Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki valamivel kapcsolatban...

Aki valamivel kapcsolatban egyfolytában terel, hazudik, az egy idő után már maga is elhiszi a hazugságát?

Figyelt kérdés

Konkrét példám a következő volna: megismerkedtem egy férfivel, akiről kiderült, hogy házas, és gyereke van, na, de válófélben kihűlt kapcsolatban bla, bla. Mikor erre fény derült (úgy 5. randevú után), nem volt szívem élből pattintani, olyan párás tekintettel adta elő, sanyarú sorsát, és hogy ennek már tényleg vége, de ha rögtön mondja mikor ismerkedtem volna meg vele stb. Szóval megértő voltam, nem is nagyon szekáltam emiatt (bár azért a biztonság kedvéért távolságtartóbb lettem). A lényeg, hogy teltek-múltak a hetek és feltűnt, hogy azért az asszony semmit sem tud rólam a kihűlt kapcsolatukban, ha erre tereltem a szót, megint olyan megrendült és könnyes lett, hogy most ez meg az van, rögtön nem boríthat mindent, ugyebár ott a gyerek. Na itt kezdett kicsit elegem lenni, hogy ez kamu. De valamiért erről nyíltan nem lehet vele soha beszélni, mert olyan mártírnak állítja be magát, "ő mindig milyen őszinte volt", én meg olyan szemét vagyok, hogy egyáltalán kérdőre merem vonni. Szóval tudatosult bennem, hogy vele nem lehet átbeszélve a dolgokat, szépen elválni, mert csak érzelmileg zsarolni kezd.

Aki ilyen, az csak szélhámos, és jó színész, vagy ő tényleg maga is elhiszi, hogy mi evvel a gond, hogy máshoz jár haza, miközben velem enyeleg?


Persze más példára is kíváncsi vagyok, ahol esetleg helytállóbb, mikor valaki elhiszi a saját hülyeségét.


2011. febr. 25. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek igaza van a saját szemei előtt :)

Gondolom, ő azt elhiszi magának, hogy neki joga van bármi ilyet megtenni. Valószínűleg nem te vagy az első, akivel így viselkedik, és eddig működött a dolog.

2011. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Átver!

Lépj le amíg tudsz!Vagy már késő?

2011. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak addig tud erzelmileg zsarolni, mig engeded. Azt hiszem, Te nem akarsz ennek a kapcsolatnak veget vetni. Elvezed Te igy is.
2011. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp már véget vetettem, elég ronda módon. Nem veszem fel a telefont, előtte meg mondtam, hogy nem fogok mostanában ráérni... Csak szomorú vagyok, hogy ezt csak így lehet.
2011. febr. 25. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, az ember valóban elhiszi egy idő után, azt amit állandóan hazudik. De ezt Neked nem kell tűrnöd.
2011. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez a fele meg tényleg elgondolkodtatott, hogy ez elhiszi, hogy ő milyen őszinte meg ártatlan?!

Az elsőnek igaza lehet.:-)

2011. febr. 25. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ex-sógorom 2 évig hazudott a tesómnak, és mindenkinek. Mindenki azt hitte boldogok, de közben a sógor csajozott jobbra balra, és mindenhol előadta, hogy milyen rosszba vannak a feleségével, és mennyire el van nyomva...és csak a gyerekei miatt marad(tök ugyanaz mint amit írtál). Amikor kiderült még neki állt feljebb és nem értette, hogy miért nem értik meg Őt...Csúnya történet, de szerencsére tesómnak volt annyi esze, és kitette a szűrét. Ő teljesen elhitte, hogy neki milyen rossz és szerinte az, hogy ,ott hagy egy nőt 2 gyerekkel(az egyik kisbaba) tök normális... Az elején mindig verte az asztalt, hogy neki joga van a gyerekeihez, ahhoz képest csoda ha havi egyszer rájuk kérdez, szép mi?

Jól tetted, hogy nem hagytad magad befolyásolni, remélem hamar leszáll rólad.

2011. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ő ezt tanulta el valahol (valószínűleg a saját családjában, ahol gyerek volt), ebben hisz, szerinte ez működik az életben. A saját pozíciójából nézve nyilván igaza is van. Ahhoz, hogy ez megváltozzon jó pár óriási pofára esésre lenne szüksége. Te hozzásegítheted egyhez, ha kitálalsz a párjának. Persze ez nem a Te feladatod, és nem is várom el tőled, ez csak egy ötlet, még az is lehet, hogy nem a legjobb, mert van, hogy többet árt, mint használ. Vagy neki ugyan használ, másnak közben meg árt. Az élet legtöbbször nem egyszerű...
2011. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen típusú emberek, nekik lételemük a hazudozás. Úgy nem bírnak hazugság nélkül élni, mint ahogy te vagy én víz nélkül. Nekem 2 évembe telt még rájöttem, hogy az egész kapcsolatunk az exemmel hazugságon alapszik és nem kis hazugságon. Egy világ dőlt akkor össze bennem, majd folyamatosan jöttem rá a hazugságaira, de nem csak én, hanem a barátai is. Mindenki menekült tőle. Majd azt hallottuk vissza, hogy mi vagyunk a rosszak, mert hogy nem nagyon akarunk már vele szóba állni. Nem tudta feldolgozni, hogy elhagytam, tudom mert azóta 5 év telt el és még mindig vannak az irányomba húzási. Jobb az ilyentől minél hamarabb megszabadulni.
2011. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Húúú, mintha a volt férjemről írtál volna...

Sajnos én belefutottam, mert hittem neki, aztán ugyanazt megcsinálta velem is, mire kezdett gyanús lenni a dolog...

Úgy hazudott dolgokról, hogy tutira tudtam, hogy nem igaz, hiszen én is ott voltam. Kitágult szemekkel, könnyfátyolosan adta a bankot, mikor kiröhögtem, még ő volt felháborodva. Mikor elzavartam nem ment, aztán ma már azt gondolom hál Istennek de lelépett. Sajnos az anyja és mint nemrégiben kiderült a testvére pont ugyanilyen, úgyhogy igaza volt annak aki azt mondta, családon belül ezt tanulta...

Az ilyentől jobb menekülni minél hamarabb!

És igen, szerintem annyira magyaráznak maguknak, hogy egy idő után tényleg elhiszik...

2011. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!