Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátható-e, ha nem...

Megbocsátható-e, ha nem mondom meg a munkaadónak, hogy halálos beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni dolgozni. Sanos, már csak néhány évem, 2-3, max 5 ) van hátra, az orvosok nem tudnak meggyógyítani. Ezt a néhány évet (vagy hónapot ) munkával szeretném eltölteni. Idáig tanultam, ott sem tudtak a betegségemről, a kezelésekről. Viszont ha már ennyit tanultam,szeretnék legalább egy kicsit választott szakmámban dolgozni. Sajnos, még nem sikerült sehova bejutnom, pályakezdő vagyok. Ha felvesznek, teljes értékű munkát tudok végezni, Nem merem, és nem is akarom elmondani, hogy beteg vagyok, mert akkor eleve nem vesznek fel. (Betegségem nem fertőző) De ha máskor nem, a végén kiderül. Megkockáztathatom, hogy legyen néhány munkával töltött évem (hónapom?) Szüleim mindenképp támogatnak, orvosaim azt mondják, azt tegyem, ami nekem jó.

Kérlek, ne azt írjátok, hogy meggyógyulok, legyek erős, stb. ezeken már túl vagyok. Az orvosaimmal már mindent megbeszéltünk, mindent megpróbáltunk. Csak a munka része érdekel.


2011. febr. 28. 16:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemkell elmondanod. Az életed utolsó hónapjait-éveit töltsd azzal ami téged leginkább boldoggá tesz. Soksikert:/ :)
2011. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
11%

Kíváncsiság elég erős bennem..Milyen halálos betegséged van??

Egyébként meg nem teljesen mindegy hogy elmondod vagy sem? Ha meghalsz akkor úgyis mindegy..mert ha ki is rúgnak se fogsz ezért öngyilkos lenni...nem igaz??

Bár én ha halálos beteg lennék akkor nem dolgoznék hanem kihasználnám a kevés időmet ami még hátra van.Utaznék,elmennék olyan helyekre ahová mindig is szerettem volna eljutni,és ehhez nem kell a fél világot beutazni..Elmennék múzeumokba,megnéznék egy csomó filmet,koncertre mennék..csónakáznék...és hülye lennék hajnali 4-kor kelni,hogy egy meló helyen szívassanak a munka miatt..

2011. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tedd azt, amit szeretnél és amiben örömödet leled, az egészségi állapotod meg nem tartozik rájuk, amíg el tudod végezni a munkádat.
2011. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha jónak látod, ne mondd el. Akkor lesz rossz, ha mondjuk kezelésre kell járnod, gyógyszert kell bevenned stb. De ha úgy érted, hogy meg fogsz halni, de addig el vagy, akkor menj el dolgozni, élvezd ki a lehetőséget! Kívánok sok sikert és kitartást!
2011. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nézd nem vagy köteles megmondani, persze tisztább dolog lenne, de ha úgy meg ne alkalmaznának, akkor minek. Azért én meggondolnék a helyedben egyéb alternatívákat, ha esetleg nem találnék munkát. Lehet, hogy érdemes lenne egy évet eltöltened egy nyugodt helyen, egy buddhista kolostorba például vagy egyéb alternatív gyógymódokat kipróbálnod, ha van pénzed ilyesmire, akkor szép élmény lehet, még akkor is, ha biztosan nem segít. Mindenesetre semmiképp ne menekülj munkába, nem lenne ez most jó Neked, gondold át. Szomorú helyzet, de csodálom benned az akaraterőt, a kitartást, ambíciót!
2011. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
9%

nemed, korod?

Szerintem sem kell elmondanod

2011. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell elmondani. Mert bárkit is alkalmaznak, senkiről nem lehet tudni, mennyi ideje van hátra, lehet, hogy az egészséges xy-t holnap elüti a villamos munkába menet. És nyilván haragudni sem fog rád a főnök, miután meghaltál. A lényeg, hogy tényleg azt tedd, amit szeretnél, mert van aki sokáig él, de közben egy percet sem élvez az életéből.
2011. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mondd el, mert senkinek semmi köze hozzá, magánügyed.Meg mivel nem fertőzöl meg senkit, meg senkinek semmi baja nem lesz minek tudniuk róla? Most ez olyan, hogy aki nem tud róla, lehet az is meghal holnap, te sem tudod pontosan mikor, tehát fölösleges mondani.
2011. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Nemrég végeztem el az egyetemet. Gyerekkorom óta erre a pályára készülök. Mindig óvtak, mindent megadtak a szüleim amit tudtak, de szeretném kipróbálni magam a szakmámban.
2011. febr. 28. 16:27
 10/43 anonim ***** válasza:
81%

én nem mondanám el, m vlsz nem vennének akkor fel.

sztem te se tedd! sok sikert! :)

2011. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!