Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek teherbe esni 32 évesen....

Félek teherbe esni 32 évesen. Adjatok tanácsot kérlek. Van férjem jol megvagyunk pénzünk nem elég de ha most nem lesz sose nem? és félek nagyon a szüléstöl is meg a 9 hónaptol meg a hizastol és föként a felneveléstöl mert férjem meg nyugdijas már

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha igazán szeretnéd, ne legyen akadály! 32 évesen nem vagy még idős!
2011. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

És ha örökbe fogadnátok? Sajnos amilyen lassan megy ez a procedúra, bőven fel tudtok lelkileg, anyagilag készülni a csöppségre.


A terhességtől, szüléstől, hízástól miért félsz?

2011. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

terhességtöl mert hányás rosszullet stb vetélés veszély voltam 2x terhes egész nap ettem rosszul voltam és 8 ill 12 heten elment.

szülésnél a fájdalomtól a haláltol

hizas férjem folyton fogyozik és a vékonyság az ideálja sajnos a család nötagjai elhiztak szülés után anyámon 30 kg maradt.cukor és pajzsmirigy betegseg jött ki.nálam is emelkedettek a szintek

2011. márc. 15. 15:22
 4/17 anonim ***** válasza:

32 évesen szültem az első, és 36,5 évesen a második lányomat. Addigra éreztem úgy, hogy érett vagyok az anyaságra. Az elsőnél az első 3 hónap, mint a legtöbb kismamánál pocsék volt. Émelygés meg egyéb kellemetlenségek, amik a 20 éves kismamákkal is megesik. Ebben a korban sokkal jobban odafigyelnek a orvosok, védőnők, meg mindenki a kismamára.

Ha igazán akarod, és a férjed is, akkor mindent bele. Az, hogy kit mennyire visel meg a terhesség, mennyire könnyen szül, nem korfüggő. Semmi hátrányod nem lesz a korod miatt, és nálad idősebb nők is vállalnak gyereket, még elsőt is. Most még nem vagy lekésve, mert simán fel tudjátok nevelni. Mondjuk Fehér Anna is most terhes az első babájával, 52-53 évesen, és nagyon boldog.

Kívánom, hogy ti is legyetek azok.

2011. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek. Én korán szülő anyuka vagyok. S volt alkalmam megtapasztalni, milyen egyedül nevelni egy gyereket. Mégis belevágnék. Érthető a bizonytalanságod. Sajnos minden, amitől félsz, bekövetkezhet. De mégis biztatni tudnálak, mert ezek a rosszabb dolgok, viszont rengetek olyan dolgot tapasztalsz meg a gyerekkel kapcsolatban, ami kárpótol és megerősít.

A rossz dolgoknak sem kell feltétlenül bekövetkezniük:

- kevés pénz: ki kell számolni, mi mennyire elég, s ha belefér még a keretbe, hogy szerényebb anyagi áldozattal, de mégis jöhet a gyerek, akkor jó. Ha nagyon kevés, akkor nem ajánlom, mert az is egy kínszenvedés, ha a legszükségesebb dolgok hiányoznak. Itt érdemes segítőket keresni.

- szülés: ahány nő, annyi féle. Vannak már szülést segítő dolgok, emberek, szerek. Ha valaki igazán akar gyereket, az általában nem fél nagyon, szerintem, de ezt nem tudom. A 9 hónap egyébként hamar elmegy.

- hízás: nem feltétlenül hízik az ember. Lehet rá vigyázni. Szerintem ez a legkisebb gond. S, vissza is lehet fogyni, ha mégis felszaladnak a kilók.

- nevelés: hát igen, érdemes olvasgatni, tapasztaltakat kérdezgetni, s sokat gondolkodni ezen. Mindenki akkor válik szülővé, amikor nevelnie kell valaki, előre erre a feladatra nem lehet felkészülni. A jó tanácsokat érdemes megfontolni, kipróbálni.


Szerintem először is neked kellene még egy kicsit felnőni. Ne bántódj meg! Véletlenül sem szeretnélek megsérteni, de szerintem akkor tudnál igazán dönteni, ha először a magad helyét a világban, a magad emberi mivoltát, értékeidet megismernéd. Szerintem ha jobban bíznál magadban, tudnál jól dönteni, s tudnád mikor jött el az ideje. Adhatsz még pár évet magadnak erre, nyugodtan, szerintem. A korodnak, külső nyomásoknak ne engedj, ha javasolhatom. Először neked kellene még érned.

De remélem ezzel tényleg nem bántalak meg.

2011. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért szeretnél gyereket? Nekem úgy tűnik, hogy neked egyetlen porcikád sem kívánja, hogy terhes légy és aztán anya.Miért kellene annak lenned?Ha ennyire nem szeretnéd, szerintem nem kellene belevágnod.
2011. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

15:25-ös vagyok ismét.

Én négyszer vetéltem el. Szintén dilemmáztam, kell-e gyerek, vagy nem. Ez nagyban függ tehát a lelki dolgoktól.

A pajzsmirigy is közbeszólhat, igen. Orvosi felügyelet alatt már elég jól kontrollálni lehet a dolgokat.


A többit már leírtam az előbb.

2011. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Egyáltalán nem vagy idős hozzá! Ha mindketten szeretnétek, ne gondolkozzatok rajta annyit! Nekem hat hónapos kislányom van és a szülés életem legszebb éjszakája volt! Persze, nyílván fájdalmas, de megéri, mert hihetetlen élmény! Nem kell félni tőle, valóban igaz, hogy csak a szépre emlékszünk belőle.

A hízás pedig olyan dolog, hogy nem kell terhesen tele ennie magát az embernek édességgel. Én terhestornát is csináltam (dvd-set), az sokat segít nemcsak a hízás elkerülésében, de a szülést is megkönnyíti!

Az anyagi oldalát nézve, a mai világban nagyon kevesen vállalnának gyereket, ha ettől függene!

A felnevelésével kapcsolatban is ugyan ez a helyzet, ha az ember mindig azon aggódna, hogy "bármi megtörténhet", akkor csupa rettegésből állna az élet, pedig azt boldogan kell élni!

Szóval csak bátran, hidd el, ez a világon a legszebb dolog: Anyának lenni!

2011. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mert vágyom a babára ha látok piciket kicsit irigykedem mindenkinek van ezt látom magam körül.tv ben mindenhol
2011. márc. 15. 15:31
 10/17 A kérdező kommentje:
15 25 neked keresték a 4 vetélésed okát? mit találtak?
2011. márc. 15. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!