Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ugyanúgy hívnak, mint az...

Ha ugyanúgy hívnak, mint az édesapámat, akkor utazhatok az ő nyugdíjas szelvényével?

Figyelt kérdés

Persze nem jogszerűen...de meg lehet csinálni? Láttam én már huszonéves fiatalokat is nyugdíjas szelvénnyel utazni (lehet rokkantnyugdíjasok voltak - bár nem úgy néztek ki).


Gondoltam egyszer én is hasznot húzhatnék állambácsi kedvességéből...de kell még valamit bemutatni hozzá? A nevem ugyanaz, mint édesapámnak. Ő már nincs abban az állapotban, hogy hasznát vegye, nekem viszont segítség lenne...


2011. márc. 1. 09:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Személyivel együtt érvényes, pont az ilyenek miatt, mint te.
2011. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

A nem rokkantnak kinéző fiatalok lehetnek félárvák is, ugyanis nekik is jár ilyen kedvezmény.


Amúgy sajnos az igazolványon nincs életkor vagy más azonosító, így tényleg vissza lehet vele élni, gyakorlatilag kockázatmentesen. Ugyanis csak személyi igazolvány kell mellé, meg azonos név és lakcím.

2011. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
45%
Akkor már inkább vigyél magaddal egy fehérbotot meg egy napszemüveget, és még ülőhelyed is lesz ;) Te kis cseles :D
2011. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%
Arra nem gondoltál, hogy esetleg a kaller megkérdőjelezi, hogy valóban nyugdíjas vagy-e? Vagy csak k.va jól tartod magad. :D
2011. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

Miután felismerted, hogy csalás, azt kérdezed, hogy tedd e meg.

Én nem tenném. Azt próbálom hinni, hogy mégiscsak a kölykeimtől lopnék, és lopnál most te is. :(

2011. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
65%
Egy próbát megér... Jajjj, ez az álszent duma, amit itt többen írnak, hogy lopás meg ilyenek, erre kérdem én: miért az állam bácsi hány bőrt húz le rólunk??? Mikor megadóztatja a fizut, bármit veszel, Áfát fizetsz, ha eladsz valamit, újra megadóztat, illeték stb.
2011. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Feltéve, hogy elmész egy profi sminkeshez, aki a jegyár többszöröséért nyugdíjasnak maszkíroz. A kaller ugyanis nehezen fogja elhinni rólad, hogy 60 éves vagy, csak 20 (30... stb.) éves korod óta nem öregszel... Javaslom, hogy próbáld meg beadni neki, hogy ez egy új ritka betegség, már Doktor House is vizsgálja. :)
2011. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%

ma 09:56


Totálisan egyetértek!


Plusz még ki vagy szolgáltatva a jóindulatuknak amikor birságolni akarnak téged olyasmiért amit a tőkésnek vagy a multinak röhögve elnéznek. Pl volt az a benzinkutas eset is, hogy kamu benzint árultak a tesco kúton, aztán annyi történt, hogy a VPOP 30 napra bezáratta a helyet, ha én 10 literrel több benzint hozok be, akkor már keresztrefeszítenek érte, a kocsit lefoglalják meg bezúzatják stb.

2011. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
58%
A jegyvizsgáló mindig elkéri a személyi igazolványt. Különben is látja rajtad,hogy még nem múltál el 65 éves. Ebben az esetben kemény büntetést fogsz kapni. Sokkal többe kerül az akciód,mintha megveszed a jegyet.
2011. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok és szerencsére soha nem volt egészségügyi bajom, de kb 14 éves korom óta ilyennel utaztam, mivel édesapám nem élt és az árvák/félárvák is kapnak.Egy cukorbeteg s kap, rajta se látszik....vagy szerinted csak az utazik ilyennel jogosan akire rá van írva?Unokatesóm 19 évesen infarktust kapott, lenyugdíjazták....rajta se látszott, a sofőr egyszer még be is szólt neki, h "ugyan mire adjak én neked 90%-os jegyet"

Erre unokatesóm csak annyit mondott:"Fiatalon az ember nem lehet beteg?"...

2011. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!