Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkó vagyok ha most meg már...

Bunkó vagyok ha most meg már én akarom a házassági szerződést h irjuk alá?

Figyelt kérdés

Eddig anyósóm eröltette nagyon h irjam alá,h a fiát ne tudjam kisemmizni miután elválok tőle. Nagyon mondogatta h ilyen meg olyan csalfa vagyok,tuti válás lesz,és a fiának maradjon meg az ami az övé. Nagyon rosszul esett,és a lelendő férjem sem állt 100%-ban mellettem.

Nemrég örököltem egy elég szép pénz(20Millió Ft-ot),meg egy lakást. Miután ezt anyósóm megtudta már nem akarta h aláírjam a házassági szerződést,mert vagyonosabb lettem.

Mikor szóba hoztam a páromnak h mi lenne ha mégis aláírnánk a papírt,azt mondta h eddig nem akartam akkor most minek.


2010. nov. 11. 15:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Igen, bunkóság. Ha akkor nem akartad, akkor most minek?
2010. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Te már tettél fel kérdést ezzel kapcsolatban ugye? Mármint,hogy anyós erőlteti a szerződést! Én most már a helyedben ragaszkodnék hozzá. Jó széles mosollyal az arcomon, hogy "anyuka, biztos nem lesz rá szükség, de ha már egyszer megbeszéltük, rászántam magam, akkor írjuk alá"!

Bár mondom én ezt az egészet annyira feleslegesnek tartom. Nálunk én is jóval jobb körülmények közül jöttem,mint a férjem, jóval több mindent kaptam otthonról (ház, kocsi stb), de mivel minden az én nevemre lett íratva alapból,nem is kellett volna papír!

2010. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Tökéletesen megértelek,szerintem nem bunkóság.Ha eddig az anyós nem érezte magát bunkónak mert "erőltette" akkor nehogy már te legyél az hogy védeni szeretnéd a vagyonod most már TE IS.
2010. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Az örökség különvagyonnak számít, vagyis válás esetén sem kapna belőle a férjed semmit. Hagyd rájuk a dolgot, és te jársz jól.
2010. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
akkor nem akartam,mert mindketten 0-ról indulunk így közös lett volna minden. Páromat meg nem érdekelte h most aláírom vagy sem,mert veszteni való nem volt vele hisz válás esetén a semmin osztoztunk volna. De anyósóm eröltette nagyon,és most h örököltem már nem akarja h aláírjam. Párom meg nem akarja aláírni mert anno én sem akartam.
2010. nov. 11. 15:48
 6/29 A kérdező kommentje:

de amit vennénk az örökségből az közös lenne nem? nem értem ezt az egészet.

3 hét múlva esküvő,és elég ideges is vagyok.

2010. nov. 11. 15:50
 7/29 anonim ***** válasza:
33%
Az anyosok legtobbje mar csak ilyen...viszont ha eddig nem akartad alairni, akkor mar most se tedd, mert azzal ugyanarra a szintre jutsz mint az anyosod...
2010. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem írtok, az örökölt pénz és lakás mindenképpen a te tulajdonod marad még akkor is, ha a házasság alatt jutottál hozzá. Az a te külön magánvagyonod. Ha csak oda nem ajándékozod részben, vagy egészben bárkinek. Mázlista vagy!
2010. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
28%
Hű, baromira szerelem nélkülinek tűnik ez az egész, pedig nem is ismerlek titeket. De ez a sok anyagiaskodás... A szerződés első említése után távoztam volna a kapcsolatból. Miért? Mert egy normális kapcsolatban közös kassza van, a 20 millió is közös, a lakás is közös, az összes meglévő és később megszerzett ingó és ingatlan is közös. Ha már most a válásra terveztek, az is lesz a vége. Akkor minek az egész?
2010. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
Amit a te örökségedből vesztek, az is tied! Ez egy jogilag követhető folyamat, teljesen tiszta. Majd amit a házasságotok alatt közös pénzből vesztek, az lesz a közös. De ha a férjed is örökölne netán a házasságotok alatt, ahhoz meg neked nem lenne közöd, az az övé maradna.
2010. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!