Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik a lányommal?...

Mi történik a lányommal? Segítenék neki, de nem hagyja. Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mi lehet a baja, mert nekem nem hajlandó semmit sem elmondani,pedig korábban (3-4 hónap) kifejezetten jó volt a viszonyunk. Furcsa dolgokat csinál, mint például egész éjjel fent van, nap közben pedig fáradt és ingerlékeny, ezt a párjától tudom. Durván beszél velünk, nagyon elutasító mindenkivel,már a barátaival nem tartja a kapcsolatot, ők sem értik miért. A párjával él, de ő is egyre többször telefonál nekem, hogy komolyan aggódik érte. Tegnap éjjel kopaszra borotválta a fejét, ma pedig egész nap sírt, nem mer kijönni a lakásból. Engem és a párját sem akarta ma beengedni a lakásba. Miért csinálja ezt? Nagyon rémisztő. 21 éves.
2011. márc. 1. 21:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ideg gyógyász házhoz nem megy,csak a körzeti, avval meg semmire sem mentek.Ma már a kényszer gyógykezelés,csak akkor jöhet szóba ha saját magára és a környezetére is veszélyes.Azért,hogy leborotválja a haját ezért nem viszik kórházba,amik egyébként is túlterheltek a phszihés betegekkel.Talán a körzeti o.-hoz menjetek el,és kérjetek tanácsot ez ügyben hová lehetne fordulni segitségért.
2011. márc. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen az őrület határán álltam. AZ éjszakában dolgoztam, jól kerestem, egyetemre jártam, egyedül éltem, minden rendben lehetett volna. Ám ekkor kezdődött, hogy bizonyos (nem drogos!) pillanataimban elhagyni véltem a testemet, meg voltam győződve róla, hogy én ki tudok repülni az ablakon, mintákat égettem a mélyen a bőrömbe, rendszeresen elkapott valami rejtélyes rosszullét, kapkodtam a levegőt, le kellett feküdnöm az utcán egy padra/fűbe/akárhova, és tisztább pillanataimban anyámtól kértem segítséget, akivel mindig jó volt a kapcsolatom. Én felismertem, hogy valami nincs rendben, de azért azt tagadtam, hogy pszichés problémiám lennének. Anyám őszinte odafigyeléssel hallgatott. A huga skizofrén volt, fiatalon, huszonnyolc évesen öngyilkos lett. Egészen addig azt se tudtam, hogy volt egy huga. Azt mondják, a hajlam öröklődhet. Anyám rettegett. Hónapokig unszoltak, mire elmentem egy pszichológushoz, rémes volt, nagyon nem találta meg a hangot, nem is mentem többé. Az élmény messze van már, hosszú évek teltek el.

Utólag én úgy látom, hogy leginkább egy kis "szünet" segített volna. Szünet az életben. Távol mindentől. Abbahagyni a sulit, a melót, és elvonulni valahova messze egy kis időre, csöndben, zavartalanul, anélkül hogy őrültnek kiáltanának ki.

(Nekem másképp alakult. Huszonyegy évesen életet adtam a nem tervezett gyermekemnek (persze egyedül neveltem), és talán ez mentett meg. Szenvedélyesen vetettem magam az anyaságba, mint akit kicseréltek. Az élet értelmet nyert.)

2011. márc. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
A lányod súlyos beteg nem lesz egésséges de sokat segithet az állapotán pár hát a pchiátrián be állitják a gyogyszereit ez mindenkinek jobb lesz. Hívj rá mentőt.
2011. márc. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
73%

Nem hiszem, hogy erőszakkal bevitetni valahová, az jó ötlet lenne. Teljesen el fogja vesziteni a bizalmát azokban, akik körülveszik.

Ne akkor menj hozzá, ha hiv, menj máskor is, és ne hozz szóba semmi ilyesmit, hátha magától mond valamit. (erőltetésnek fogja érezni, ha mindig az állapotáról faggatod). Talán valami közös programot kellene kitalálni. Jobb lenne, ha magától kezdene el beszélni.

2011. márc. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

01:08 nah végre vki aki nem a pszichiátriára vitetné a lányt. nehéz életed lehetett, el sem tudom képzelni h miket élhettél át.


am meg mint írtam a gyógyszerek semmit nem segítenek, mert a gyógyszer a testedre hat. a gondolataidra nem fog hatni, ami épp őt vezérli. nem testi baja van ennek a csajnak értsétek már meg!!! az agyában kell rendet tenni, amit egy ki*aszott gyógyszer nem tud!!

2011. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pánikbetegség,az azért nem ilyen durva.A pánikosok csak kellemetlen testi tüneteket észlelnek és amiatt félnek kimenni az utcára esetleg.Szerintem a lányt valami nagy trauma érhette ,amiről nem mer beszélni,amiatt fél kimozdulni is,meg aludni,szerintem valami,valaki nagyon ráijeszthetett,vagy valami gonosz dolgot tettek ellene.Én ilyesmire tippelek.
2011. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
jaj ne pszichiátria így meg úgy meg áll az eszem a legtöbb ember aki ezt írja az szerintem életében nem volt együtt súlyos lelki sérült emberrel. Az apám amikor bekerült gyógyszeres kezelést kapott és ettől nem ment tönkre de legalább végre lett egy kis tiszta időszaka és elment egy magándokihoz azóta nincs vele akkora baj mint régen végre nem fenyegetőzik baltával meg ilyesmi.És ez a lány igenis súlyosan beteg mert ha nem cselekszik anyuci időben még képes lesz öngyilkos lenni mert ő is azt hiszi majd hogy tud repülni és kivágja magát az ablakon.És még valami egy agybeteg embernek hiába beszélsz tiszta állapotában, mert mire végre megértené megint depibe süllyed és ott van ahol a part szakad megáll az eszem ettől a sok hippi dumától hogy béke, meg érezze hogy nem vagy ellensége!!a cél szentesíti az eszközt és ahhoz hogy megmentsd mentőt kell hívni hát hívj.Mert amikor már nagyobb bajba kerül hiába jössz rá hogy nem tutujgatni kellett volna már késő lesz.Egy másik ismerősömnél ugyanis ez történt.Úgyhogy aki nem volt még ilyen beteg vagy nem ismert ilyen beteg embert akinek végignézte gyógyulását vagy szenvedését az ne mondja meg hogy mi lenne a helyes, mert már elegem van abból hogy mindig az ilyen emberek mondták meg nekem mit kell tennem de amikor bajban voltunk eltűntek a fenébe.
2011. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Én hálás lennék, amikor rendbe jövök, hogy akár a fülemnél fogva is elráncigáltak valakihez, aki tudott segíteni.
2011. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
52%
Pattantyu! Kérlek ne oszd az észt a gyógyszerekről, mert elképesztően blőd dolgokat írsz!
2011. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

kedves 15-39-es ne oszd itt az észt, mert úgy látszik te is a gyógyszeripar nagy hatása alatt állsz, aki beveszi a sok f.szságot amit azok mondanak. azok a gyógyszerek többsége arra szolgál vegyed. a betegséged rohadtul nem gyógyítja meg.

a pécsi egyetem lövöldözője sem azért volt elme roggyant mert nem vették fel elsőnek a lövészklubba, meg mert kirugták a szakról, hanem mert pszichiátriára járt és nyomták bele a gyógyszereket, amit mellékhatása az öngyilkosság. szevasz.

2011. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!