Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek az ex...

Hogyan viselkedjek az ex férjemmel? Sajnos elég nehéz helyzet.

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak, hogyan kezeljem? Szörnyen önző ember, én és a gyerek soha nem volt fontos neki.Rengetegszer átgázolt rajtam, az érzéseimen. Már kb. 1 éve elváltunk, de a gyereket csak havi egyszer látogatja. Mivel még 3 év alatti a kislány, meg szinte nem is ismeri az apját én is velük vagyok láthatáskor. Sokszor éreztem úgy, hogy inkább hozzám jön, mint a picihez. Nagyon anyagias és sajnálja a gyerekre a pénzt, de a bíróság megítélte a 15 ezer ft-ot. Felhívott, szóba került a pénz és elkezdtünk vitatkozni. Mielőtt még valaki azt írná, hogy pénzéhes vagyok hozzátenném, hogy több száz ezret keres és iszik, dohányzik elég rendesen. Szóval én lecsaptam a telefont egy idő után. Erre visszahívott, hogy ne beszéljek vele igy, mert akkor még ezt a pénzt sem fogja küldeni és a gyerekkel sem fog foglalkozni egyáltalán.Nincs már kedvem bíróságra járni, a pénzre meg szükségünk van. Mit lehet ilyenkor tenni? A gyerektartásért körbe kell udvarolnom minden alkalommal amikor jön a kicsihez?
2011. febr. 25. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Menj be a bírósági panasznapra,és kérd,hogy a tartásdíjat tiltsák le a fizetéséből. Ezt azonnal elintézik.
2011. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak sajnos az a baj, hogy feketén dolgozik. Igy elvileg munkanélkülinek számít.
2011. febr. 25. 22:23
 3/5 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Akkor Te meg vágj vissza, hogy Ő csak ne zsaroljon, mert Neki még vaj is van a füle mögött!!! Többet veszíthet.
2011. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 napietus ***** válasza:
akkor egyszerű. mondd meg neki, ha legközelebb akár egy napot is csúszik, már fel is jelented a nav-nál. majd a vagyonosodási vizsgálat tisztázza a valós anyagi helyzetét. ne félj, nem fog merni kekeckedni.
2011. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 napietus ***** válasza:
ja, ha ettől nem ijedne meg: van lehetőség arra, hogy az állam megelőlegezze az elmaradt gyerektartást. ez azonban adók módjára behajtható köztartozás. ajánld figyelmébe a vht. idevágó részét, a munkanélküli ellátás pl. nincs kivéve az ilyen típusú végrehajtás alól. sorrend a következő: járandóságból ill bérből letiltás (költségekkel együtt persze), folyószámla inkasszó, ingóvégrehajtás, ingatlanvégrehajtás. de olvasgassa csak el a törvényt. megrázó olvasmány, de elég elrettentő. szóval az a lényeg, hogy értse meg, jobban jár, ha Veled egyezkedik most, mint később az adóhatósággal ill. bírósági végrehajtóval.
2011. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!