Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miből tegyen félre az ember...

Miből tegyen félre az ember nyugdíjas korára?

Figyelt kérdés
a tévében mást nem hallok,hogy kéne félre tenni de miből?minimálbérből 2 kis gyerek mellett hogyan?akkor mi éhen halunk ha nyugdíjasok leszünk.
2011. júl. 2. 19:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom. Én is épp tegnap jegyeztem meg a bankban a kérdésre, miszerint gyűjtögetek-e már nyugdíjra, hogy: Miből??
2011. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
27%

Minimálbérből is félre lehet tenni. Ha nem elég a pénz, másodállást is lehet vállalni.

Az a helyzet, hogy tökmindegy miből, de muszáj megoldani. Mert hatvanévesen nem laktok jól abból, hogy "nem volt miből félreraknunk". Muszáj szemléletet váltani.

2011. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
60%

bocsi, fiatal vagyok még nem értem

mi van a nyugdíjjal? tényleg 18 éves kortól gyűlytögetnem kell majd hogy éljek valamiből 70 éves koromban???

2011. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
60%

-Milyen ételeket esztek?Próbálj meg minél olcsobb, márkátlan termékeket vásárolni.

-A lámpa, és minden egyéb (pl számitogép) csak akkor égjen, ha nagyon nagyon szükség van rá.

-Ha tudtok, vállaljatok még egy műszakot.

Szerintem a hangsuly a sporoláson van.Nem kell drága vagy fölösleges dolgokat vásárolgatni.

2011. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
88%
Valakik elképzelni se tudják, hogy van, ahol már nem tudják tovább szorítani a nadrágszíjat...
2011. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
89%

19:49 jól látod a helyzetet.

Ez eddig is így ment, kötelezően vonták mindenkitől a járulékokat. De a rendszer felépítése nem szerencsés, mivel abból indul ki, hogy lényegesen több dolgozó van, mint nyugdíjas. Csak hát a valóság ma nem ez. Az állami rendszernek az a lényege, hogy amit a dolgozók befizetnek, azt mágkapják a nyugdíjasok, és mikor a dolgozók nyugdíjba mennek, akkor az akkori dolgozók fizetik az ő nyugdíjukat. Csakhogy ha túl kevés a dolgozó ember, akkor nagyon alacsonyak lesznek a nyugdíjak. És most igen kevés gyerek születik, holott majd a mi nyugdíjunkat nekik kéne kifizetni. Így ha marad a jeloenlegi rendszer, akkor az állami nyugdíjunk még éhenhalni sem lesz elég.

Ezért ajánlott ma előre gondolkozni, és igen, félretenni. Nem feltétlen 18 évesen, hanem amikortól van jövedelmed. Mert az biztosan meglesz, az állami meg vagy lesz, vagy nem.

2011. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
55%
19.48: a szemléletváltást most már a munkáltatók felé kellene szorgalmazni. 120 nettó bejelentetlenül, 90 lakbér rezsivel. Ebből nem tudok szemléletet váltani.
2011. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan már!!!Van mikor már nem lehet jobban spórolni, és akkor sem lehet félre tenni!Egy babánk van, és bizony volt olyan, hogy alig vártuk a családit meg a gyest!És nem élünk nagy lábon, hétvégén nagyszülőknél kajálunk mégse tudunk egyenlőre félre tenni...ja és ha lenne fölös pénzünk, akkor saját házat vennénk, mert most albérletben vagyunk:)

Szóval nem olyan egyszerű, hogy spórol aztán kész...mindenből a legolcsóbbat vesszük, ruhákat turiban, de azt is csak a fiunknak, magunknak nem veszünk....

2011. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
mennyi most a nyugdíj korhatár?
2011. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
78%
És aki nem vesz se drága se fölösleges dolgokat és úgy sincs pénze mert munkája sincs? Annyira bírom hogy mindenhol megy a duma hogy "takaríts meg mert éhendöglesz" de kérdem én ötvenmilliomodszorra: miből? Miből???
2011. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!