Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Páromnak van egy lakása nemsokára költözünk. Nagyon jó a kapcsolatom a párommal.

Figyelt kérdés
Anyu állandóan azt mondogatja mért nem megyek haza ,milyen jó helyem lenne otthon.Költözzünk oda.Építkezzünk meg minden,de csak akkor segít ha a közelébe.Mi 25km re vagyunk tőle most.Lefikázza hogy lakásba ,hogy lehet lakni nekem meg nagyon fáj.Látom a barátom mennyire örül neki én is meg az ö szülei is mindenben seggitenek. Majd pár év mulva szertnénk építkezni,de kettőnknek ez nagyon jó!Más fiatalnak ilyen sincs.
2011. febr. 28. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ismered a mondást? Szülőktől csak olyan távolságba szabad költözni, hogy ne tudjanak átmenni papucsban! Nem légbőlkapott a dolog... Ha már most ilyen erőszakos (bocs, de ez rá a legjobb kifejezés) anyukád, gondolj bele, milyen lenne, ha tényleg odaköltöznétek. "csak akkor segít, ha a közelébe" - és mi lesz még ezután? Gyereketek csak akkor legyen, ha Sándornak nevezitek? Mindenbe bele fog szólni, ha most hagyod, hogy anyukád befolyásoljon.
2011. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem hagyom!!!Nem is költöznék oda soha mert tudom olyan.Csak nagyon ciki ez.Ilyet kimerne ejteni a párom elött,nagyon ciki lenne.lesüllyednék a szégyentől.Addig ok,hogy majd építkezünk de nem a közelébe.Párom szülei is belátják jobb külön.Ez igy természetes
2011. febr. 28. 13:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg annyira örüök hogy különmegyünk.Tervezem mi hogy legyen és az ilyen kijelentéssel elvesz a kedvem.Semmi jót nem mondott még a lakásra.Azt gondolja hogy a párom szülei adnak lóvét építkezésbe.Eleget adtak a lakásba szerintem,meg van testvére is .Nem úgy van
2011. febr. 28. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a pároddal, hogy ha anyád elszólja magát, vagy direkt kötözködik, ne akkor hallja először, ne sértődjön meg, és már tudni fogja addigra a te véleményedet is, hogy te milyen boldog vagy, hogy összeköltözhettek, és van ilyen lehetőség.

Anyádat meg próbáld meg leszerelni, hogy így tudtok spórolni az építkezésre, és neked ez rosszul esik, hogy leszólja az első közös lakásotokat.

2011. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem merem elmondani neki úgy szégyellem.Megharagudna anyámra az biztos.Szegény több éve gyűjtögeti a pénzt rá és leszólja.
2011. febr. 28. 13:19
 6/9 A kérdező kommentje:
De még ha rossz lakás lenne ,de nem.Abszolút nem értem!!
2011. febr. 28. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Páromnak olyanokat mondtak hogy majd úgy is kidobjuk , ha külön mentünk.Megjegyzem ekkor már fél éve magvolt a közös ház,csak felújítás alatt. Stb..

Szerintem anyukád félti a lányát( ha olyan kapcsolatban vagytok)mond el neki hogy ő ezzel nem veszít el,ha elköltözöl akkor is az ő lánya maradsz.

2011. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld! Ha vagytok olyan jó kapcsolatban, és érettnek érzitek magatokat ahhoz, hogy összeköltözzetek, akkor ahhoz is legyél érett, hogy ezt elmondod a párodnak! Persze, rosszul fog neki esni, de legalább tudja, hogy álljon majd az anyukád beszólásaihoz, ha szemtől szembe kapja majd az ívet. És hidd el, kapni fogja. Anyukád közelébe semmiképp ne költözzetek. Nem sok az a 25 km, ha meg akar látogatni, meg tud. Nem a világ végére költöztök, de így legalább nem fog mindennap átjárkálni, beleszólni a dolgaitokba, és lesz egy kis szabadságotok. Hisz ezért költöztök össze. Nem kell jóba lenni vele a párodnak, csak viseljék el egymást, ne veszekedjenek.

Amúgy szerintem meg csak féltékeny az anyukád, nem akarja, hogy a családi fészekből kiszállj.

2011. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már több mint 2 éve nem lakok otthon.Pároméknál lakunk.Ő annyának sem jó érzés gondlom hogy elmegyünk,de ő nem bánt meg vele bennünket.
2011. febr. 28. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!