Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha a...

Mi a véleményetek arról, ha a szülők az egyik gyerknek vesznek lakást, a másiknak nem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 23:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mennyire szoktak a szülők következetesek lenni lakásvásárlás terén? Ha az egyik gyerek kap, kapjon a másik is?Vagy egyik se? Anyagi okok állnak a háttérben.
2011. febr. 25. 23:13
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha én megtehetném akkor mind a kettőnek vennék!

Vagy segítenék mindkettőnek a vásárlásban!!

Remélem tudok majd segíteni nekik!!!

Még kicsik a nagy 2 éves a kicsi 4 hónapos.

2011. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom igazságosnak. Ha nem tudnak mindkettőnek venni, akkor inkább azonos összeggel támogassák mindkettőt, de azt nem tartom helyesnek, ha az egyik kap, a másik meg nem.
2011. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a nagyszüleim vettek lakást, nincs tesóm, de unokatesómnak is terveznek majd venni, ha egyetemre megy.

17L

2011. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
hát, nekünk úgy vettek lakást, hogy fele az enyém, fele az unokatesómé, aztán amelyikünk tudja, vagy akarja, az kifizeti majd a másikunk részét. így külön-külön nem
2011. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk a páromat válaszút elé állították, hogy vagy szakít velem, vagy kitagadják.

A válasza az volt, hogy dugjátok fel a pénzeteket, ha nektek ennyit ér.

A testvére egy egyetlen örökös, de ő nem bánja.

2011. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy oldották meg a szülők, hogy az öcsémnek vettek lakást, és amiben a szüleink laknak most, azt meg az én nevemre iratták. Nekem meg a férjemnek van külön lakásunk, de anyuék így tartották igazságosnak.


Az megint más kérdés, hogy egyszerre egy szülőpár általában egy lakást tud venni hirtelen.. gondolom a másik testvérnek még nem kell most rögtön, de biztos, hogy a szülők (ha tudnak) ott is be fognak segíteni majd, ugyanúgy, mint a másik testvérnek.

2011. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tágabb rokonságban volt ilyen, a három gyerek közül egy, a kedvenc kapott lakást, a másik kettő nem. Nagyon igazságtalan helyzet volt, majdnem ráment a családjuk.
2011. febr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen, akkor nem kellett rögtön, aztán amikorra kellett volna elúszott a pénz, mert időközben befektették másba a szülők, és buktak rajta.

Utolsó válaszoló: hogy oldották meg végül a családon belüli konfliktust?

2011. febr. 25. 23:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyszüleink kivételeztek a legnagyobb bátyámmal.

Mindig ő volt a kedvenc, mindig csak azt kérdezte a mama, hogy "Andriska hogy van, mi van vele?" Én meg a másik tesóm le voltunk sz*rva mindig.


A legidősebb bátyámnak adtak majdnem 3 millió Ft-ot, hogy legyen önerőjük a lakásukhoz. A másik tesómék szenvedtek a hitellel (bár tény hogy ők jobban álltak anyagilag, ezért úgy gondolták nekik nincs szükségük pénzre) én szintén nem kaptam semmit.


Nem azt mondom, hogy irigy vagyok, mert ők különben mehettek volna a híd alá ha nem kapnak hitelt, de azért ez így nem igazságos...

2011. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!