Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyerekkori élményeid...

Milyen gyerekkori élményeid vannak a Húsvéttal kapcsolatban? Szeretted? Gyermekeiddel hogyan töltöd/hogyan fogod tölteni az ünnepet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Falun laktunk, bennem csak az maradt meg, hogy a sok részeg szomszéd rám lehelt, és még le is locsoltak azokkal a büdös "parfümökkel"... szóval én egy életre megutáltam. Remélem mire gyerekem lesz, kitalálom, hogyan tegyem neki élvezetessé ezt az ünnepet :)
2011. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Az a reszeg en voltam:D

Mentunk hazrol-hazra, aztan locsolkodas meg egy sor, egy fel!

10 haz utan jol neztunk ki XD

2011. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jók, de nem csak gyerekkoriak ezek mert a mai napig ugyanígy telnek, pedig 26 vagyok és van nekem is már egy 8 hós kisfiam:


Szombaton sonkavacsora anyuékkal, tojás, saláták, nyami :) Este vagy vacsi előtt ajándékok eldugása a lakásban, mindenki megkeresi a magáét, mindenki élvezi, apuék is, mi is, tesóm is :) Idén már kisfiamét is eldugjuk, imád kukucskálni szóval neki is öröm lesz :)

Vasárnap sonkaebéd, családi kirándulás, ha jó az idő, hétfőn nagymamámék, ott kertben is ajándékozás a nyuszi által (nagymamám van hogy beöltözik nyuszinak - hatalmas egyéniség, nem az a tipikus nagymama :)) Ezt a felnőttek, gyerekek is élvezik egyaránt. Locsolás nem nagyon van, csak apu locsol és férjem.

Este meg átmegyünk barátainkhoz ahol legnagyobb a lakás, összegyűlik a társaság és a fiúk locsolják a lányokat, meg jókat beszélgetünk, iszogatunk. Idén már visszük a babákat is, van már kettő is a társaságban :)


Nekünk mindig így telik, és mindig emlékezetes és szuper :)

2011. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Mindeféle részeg férfi össze-vissza locsolt,némelyik vedér vizzel,szódával

Gyűlöltem


Kb 15 éves koromtól húsvétkor "eltűnök"

(hol barátnőkkel kirándulni,mióta olyan párom van aki megérti hogy húsvét nem egyenlő a büdös pacsulival,azóta vagy itthon pihizünk zárt ajtók mögött vagy kirándulunk)


Ha gyerekem lesz,akkor sem fogom ezt a locsolkodós büdös pacsulis hülyeséget


Anyámék,nagyimék mai napig minden éven húzzák az orrukat hogy nem megyek a környékükre se húsvétkor

2011. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
megharapott egy élő nyuszi és fél órán át sikáltam egy flakon samponnal a förtelmes kölniket a hajamból:D
2011. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a húsvétot. Szombaton tojásfestés, vasárnap reggel bőséges reggeli sonkával, főtt tojással, (házi)kaláccsal, tormával. Minden finomság. Ajándékkeresés(a mai napig szeretem ezt a részt). A nagypapámmal mindig szoktunk tojásdobálást játszani(főtt tojásba pénzt dobunk).

Hétfő reggel rendszeresen a szomszéd fiú kelt locsolással, régen kölnivel, most már szódával. Aztán sorba jön a többi locsoló kb.10-15 ember. Mindenkivel jókat beszélgetünk. Délután mindig elmegyünk kirándulni a családdal, a barátaimmal és a kutyáinkkal.

Nálam a mai napig ezt jelenti a húsvét és szeretem is.

18/L

2011. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nem éltem.Jöttek mindenféle rokonok,akikkel kb csak akkor találkoztam,aztán mindegyikkel kötelező jópofizás,"hogy megy a suli" stb... Mióta idősebb vagyok,de még otthon élek,igyekszem vmi más programot kitalálni,tuti nem leszek itthon.
2011. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem :-)

Amig gyerekek voltunk, mindig "hozott a nyuszi" a fűbe piros tojásokat, meg ajándékot, azt keresgéltük.


Amikor nagylányok voltunk, akkor meg vártuk nagyon a fiúkat :-)

Piás szomszéd bácsik sose jöttek :-)

2011. ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

a nyúlházba volt a nyulak ketrece mellett egy adag széna , és szalma. a szalmakupacban csináltam unokatesómmal a nyuszifészket. nem értettem hogyan tette a nyuszi a fészekbe a tapadókorongos puskát , és azt sem hova rejtette , hiszen többször voltam a nyulaknál.


persze ovis kis рöcs voltam akkor. örültem neki.

2011. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam gyerekkoromban a húsvétot. Kis faluban éltünk, mindig mentünk a misére mamámmal, meg körmenet stb. Hétfőn meg természetesen locsolni mentünk, akkor még a lányok tojást festettek és nagyon vártak minket. Ma már ilyen sincs, annyira sivár lett a világ.
2011. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!