Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmét gyerekének tekinti,...

Szerelmét gyerekének tekinti, a gyerekét pedig a "szerelmének"?

Figyelt kérdés
Párommal közel 2 éve vagyunk együtt, van az előző kapcsolatából egy 9 éves kislánya, és folyamatosan azt veszem észre, hogy velem úgy viselkedik mint egy kisgyerekkel (pl. ha mondom neki, hogy: oda tudod adni a sót? akkor rámripakszik, hogy: Talán légyszives!, ha elejtek egy zsepit a lakásban, akkor szépen megfogja a kezem, odavisz és megkérdi, hogy ezt ki fogja helyettem felvenni, stb.) a lányára meg akkor sem szól rá ha lerombolja a lakást, ha már úgy beszél az apjával mint egy kocsis. Ha a gyerek nálunk van, akkor a párom még inkább úgy tekint rám mint egy gyerekre. "Na, gyerekek, megyünk vásárolni?" "Gyerekek, jól laktatok?" stb. Megállunk egy benzinkútnál tankolni, párom bemegy fizetni, majd kijön egy szivecske formájú piros csomagolású kis csokival, hogy ezt vette a Panninak. Én meg mintha ott sem lennék. Hétvégén rokonoknál voltunk vidéken. Párom az unokatesójával kiment a boltba valami felvágottért és kenyérért. Majd hozott még egy csomó csecse-becsét a kislánynak. (egyáltalán nem kislányos cuccokat) majd gyorsan hozzáfűzte: "Neked nem találtam semmit." Helyettem akar dolgokat eldönteni, sok mindenről meg sem kérdezi a véleményem, viszont a legjelentéktelenebb dologért is felhívja a lányát, hogy neki jó-e lenne, ráér-e ekkor és akkor. Nem adtam soha okot hogy így viselkedjen velem, és amikor próbálom vele megbeszélni, akkor azt mondja hogy én ezt az egészet csak kitalálom. Pedig néha elég hülyén érzem magam emiatt mondjuk egy étteremben vagy más nyílvános helyen.
2011. szept. 21. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Korkülönbség?
2011. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
19 év
2011. szept. 21. 14:55
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van. Mondd neki, hogy "Gyerekek??? Felnőtt nő vagyok."

A kiscsajjal való kapcsolatát nem tudom, hogyan építhetnéd lejjebb egy kicsit. Macerás, mert ritkán látja, ezért pedálozik nála.

2011. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
19 év? Akkor ne csodálkozz...
2011. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyereke az a gyereke, teljesen más kategória. Véleményem szerint, és ezt ne értsétek félre, a legnagyobb hülyét az emberből a gyereke tudja csinálni. Mert őérte bármire képes, ha kell ugat és egy lábon ugrál, vagy felvásárolja a fél boltot stb...

A jelek szerint próbáltad már vele megbeszélni. Ha így nem megy,akkor mondd neki azt,hogy akkor minden ilyen esetnél fogsz szólni neki,hogy ő is vegye észre. Pl zsebkendős sztorinál...állj, nem vagyok gyerek, nem kell vezetgetni, majd felveszem,ha észrevettem.

Talán 2-3 ilyen eset után észbe kap, ha pedig nem,akkor el kell gondolkodni azon,hogy érdemes-e ezt így folytatni,mert előbb utóbb komoly konfliktus forrás lesz/lehet.


Üdv!

2011. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Az első válaszoló jól rátapintott a lényegre... Mit vársz egy apádkorú férfitól?
2011. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pótkerék vagy itt,akit még leis néznek,hagyd el keress korban hozzád illőt.
2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem eltúlzod, és épp ezért valóban gyerekes vagy te is. Viszont Ő tőled már elvár valóban olyan dolgokat ami már igencsak érőben nőnek meg kellene tudnia tenni.

A kislánya még kicsi, nem akar keménykedni vele, sőt lehet lelkiismeretfurdalása is van, hogy nincsenek együtt, és az idő alatt míg együtt vannak, vagytok, jósággal pótolni akar mindent. Persze lehet előbb utóbb ez nem lesz jó neki, ha rászáll a kislány, de az az ő baja lesz. Te nem féltékenykedj a lányára, hanem viselkedj érett nőként, akkor nem fog ő sem mást éreztetni veled.

Lehet magad korúval jobban kijönnél, főleg akinek nincs még gyereke.

2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Megállunk egy benzinkútnál tankolni, párom bemegy fizetni, majd kijön egy szivecske formájú piros csomagolású kis csokival, hogy ezt vette a Panninak."

Meg jo hogy Neked nem vett!

Neki csak egy nevelheto, vagy legalabbis O igy akarja, fiatal lany vagy, akit meg fel tud jhasznalni az agyban is.

Lanya tudatara adja, hogy Te nem sokat szamitasz mint no.

Lanyanak nagyon kedveskedik, mert lelkifurdalasa van, hogy nem neveli O is, hogy kulon vannak az anyatol.

2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A barátodnak nem sikerült feldolgoznia azt, hogy apa lett, valszeg a közelében sincs annak, hogy készen álljon rá. A viselkedésre nem tanúskodik túl sok önismeretről, tudatosságról.Neki kellene észrevennie magát, te segíteni esetleg azzal tudsz, ha komolyan leülsz vele, és azt, amit ide leírtál, megvilágítod neki is mint általad érzékelt tapasztalati tényeket. Higgadtan, objektíven, hogy ne vegye támadásnak. Hátha így elindul benne valami a felismerés irányába...
2011. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!