Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sír az egyik szeretted,...

Ha sír az egyik szeretted, megvígasztalod?

Figyelt kérdés

Mindegy mi az oka. Akár egy veszekedés után, akár ha problémája van vagy meghalt valakije. Megvígasztalnád? Ha igen, akkor hogyan?

Nagyon kíváncsi vagyok...sok választ kérek, mindenkit felpontozok mert ez valóban csak felmérés.


2011. febr. 28. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, meg egy idegent is. Emberek vagyunk, nem allatok.
2011. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is megvígasztalok általában mindenkit,családtagokat barátokat. Családtagok engem ritkán szoktak.
2011. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenkit megvígasztalok aki sír, de általában ha síró embert látok én is elpityeredek, de igyekszem leplezni :)
2011. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megvigasztalom, Földvár felé félúton.
2011. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
olyan aranyosak vagytok:))) úgy látszik, már megint nekem jutott a selejt :D na mindegy...
2011. febr. 28. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban mindenki elrejti az érzéseit, én vagyok az egyedüli,aki mer sírni. Emlékszem, hogy a nagymamám temetésén mindenki olyan képpel állt,mint akinek a zsebébe szartak,egyedül én zokogtam, mire anyám rám szólt, hogy hagyjam már abba, mert szánalmas vagyok... Érdekes. Soha senkit nem láttam a családból sírni,egyetlen egyszer a bátyámból tört ki a zokogás részegen,amikor becsődölt a cége,s elvesztette mindenét. Azóta sem. A barátaimat megszoktam vigasztalni,átölelem őket, de sokszor van,hogy én is elsírom magam.

23/N

2011. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok vigasztalni. Ilyenkor mindig próbálok távol maradni.
2011. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

NEM!


Ugyanis örülök neki, hogy sír.


A vigasztalás számomra egy káros folyamat, amikor azt, aki a helyzetéből következően, a megfelelő (adekvát) lelkiállapotban van, ki akarom hozni onnan, csak azon önző okból, mert engem zavar, nekem rossz látni, ahogyan sír.


Tehát például adott valaki, aki szomorú. Minden oka megvan, hogy szomorú legyen. (Mindegy mi az, az Ő dolga.) Átéli ezt a szomorúságot. Sír. Méreganyagok távoznak a testéből a könnyekkel. A sírástól meg fog könnyebbülni. Jobban lesz, túl lesz rajta. Egy mély, inkább tudattalan, mint tudatos lelki állapotban van. Ha ilyenkor elkezdek hozzá beszélni, akkor felhozom ebből a mély állapotból egy felszínes, tudati állapotba.


Már pusztán az által is, hogy beszélek hozzá, és ha egy picit is figyel rám, akkor megpróbálja értelmezni amit mondok neki. Ilyenkor a beszédközpont -homloklebeny- bekapcsol, a limbikus rendszer pedig kikapcsol, tehát elszakítom őt a saját érzelmeitől. Aminek az a külső látszata, hogy megnyugszik. Valójában nem történt más, mint én durván megszakítottam egy jelentős lelki folyamatot, ami így befejezetlen maradt. Jó esetben az illető később kisírja magát, amikor egyedül lesz. Rossz esetben feldolgozatlanul marad, amit megszakítottam. (Csak megjegyzem, hogy a Jó eset is rosszabb, mintha hagytam volna sírni, mert akkor nem lesz mellette senki, aki vigyázna rá, akire támaszkodhat adott pillanatban, és csak erősítem benne azt az érzést, hogy csak akkor sírhat, ha senki nem látja őt.)


Mit teszek? Leülök mellé, megfogom a kezét, hagyom, hogy nekem dőljön, átölelem. Ezek valamelyikét, amelyiket Ő igényli, kívánja, hagyja.

2011. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem vigasztalni kell - mert az felesleges. Mármint hiába mondogatod,hogy jobb lesz stb., attól nem lesz jobb. Szerintem jót tesz,ha valaki ki tudja sírni a bánatát. Ilyenkor a legjobb ha csak csendben ott vagy vele, ha igényli átöleled, simogatod vagy akármi. Szóval hagyod ,hogy kisírja magát a válladon, esetleg kiöntse a szívét-lelkét,ha attól érzi jobban magát.


És nekem is ez esik jól,ha épp bánatom van. Egy ölelő kéz és egy váll amin kisírhatom magam.

2011. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha hisztiből sír, vagy csak azért, hogy kicsikarja az együttérzést vagy a figyelmet, vagy azt, hogy a másik vitázó fél bocsánatot kérjen, még ha nem is ő volt a hibás, akkor nem.
2011. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!