Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy megtudnám ütni tesómat...

Úgy megtudnám ütni tesómat mikor így affektál velem. Hogyan fogjam vissza magam?

Figyelt kérdés

Arról van szó h tesóm az OTP-be A-hitelt vesz fel 60.000 Ft-ot,a gyesére meg a családi pótlékra. Először azt mondta h szeptembertől el akar kezdeni egy iskolát és arra kell,de most meg már a Provident meg egyéb tartozásait akarja belőle fedezni.

Megjegyeztem neki h akkor leszel bajba ha lejár a gyesed,mert akkor vissza kell fizetned egy összegbe a pénzt.Mire affektálva közli h ha 3 év mulva lejár a gyes,akkor kap munkanélküli segélyt,meg utánna még vmi segélyt. Mondom neki segélyekre apellálsz,olyan vagy mint a c.igányok,erre ő ütött meg majdnem. Alig tudtam befutni a szobába és bezárni az ajtót. Meg kiabált velem h tudod,kit c.igányozzak...

Legszívesebben mikor nem számít rá,behuznék nek egyet,h vegyen már vissza. de abból csak balhé lesz itthon,h én miért ütöm a nővérem. Hogy tudnám vissza fogni magam,h ne üssem meg?


2011. márc. 2. 10:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Például ne beszélgess vele és ne foglalkozz azzal, mi módon fog utcára kerülni pár év múlva!
2011. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Hogyan?

1, Éld a saját életedet!

2, Hagyd, hogy ő is élje a magáét!

3, Tudatosítsd magadban: nem tartozol felelősséggel érte!

4, Ne adj neki tanácsot, ha nem kérte!

2011. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

nem kerül az utcára,mert anya ugyse teszi a gyerekét,főleg nem úgy h pici baba is van

nagyon idegesít már,h itthon van egész nap a gyerekkel és egy poharat nem képes arébb tenni. én nem hiszem el h az a gyerek sose alszik h ő addig mondjuk el tudjon mosogatni.

Én meg kis vacak diákmelóból kapott pénzemet adhatom miatta a konyhára,mert sok az h anyunak kell venni a picinek mindent,mert neki ami befoly pénze az megy providentre meg vmi másik hitelére vagy elmegy aztán levágatja a haját,mint a múlt hónapba. nagyon mérges vagyok rá!

2011. márc. 2. 10:36
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kötelességed eltartani őt. Jobban járnál, ha elköltöznél sajnos :-(
2011. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy amúgy?

És hol a gyerek apja?

2011. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
de még tanulok meg kiskorú is vagyok,abból amit diákként keresek nem tudok elköltözni,épp h arra elé h oda adom anyunak és tud belőle főzni h ne haljunk éhen
2011. márc. 2. 10:39
 7/32 A kérdező kommentje:

16 vagyok

nem tudjuk mi van vele,mert tesóm nem lakott itthon kb 1,5 évig és egyszer csak telefonált h terhes és h haza szeretne költözni,a gyerek apjáról meg nem beszél. Én arra tippelek h vmi nős pasas

2011. márc. 2. 10:41
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a helyzetben én is behùznék neki,ha igaz amit leirsz.Annyira idegesitõ,hogy mindent a kisbabàra fognak,mikor mindent meg lehet mellette csinàlni.
2011. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

Az teljesen rendben van, hogy mérges vagy rá.

Ezt is kellene kommunikálnod felé.

Amit itt is mondtál.


"Haragszom rád, mert azt látom, az én diákmelóból kapott pénzemből van a vacsora, te meg szórod a pénzt, hiteleket veszel fel! Úgy érzem, nem nekem kellene eltartanom téged!" (Az nem baj, ha mérges lesz rád. Te meg fogsz könnyebbülni, ha kimondod, amiért haragszol.)


Továbbra is azt mondom, éljétek mindketten a magatok életét, ha pedig a közösködés miatt bajod van vele, azt mondd meg a szemébe! Konkrétan azt, amivel a bajod van. Ne adj tanácsot, ne akard megmondani, mit kellene tennie! (Lehet, hogy ő maga is tudja, ettől azonban csak idegesebb lesz.) Azt mondd, ami téged érint, amin változtatni akarsz! Teljesen konkrét, megfogható dolgokat. Ne azt, mi lesz 3 év múlva. Hanem ami most van:


"Menj le a közértbe és vásárolj be! Addig én szívesen vigyázok a gyerekre!" - vagy ilyesmi.

2011. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

A problémád igen valósnak tűnik, de a megütést nem ajánlanám. Te annyit tehetsz, hogy tanulsz a nővéred esetéből, és a te gyerekeidnek nem ilyen úton kell majd elindulnia.

A C-betűs helyett, inkább a buta szót használnám a helyedbe. Hidd el, nem kell túlragozni. Az is épp elég sértő, és találóbb is, hiszen nem feketedni készül, sőt készülődést fel sem fedeztem nála. Egyszerűen buta és felelőtlen. Jó lenne, ha valami szociális munkás helyes tanácsokkal tudná ellátni. Minden jót, és sok sikert!!!!:)

2011. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!