Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan toleraljam testverem...

Hogyan toleraljam testverem es felesege viselkedeset?

Figyelt kérdés

A problema h nalam laknak mar vagy fel eve, es a turelmem egyre inkabb fogytan van. Arrol volt szo ameddig ossze nem szedik magukat egy kicsit anyagilag es a legkevesebb fennakadast okozzak nekem. ez mukodott kb egy honapig. tobbszoros vita es majdnem "kirakas" utan elkezdtek munkat keresni mert mindent lefitymaltak es elkepzelesek voltak de megvalositas sehol. persze ha van hol lakni es semmit sem adnak a haztartasba ugy konnyu. Ennek tetejeben lustak. se nem takaritanak maguk utan de be sem segitenek a haztartasba. elvarjak h minden egyes szombaton en menjek vasarolni anyukammal holott nekik is van kocsi ok is tudnanak menni. a furdoszobat meg egyszer sem takaritottak ki amiota nalam vannak ugyszinten a WC, es a sajat szobajukat is anyum porszivozza. tolem tesom mindent elvarna, pedig en kb 60-70 orat dolgozom hetente, felelossegteljes szellemi munka es igen ez is tud faraszto lenni de mennyire sot jobban mint a fizikai. estere mar bezugok az agyba. nekem is van partnerem es maganeletem sot mit tobb 14 hetes pocakos vagyok az elso baboval, nekem pihenesre esnyugalomra lenne szuksegem ehelyett inkabb ideges vagyok. a tesom ennek ellenere engem kuldozgetne ide meg oda mikozben kicsi felesege a feneket hizlalja otthon es semmit sem csinal, ja ledolgozik napi 8 orat... ettol olyan faradt es majd megszakad. MAr a koromben mindenki azt mondja rakjam oket ki a fenebe az utcara, de anyam egyszeruen nem akarja. En adtam nekik haladekot apr 1, de meg igy is en vagyok beallitva mint egy szemet nover.

egyebkent a haz az enyem ebbe anyam es egyetlen egy csaladtagom egy fityinget nem adott bele, en teremtettem elo az egesz kecot a berendezesevel egyutt, tehat meg az sem lehet kifogas... Anyammal vitaztam mama h en mar idegileg nem birom oket elviselni es nekem nyugalomra van szuksegem nem pedig stresszre. es nem hinnem h nekem kene alberletbe mennem a sajat hazambol.

a tovabbi problema h anyam teljesen az ocsem akaratanak es viselkedesenek rendeli magat ala. ugy erzi h neki kotelessege az eletet aldoznia. en nem erzem ugy h nekem ez barmennyire barmifele kotelessegem lenne. elvegre ha arra erettnek talaja magat h hazasodjon meg egyebek szerintem arra is legyen erett elegge h eloteremti a maguknak valot es nem mas nyakan el es masokta hasznal,. sajnos anyam nem veszi eszre h kihasznalja ot, vagy csak nem akarja a tenyeket elfogadni.

Ti mit tennetek a helyembe?


2009. febr. 16. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, csak annyit tehetsz, hogy tartod az áprilisi dátumhoz magad, és semmit ne engedsz ebből, hiába könyörögnek. És igenis addig is segítsenek be a rezsibe, a vásárlásba, és a házimunkába is. Mondjad, hogy kell a babának a szoba, így menniük kell. Azt nem írtad, hogy a párod ott lakik-e? És anyudnak nincs lakása?

2009. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fúha... elég nehéz helyzetbe kerültél, pláne hogy neked is saját családod van már ha úgy nézzük, még is a régiben ragadtál, anyuval és tesóval... Ammondó vagyok, ha valahogy meghálálnák, hogy segítesz nekik, akkor most nem biztos hogy egyértelműen igazat adnék neked, de szerintem ezt nem hagyhatod tovább. Nem jó neked se, a babának meg aztán végképp nem, hogy idegesíted magad, és gondolj bele mi lesz ha egy ilyen zsúfolt házba születik a bébi? Mindenképpen ülj le az egész családdal beszélgetni, esetleg a te párod is ott lehet, és mond el nekik, hogy ez a te házad, a tiéd minden egyes zuga, és nagyon szívesen láttad eddig őket, de a pár hónap helyett már elég sok idő eltelt, és te nem tudod eltartani őket örökre, elvégre ez nem is a te dolgod!! Ha anyukának nem tetszik hogy kiakarod őket rakni, hát menjen ő is velük, és lássa el továbbra is a "kicsi fiát"... Tudom hogy nagyon nehéz, de nem viselheted el, hogy állandóan a nyakadon lógjanak, pláne hogy jön a baba. Ezt a házat saját magadnak, illetve a saját kis családodnak vetted, nem nekik, és éppen itt az ideje, hogy végre megálljanak a saját lábukon. Próbálj meg úgy beszélni velük, hogy ne legyen belőle sértődés, azért még is csak hozzád tartoznak ők is, de valahogy meg kéne értetni velük, hogy ez így nem mehet tovább.
2009. febr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én biztos hogy nem tűrném el a te helyedben és nem ugrálnák nekik főleg terhesen!A te lakásodban laknak nekik kellen hozzád alkalmazkodni és nem fordítva,te segítséget nyújtottál amit nem így kell tolerálni.Nállam is lakott hugom fél évig de itt mindent közösen csináltunk soha nem voltak ilyen problémák közöttünk.Anyukád meg elfogult vele szemben és szerintem nem is akarja felfogni mi zajlik körülötte.Nehogy elmenj a sajátodból csak azért mert ők így viselkednek!Állj a lábadra és ne hallgass eggyik családtagodra sem érvényesítsd a te akaratod,hogy észre vegyék nem ők körülöttük forog a világ és főleg ne szaladgálj nekik sehova ha te főzöl ne adjál nekik belőle közöld velük akkor adsz ha ők is beszálnak a rezsibe és a háztartásba.Ha pedig nem működik zavard el őket megleszel te a picivel és a pároddal.
2009. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a gyereknek van e mar szobaja, szerintem a 3. trimiszter kezdeteig adj nekik haladekot (szamold ki napra pontosan), ülj le, beszeld meg veluk. utana mar nehezebb lesz neked is (hidd el, 38 hetes vagyok, tudom), és szükségetek is lesz szabad térre, és mar akkor ott se legyenek, amikor megszuletik a baba. tudom, csunyan hangzik, de neked most tenyleg a babadra es a ferjedre kell fokuszalni, es nagyon nehez lesz nelkuluk is.

es ezt muszaj megerteniuk, ez nem kifogas. eloszor anyukaddal beszelj, magyarazd el neki, hogy ne legyen konfrontalodas, legyel megerto, de hajthatatlan, es utana a testvéredékkel.


ha lelkiismeretfurdalasod van, akkor nezz korul interneten, és szedj ossze par igeretesebb alberlet cimet nekik.

2009. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tények (érzelmeket félretéve) azt mutatják, hogy nem igazán fontos és sürgős nekik megoldaniuk a sorsukat, a kényelem, amit nyújtsz nekik kielégiti őket (magyarul: tul.képp megoldod helyettük)Miután már eddig is elég időt kaptak,

április eljesén lapát!

Ennyi idő alatt, ha TÉNYLEG AKARJÁK megoldhatják a lakás- és anyagi gondjaikat (igaz, lehet, hogy nem nekik kényelmes és tetsző munkából, és nem kacsalábon forgó albérletben, de reálisan megoldható.)

Ha édesanyátoknak nem tetszik a megoldás, semmi baj, támogassa őket anyagilag, de ne a te rovásodra!

2009. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költöznek össze a testvéredék anyukátokkal?Miért a Ti nyakatokon élnek?Egyébként meg nagyon is rendes dolog volt tőled,hogy segíteni próbáltál,amivel ők aljas módon visszaélnek.Rakd ki a francba őket.Nem kell lelkiismeret furdalást érezned még neked.A segíteni akarás nem mehet a Ti életetek rovására,főleg,hogy babát vársz.Ebből már mindenképpen haragszomrád lesz sajnos,hiába akartál Te rendes lenni.Oldják meg az életüket,felnőtt emberek.Nekem ha így visszaélnék a segítséggel lesülne a képemről a bőr.Ha valóban csak átmeneti segítség kellett volna neki,azt 1-2 hónap alatt rendezték volna,ha mindketten dolgoznak.Pofátlanok az az igazság,anyukád pedig igazságtalan.Vegye őket Ő a nyakába az összes problémával együtt.
2009. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
79%

Nem szabad ilyen lelki igézésnek engedni. Azonnal ki kell rúgni őket. Akárhogyis viselkednek. Semmi keresnivalójuk nálad, de még a szülődnek sem. A testvéredék fizessenek saját lakhelyet. Ha nem, akkor hajléktalanmok lesznek. És ebben Neked NINCS felelősséged. Azt hiszem, mindent megtettél, talán túl sokat is.


Nem szabad ebből lelkiismereti problémát csinálni. Megérdemlik azt, hogy hajléktalanok legyenek. Azt hiszem, különlegesen sokat kaptak a kezdéshez, és visszaéltek vele.


Magyarországon sajnos alapvető társadalmi hibákkal kell megküzdeni. Más országokban a szülő 18 éves kora után elkezdni kirakni a családból a "gyerek" szűrét, és elkezdi ösztönözni az önálló életre. Kiadja az örökségét, és elküldi egy idő után. Nálunk pont fordítva van. A szülő beteges felfogású, és nem engedi el a gyereket. És ezért van sok válás, és a nemzeti gyűlölködés egyik forrása is ez.


Az egész alapja pedig az, hogy boldogtalanok a házasságok. A férj és a feleség nem boldog együtt, és így a feleség a gyerekbe menekül. És nem ereszti, mert azt nagyon be tudja folyásolni. Életveszélyes állapot. Ha a párválasztás nem a paráznaságról, a testi élvezetekről szólna, hanem arról, amire eredetileg rendelve volt, hogy egy férfi és egy nő örök szövetségben együtt éli az életét. Ez ma is lehetséges, ma is működik. Nem kell már tinédzserként szexuális életet élni, nem kell a vágyak után szaladni. És nem történik meg ez a baj. Van kiút...


Ennyit a forrásokról. Nem szabad könyörületesnek lenni egy dolgatlan emberrel szemben. És persze sajnos a szülőnek is mennie kell, máskülönben a saját életednek hamarosan "vége". Különösen, ha megszületik a baba.


Én olyan családban nőttem fel, ahol az anyai szülő azzal fenyegette meg édesanyámat, hogy öngyilkos lesz, ha elköltözik. Napi 6 óra veszekedés volt átlagban. Ennek az egésznek a levét én, a gyerek ittam meg anno. Hiába próbáltak nevelni, egy totális bunkó lett belőlem, mindez párosult nem kis depresszióval, és persze a tanulmányokkal kapcsolatos szülői terrorral. Már valószínűleg rég öngyilkos lettem volna, ha Isten nem ment meg, és nem szabadít meg a depresszióból, és ettől az egész hozott hiábavaló életfelfogástól.


Mivel a te kérdésedben is csoda kell a békés megoldáshoz, javaslom, hogy ha van kábelTV, le kell ültetni őket vasárnap 11 órakor a TV elé, és a Magyar ATV-re kapcsolni. Itt te is kérhetsz segítséget, imatámogatást, konkrét tanácsot, és hozzáértők fognak válaszolni...

2009. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet h kicsit szélsőséges amit írok, de kicsit fenyegetned kell őket, mond h a kicsi miatt másik lakást veszel és ezt eladod nemsokára, így mentek, bár igaz h mindenki. bár az csak ront a helyzeten h babát vársz. minél előbb döntened kell, és ne félj attól h később mi lesz, ahogy írod, sztem az életbe ha kell sem számíthatsz majd rájuk sohasem, bár esélyes ha velük összeveszel akkor anyukáddal is..
2009. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Huh koszonom a valaszokat.

azert laknak nalam mert en kulfoldon lakom es most vandoroltak ki. anyam csak azert jott h ne szakadjon el a kicsi fiatol... Arrol volt szo h egy ket honap... ez most mar 6 honap...

A parom meg nem koltozott hozzam mert nem szereti a tesom feleseget... O alberletben lakik de nagyon kicsi lakasban oda semmi szin alatt nem szeretnek menni fokeppen nekem ott all az 5 szobas hazam. Mivel h 5 szoba van es ket furdo es ket WC igy elferunk nem nyomorgunk, de en szeretem a rendet a tisztasagot ok meg koszosak es trehanyok... es nem hinnem h nekem kene alkalmazodni egy centit sem az o eletstilusukhoz hanem nekik kene az enyemhez. az h csinaljanak vmit mindig egy vita elozi meg. es en nem szeretek vitazni... alapjaban veve elegge turlemes egyen vagyok de most mar fogytan a turelmem, teljesen elfogyott. szerencsere parom megerto de most mar surubben kerdezi mikor koltoznek mar..

majd arra leszek kivancsi h anyam besegit e a babazashoz ha megszuletik... mert elvegre most nekem nagyobb suzksegem lenne ra...

en tegnap mondtam mar neki kar engem erzelmileg zsarolni mert lepereg rolam es ha az en lelki bekem abba kerul h tesommal soha tobbet nem beszelek nekem az is jo. van mas rokonsag is akivel nem beszelek tehat ez nem fog engem elszomoritani.

Meg modntam anyunka kulonben is nekem mar van masik csaladom ami sokkal de sokkal fontosabb a szamomra.. erre mar nem tudott semmit sem mondani.

Igen utolso elotti hozzaszolo. nagy hiba van a magyar tarsadalmi felfogasban. tesomekon is latom. h mastol varjak a megoldast ahelyett h maguk oldanak meg. ez jo hosszu ido lesz mig kiolodik az emberbol. en azt latom h magyarok akik kikoltoznek ide szinte racsodalkoznak a vilagra, kitarul elottuk a vilag... a legtobbunk dolgozik szorgosan es megprobalja megteremteni a zuj otthont. nem mondom h konnyu... nehez, de megcsinalhato. ez attol fugg h mennyire lekes az ember es akar vagy inkabb mastol varja es sajnalja magat. na az uttobi korokbe tartozo emberkek futamodnak meg es mennek haza fitymalva egy orszagot.

Megegyszer koszonom minden egyes hozzaszolast!!! sokat segitett es az aprilis 1bol nem engedek.

2009. febr. 17. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!