Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki valamivel kapcsolatban...

Aki valamivel kapcsolatban egyfolytában terel, hazudik, az egy idő után már maga is elhiszi a hazugságát?

Figyelt kérdés

Konkrét példám a következő volna: megismerkedtem egy férfivel, akiről kiderült, hogy házas, és gyereke van, na, de válófélben kihűlt kapcsolatban bla, bla. Mikor erre fény derült (úgy 5. randevú után), nem volt szívem élből pattintani, olyan párás tekintettel adta elő, sanyarú sorsát, és hogy ennek már tényleg vége, de ha rögtön mondja mikor ismerkedtem volna meg vele stb. Szóval megértő voltam, nem is nagyon szekáltam emiatt (bár azért a biztonság kedvéért távolságtartóbb lettem). A lényeg, hogy teltek-múltak a hetek és feltűnt, hogy azért az asszony semmit sem tud rólam a kihűlt kapcsolatukban, ha erre tereltem a szót, megint olyan megrendült és könnyes lett, hogy most ez meg az van, rögtön nem boríthat mindent, ugyebár ott a gyerek. Na itt kezdett kicsit elegem lenni, hogy ez kamu. De valamiért erről nyíltan nem lehet vele soha beszélni, mert olyan mártírnak állítja be magát, "ő mindig milyen őszinte volt", én meg olyan szemét vagyok, hogy egyáltalán kérdőre merem vonni. Szóval tudatosult bennem, hogy vele nem lehet átbeszélve a dolgokat, szépen elválni, mert csak érzelmileg zsarolni kezd.

Aki ilyen, az csak szélhámos, és jó színész, vagy ő tényleg maga is elhiszi, hogy mi evvel a gond, hogy máshoz jár haza, miközben velem enyeleg?


Persze más példára is kíváncsi vagyok, ahol esetleg helytállóbb, mikor valaki elhiszi a saját hülyeségét.


2011. febr. 25. 11:18
1 2
 11/12 anonim válasza:

Aki úgy hazudik, hogy már elhiszi a saját hazugságát, annak fontos célja van saját maga számára. Ez lehet anyagi, vagy lelki haszon is.


Ismerek olyan nőt aki, hogy extra gyerektartást kapjon, bíróságon hazudta az apukáról, hogy molesztálta a pici lányát. A hazugsága olyan hiteles volt, hogy a bíróság nem kérte a pszichiáter szakvéleményét sem, mivel az ilyen ügyek alapból közfelháborodást váltanak ki. Így sikerült elérnie a nőnek, hogy az apukát bizonyíték hiányában, feltételezés alapján elítéljék. A Nő irreálisan magas gyermektartást kapott, plusz az apuka saját lakását is sikerült a kislánya nevére irattatnia. Ha 18 éves lesz a kislány, úgyis elveszi tőle. Már 11 éves a kislány Ő maga mesélte el, hogy emlékszik mindenre és nem történt az amit az anyja állít, de még Őt is megfenyegette, hogy ne beszéljen róla senkine, mert akkor megöli. Én amikor beszélgettem erről a nővel, elkezdett hangosan hisztizni és avval védekezett, hogy azért mondja ezt a kislánya mert sikerült átprogramoznia a gyerek agyát, így semmire sem emlékszik. Született profi a nő.


Egy másik történetben, idősebb bácsi mesélt arról, hogy beperelt pár éve valakit jogosulatlanul és így öt millió forintra tett szert. Gondolom valami üzleti vita volt ahol nem készült mindenről hivatalos írásos dokumentáció, vagy hasonló. A lényeg, hogy most újra megpróbálta és megint feljelentett valakit. Mostani követelése 3 milló forint. Ahogy viszont Én tudom, itt mindenről íratot készítettek, ennek ellenére az iratokban szereplő adatokat információkat letagadva állt a bíróság elé és hitelesen hazudta a saját sztoriját. Kíváncsi leszek mit fog mondani akkor amikor előkerülnek az írásos dokumentumok? Gondolom abban bízik, hogy ezek az idő múlása miatt már rég nincsenek meg. Merész. Nem mondanám profinak, de felismeri az adodó helyzetet, rögtön lép és mer kockáztatni, hiszen már öreg, legfeljebb majd a rossz memórájára hivatkizik ha gáz van.


Van egy rokonunk aki mindig pénzhiányban szenved, emiatt újab és újabb történeteket talál ki, hogy miért kellene neki azonnal sok pénz. Legutóbb azt mondta, külföldre kell mennie dolgozni. Még a munkahelyéről is kilépett. Itt azért kéregettett, mert, rossz lett az autója és csak azzal mehet ki, meg, hogy kajára is kell, meg benzinre stb. Még a barátnőjét is bevonta a játékba, Ő egy közösségi portálon bombázott minket, hogy azonnal küldjünk pénzt a számlájukra, mert már külföldön van a srác és két napja nem evett. Miután lepattintottuk még neki állt feljebb, hogy mekkora szemetek vagyunk. Amit ilyenkor elfelejtenek, hogy mi már több millió forintal támogattuk Őket az évek alatt, amiből a mai napig egy forintot sem láttunk. Ő az aki biztos a dolgában, tudja kire lehet lelkileg hatni. Ha eddig sikerült ezután is fog alapra játszik. És elég kitartó és erőszakos ha kérni kell. Nincs saját tulajdona, így a "nincs mit vesztenem" stratégiára alapoz és egyébként is meg van arról győződve, hogy neki ez jár. Ráadásul


Sőt a lelki haszonszerzésre is tudok egy példát. Ismerek olyan nénit akinek meghalt a fia. Egyedül él, senkivel nem tartja a kapcsolatot, de ha tudomást szerez arról, hogy a fiához hasonló karakterü fiatalember lelki válságban van, akkor befogadja a lakásába teljes körűen gondoskodik róla. Ez is elég fura, de a gond csak akkor kezdődik amikor a srác távozni szeretne, netalántán el is költözik, mert ekkor kezdődik a lelki hadjárat. Naponta számtalanszór telefonál általában arra hivatkozik, hogy rosszul van, vagy hogy a fia szelleme zaklatja és azok után, hogy annyit segitett ennyivel igazán tartoznak neki annyival, hogy átmennek. Ha a srác aggódik és átsiet hozzá, hogy segítsen, akkor több órás monológba kezd a néni, aminek semmi köze ahhoz, amire panaszkodott a telefonban. Ez mondjuk elég nyilvánvaló hazugság, de mivel mások jó érzésére alapoz, mindig eléri a célját.

2014. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A jó politikus elhiszi saját hazugságait

A politikusok talán azért hazudnak olyan jól, mert képesek meggyőzni magukat arról, hogy az igazat mondják.


"A legtöbb esetben valószínű, hogy a politikusok csak áltatják magukat, és egy idő után már ők maguk is elhiszik azokat a dolgokat, amiket állítanak - nyilatkozta Dr. Anna Galeotti, a Kelet-Piemont Egyetem munkatársa - Vegyük például az iraki tömegpusztító fegyvereket: megdönthetetlen bizonyíték híján a politikusok addig győzködték magukat arról, hogy Iraknak vannak ilyen fegyverei, míg a végén már ők is elhitték, hogy a fegyverek léteznek."

Hasonló lehetett a helyzet Bill Clinton Monica Lewinsky-vel kapcsolatos botrányának, és a Watergate ügy kirobbanásának a kapcsán is. A Richard Nixon karrierjének végét jelentő ügy során az ex-elnök végig ártatlannak vallotta magát.

"Ezek a politikusok álomvilágban élnek. És saját magukat is becsapják, nem csak másokat. Mindenki rendelkezik egyfajta beépített hazugság-detektorral, de az biztos, hogy sokkal könnyebb hazugságon kapni azokat, aki készakarva hazudnak, mint azokat, akik meg vannak győződve arról, hogy igazuk van."

"Épp ezért a politikusok nem csak, hogy meggyőzően hazudnak, de meg is vannak győződve róla, hogy az igazat mondják, egészen addig, amíg valaki be nem bizonyítja az ellenkezőjét."

Érdekes módon ez a jelenség sokkal gyakoribb, mint azt elsőre gondolnánk.

"Az önámítás egyfajta motivált irracionalitás - az ember azért hisz el valamit, mert annyira vágyik rá, hogy igaz legyen, még akkor is, ha minden bizonyíték ellene van" - tette hozzá Dr. Galeotti.

Egy politikus minél jobban meg van győződve a saját igazáról, annál meggyőzőbb tud lenni a nagy nyilvánosság előtt.

A mostani adatok fényében azonban könnyen lehet, hogy a leginkább karizmatikus politikusok azokból az emberekből lesznek, akik képesek elhinni a saját hazugságaikat.


forrás:

[link]

2014. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!