logikázol egy kicsit máris menni fog :D ha nagyon fáradt vagy akkor szerintem mondj le a hittanról ( a nyelvekről semmiképp se ne mondj le) =)
2010. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Hát lehet, hogy ők megtanulnak addig, de sokkal kevesebbet... Én is 13 éves vagyok (najó leszek télen :P), és én általában 9ig tanulok, vagy 10ig, mert mindennap 6. órám van, + ebéd + különórák, meg hát egy kicsi délutáni szórakozás... Jobb napokon 2 órát, átlagos napokon 3-4, nehezebb napokon kb. 5 órát is tanulhatok... De ez csak akkor ha pont egy napon írunk vagy 3 témazárót... Én órán, ahol sok az új dolog, pl:törin, ott jegyzetelek, van egy kis jegyzetfüzecském, a tanár beszél, én írom a kulcsszavakat :) És minden tankönyvben (kivétel a fizika, mert a tanár nem szereti, ha firkáljuk a könyvet + az enyém könyvtári) szövegkiemelőzök, hogy a kulcsszavak csak úgy ki ugorjanak a lapról :) Majd őszi szünetben tanulási kártyákat fogok készíteni, mert kiderült, hogy vizuális típus szerint tanulok :D Vagyis az agyam "lefényképezi" a tankönyv lapjait... Az ábrák a fejemben vannak, de a betűket nem tudom kinagyítani xD Én így tanulok :) Ha van kedved beszélgetni, mint tini a tinivel, akkor dobj meg egy maillel, és adok még pár módszert :)
2010. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De sokat írtam :O
2010. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én 13 vagyok, 8.-os, és én sem vagyok olyan rossz tanuló, jó nem kitűnő, de hát 8.-ban nem könnyű..

Én nem tanulok olyan sokáig, én már az órán majdnem megjegyezem az egészet, így otthon könnyebb megtanulni.

13 és fél éves lány:)

2010. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

off: 2.: Hol lehet megnézni, hogy milyen "típusú" vagyok? [tanulás]


on: Nem tudom ti hogy csináljátok, de én 7.-es vagyok, eddig minden évben csak 5össel zártam, egy négyesem, hármasom, kettesem, [egyesem] sem volt...

Mégis, alig tanulok :O Kb heti 3órát összesen :D

Szerintem nagyon figyelj oda órán, meg nem tudom, hogy néz ki a füzeted, de nálam minden cím alá van húzva szinessel, meg a cím első betűje, meg a címben a nagybetűk.

Minden részt különválasztok - ezekkel a jelekkel [természetesen szines], a fontos dolgokat aláhúzom.

De normálisabban nem tudom elmagyarázni. Én pl nem tudok egy tiszta szürke betűs füzetből tanulni, semmi sem emelkedik ki belőle, úgy rohadt nehéz :P


13,5/L

2010. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
van egy olyan módszer, hogy amikor nekiállsz tanulni egy adott tárgyat, akkor pl. irodalom, akkor azzal kezd, hogy leülsz és elmondod, amit órán hallottál róla. Utána átolvasod, de úgy, h megnézed az anyag alcímeit, ezzel az agyadban már is kész egy vázlat. utána olvasod el az alfejezeteket, figyelmesen elolvasva. ez alapján csinálhatsz egy rövid vázlatot is magadnak. elvileg ennyitől kész is vagy. Végén még egyszer elmondod a tananyagot. A figyelmen nagyon sok múlik! ezt is lehet fejleszteni, ha figyelmesen tanulsz. Mielőtt nekiülsz tanulni mindig pihenj egyet, a szobádat pedig jól szellőztesd ki, akkor is, ha hideg van. Sportra is szánj időt, ne csak a különórákra, mert az is frissíti az agyadat. Ha nincs hobbid,keress valamit, ezek a dolgok mind-mind élénkítenek. Szerintem egyáltalán nem "csak" az, hogy 3 különórára is jársz... A hittant nem lehet esetleg áttenni olyan napra, pl. hétvégére, mikor nem kell utána otthon még tanulnod is?
2010. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 21:41-ES! Nagyon szívesen írnék, de nem jelenítetted meg az e-mail címedet(tehát nem írja ki, hogy "Privát e-mail a hozzászólónak"!)


Köszönöm a válaszaitokat.

2010. szept. 30. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bírsz kimerülni már hetedik év elején?én nyolcadikba mindent meg tudok tanulni 8ig.

mi lesz veled később vagy jövőre amikor 2szer ennyit kell tanulni?

A tanulási módszerrel van a baj

2010. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm is kitűnő és rengeteget tanul (8.-ba járunk) nekem négyeseim meg ötöseim vannak, de nagyon lusta vagyok pl. most is tanulnom kéne de inkább netezek :)

szerintem a többiek sokkal kevesebbet tanulnak nálad

2010. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!