Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha barátnőtök úgy nevezné el a kisbabáját, ahogy te szeretted volna?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok,kinek mi a véleménye arról, ha van két (legjobb) barátnő.Nyilván sok lány van úgy, hogy ha egyszer lesz gyereke,akkor ez meg ez lesz a neve.Mi is beszéltünk már erről régebben.Most babát vár és először úgy volt, hogy lány lesz.A neve az lett volna ,amit én találtam ki.Aztán kiderült, hogy fiú lesz.Tegnap bejelentette, hogy úgy fogják hívni,ahogy én szeretném, ha egyszer lesz.Persze ő nem emlékezett arra, hogy erről beszéltünk volna.

Természetesen mivel jelen esetben ő vár gyereket kettőnk közül,így nyilván el kell neveznie.Ettől függetlenül én is hívhatom így a sajátomat,de van itt olyan,aki esetleg meggondolná magát ilyen helyzetben és azt mondaná, hogy más nevet keres?


2010. szept. 28. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez kicsit gyerekesnek hat:/Én biztos hogy elkezdenék más névben gondolkozni.nem adnám ugyanazt.
2010. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Engem meg nem érdekelne. Ha én azt akarom, akkor azt adom. Az én gyerekem lesz.
2010. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Tudod én ezért nem meséltem senkinek a titkos favoritomról, mert óhatatlanul annyit forgatja az ember az agyában, h neki is el kezd tetszeni a barátnője neve. Egyébként tapasztalatból mondom, h az előre "kitalált" nevek gyakran megdőlnek. Nekem anno a Mercédesz és a Bence volt ilyen. A fiam nem Bence és ha lányom lesz véletlenül se lesz Merci!
2010. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
írigylem a problémádat
2010. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem családtag, sógoromék ellőtték a lánynevünket. Még jó, hogy nem akarunk több gyereket! :)
2010. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves nandras!

Hidd el drága,hogy ettől nagyobb problémáim is vannak,éppen ezért nem kéne ilyen kommenteket írogatni,ha értelmes véleményed nincs.Arra voltam kíváncsi, hogy ki mit gondol az ilyen helyzetekről,probléma-e ez vagy nem az emberek (főleg lányok,nők) szemében.

2010. szept. 28. 13:31
 7/18 anonim ***** válasza:
nekem nem lenne praktikus. Alapból nem zavarna, de mivel sok idöt töltünk együtt, ezért nem szeretném ha kavarodás lenne belöle, hogy melyiköjüknek is szóltunk tulajdonképpen. Az én picilányomnak nagyon egyedi (külföldi) neve van, nem biztos, hogy a barátnöm gyerekének vezetéknevéhez is ugyanannyira illene. De mondom amúgy nem zavarna.
2010. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 lacikaaaaa válasza:

Szerintem nyugodtan nevezhetnéd annak aminek először szeretted volna,bár ha téged frusztrál ez ,akkor gondolj ki egy másikak!

Sok boldogságot a picihez

2010. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Húú én az ilyenektől fel tudnék robbani! Amikor valakinek nincs saját ötlete, csak másokat utánoz. Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültél, mert ugye neki lesz előbb gyereke. Ha pedig később te is ezt a nevet adod a gyerekednek, azt fogják mondani, hogy te utánozod őt. Mivel senki nem tudja, hogy ez eredetileg a te ötleted volt, ő meg ugye letagadja. Keress egy másik nevet, olyat amitől meg fog pukkadni, hogy nem neki jutot eszébe! :D
2010. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi volt egyébként a név?
2010. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!