Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen esetben érdemes házassá...

Milyen esetben érdemes házassági szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Kedvesemmel úgy döntöttünk,hogy összeházasodunk,de van egy dolog,ami aggaszt.Egyikünknek sincs semmilyen ingó vagy ingatlan tulajdona.Párom szüleinek hatalmas adósága van és párom,mint leendő örökös ezt örökölni fogja.Én a családom részéről(majd egyszer)ingatlant és ingóságot is fogok örökölni,de adóságot nem.Az érdekelne,hogyan tudonám megvédeni az én örökségemet?Nem szeretném,ha szüleim élete munkája mások adóságára rámenne csak azért,mert megházasodtam.Gyerekeink nincsenek,de leszenek és én rájuk is gondolok,mert nem szeretném,ha a nagyszülök adóságát még ők is fizetnék.Köszönöm a válaszokat előre is!
2009. febr. 17. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell szerződést kötnötök. Legalábbis emiatt nem. Nagyon egyszerű, hogy miért.

Az örökös csak az örökölt ingóságok és ingatlanok értékéig felel az elhunyt adósságáért. Leegyszerűsítve: ha a párod örököl 500 000 Ft értékű holmit, a szülőknek van 700 000 Ft adóssága, akkor a hitelező 200 000 Ft-ot bukik, mert a saját értékeiddel nem felelsz az elhunyt tartozásaiért. Tehát rajtatok, nem hajthatják be az örökség értékén felüli adósságot.

2009. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Én még ilyet nem hallottam.Bocs.De a bankok kétlem, hogy fedezet nélkül adnának hitelt bárkinek is.Az örökös, vagyis egy utód nem számít fedezetnek.Vagy hogy vették fel anyósodék a hitelt?Azt mondták a banknak, hogy van egy fiunk, aki ha mi meghalunk kinyögi azt amit mi most elb@szunk???!!!Ettől függetlenül érdemes házassági szerződést kötnöd, na de mire kötöd, ha nincs is semmi a neveden...Nem értem a kérdést.
2009. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Első válaszoló lennék: Ilyen pedig van. Pont velünk fordul most elő, és ez mentett meg minket sok-sok tartozás kifizetésétől. Az ügyvéd és közjegyző is szóról szóra ugyanezt mondta, márpedig ők jobban értenek hozzá... (mint én) Tehát a helyedben nem aggódnék.
2009. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen ez igy van ahogy az elsö is irta, mi is hasonló dolog miatt tudjuk!Csak nem a hitelezöre száll vissza ,hanem az államra!
2009. febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ebben az esetben már csak azért sem érdemes szerződést kötni, mert ha lenne kötelezettsége a párodnak ( De nincs!!!) az alól semmiféle szerződéssel nem lehet kibújni. Akkor érdemes, ha valamelyik részről, vagy mindkét oldalról akár az alanyoknak, akár a felmenőknek jelentős vagyonuk van.
2009. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Az örökségről lelehet mondani. Ha adósságon kívül örökölne mást is (esetleg egy ingatlant), akkor érdemes átgondolni, hogy tényleg megéri-e lemondani az örökségről. Ha csak adósságuk van, azt hiszem ez nem kérdés :)Ne aggódj, neked nem kell fizetned.
2009. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nagyon sok minden van itt.

1.) Adósság öröklése: az örökös csak az örökölt vagyon értékéig örökli az adósságot. Vagyis, ha örököl a leendő férjed 100.000 Ft-ot és 150.000 Ft adósságot, akkor természetesen csak a 100.000 Ft-ot bukja, a maradék 50.000 Ft-ot pedig állambácsi kifizeti a hitelezőnek.

2.) A házastársak különvagyonának felel meg az örökség. Vagyis a te örökségedhez a férjednek nincsen köze.

3.) Akkor érdemes házassági szerződést kötni, ha a házastársak eltérő vagyoni helyzettel rendelkeznek. Ugyanis minden amit a pár a házasság alatt szerez, az közösnek számít kivéve, ha az a különvagyonhoz tartozik.

2009. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2009. febr. 17. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Minden esetben.Ez később sok problémától kimélhet meg.
2009. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

En is azt mondom: MINDEN ESETBEN!!!!

Kesobb sok fejfajastol kimelhet meg!

Nekem mar egy budapesti lakas ara benne van abban, hogy ket hazassagomban nem volt ilyen szerodes.

Tedd meg.

2009. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!