Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfinek sok adóssága...

Ha egy férfinek sok adóssága van, nem fizeti ki és meghal akkor a gyerekének kell kifizetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 20:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
5%

Igen!! És különbenis ne akarj öngyilkos lenni mert azzal semmit sem oldanál meg!! Egyedül hagynád a gyerekeid akiknek hiányoznál sok sok adóssággal a nyakukon:S


Sok kitartást és erőt Neked!:)

2011. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy kinek tartozik.

Ha pl. jelzálog hitele van, a bank a hagyaték erejéig érvényesítheti a követeléseit.

De ha a haverjától kapott kölcsönt, az már más kérdés.


Milyen adósságra gondolsz pontosan?

2011. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
50%
Hogy kellene már? :S Ha van a férfinek mondjuk ingatlana akkor ráterhelik arra, egyébként meg nem kell fizetni utána.
2011. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%
Ez engem is érdekel. Ha az a csöves apám meghal, remélem nem örökölök semmi adósságot.
2011. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
NEM! Lemondhat az örökségéről, ami jelen esetben adósság.
2011. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
50%
AKI FELVETTE A KÖLCSÖNT AZ FELEL ÉRTE!! A VAGYONÁVAL IS!! DE A GYEREKNEK NINCS KÖZE SEMMI, ADÓSSÁG NEM ÖRÖKÖLHETŐ!!
2011. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs semmi vagyona,akkor örökölhetik a gyerekek.És nem mondhatnak le róla!!!!
2011. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Jó lenne az igazat megtudni és nem tippelgetni.


Most akkor örökölhető vagy sem? /engem is érdekel

2011. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

már miért is nem örökölhető az adósság?


a hagyatéki vagyon értékéig örökölhető, tehát, ha van 10 millió adósság és 15 millió vagyon, akkor öröklődik az adósság is, és ki is kell csengetni.

ha elfogadod az örökséget, akkor ki kell fizetned az adósságot.

sajnos onnan tudom ezeket, mert most intézzük a hagyatékit mi is.

2011. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
49%
20:42 vagyok. Mikor felvette a hiteleket, kellett lennie kezesnek is - a kezes felel ilyenkor, így járt, vagy akármi, de a gyerek valóban, ha 15millát örököl, és 10milla az adósság, ki kell csengetnie, ha igényt tart az örökségére - de marad 5millája. Fordított felállásban lemond az örökségéről, így az adósságról is.
2011. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!