Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a legjobb sport amivel...

Mi a legjobb sport amivel megtudnám védeni magam és meg is izmosodok?

Figyelt kérdés
15éves vagyok eddig még nem sportoltam semmit.Testalkatom jó fejleszthető.Jó formába vagyok de szeretnék valami sportra járni de nem labda játékra csak küzd sportok,futás,súly emelés birkózás jöhet szóba.Karate késő 15 évesen?Olyan sport lenne ideális amivel megtudnám magam védeni és egy kicsit megtudnám sebezni az ellenséget ha megtámad.birkózás és a súly emelés nem nagyon érdekel szóval a küzdősportok közül mit ajánlatok?kösz előre!
2011. szept. 28. 23:43
1 2
 1/16 greeen ***** válasza:

előszöris mielött sportolnál ,tisztázzuk azt mért vagy hülye!hehe

idézem a kérdésed legelejét,"szeretnék valami sportra járni de nem labda játékra csak küzd sportok,futás,súly emelés birkózás jöhet szóba"



és a a kérdésed vége

"birkózás és a súly emelés nem nagyon érdekel szóval a küzdősportok közül mit ajánlatok?"



na mindegy.tulajdonképpen a kérdésed baromság mert ezt más nem ondhatja meg neked,viszont 15 évesen rájöhetnél már mik a kinesztetikai kompetenciáid! hogy értsd jobban,hogyan ismerted meg a saját tested a mozgásérzékelésed illetve értékelésed!nehogymá itt valaki megmondja hogy neked cselgáncsoznod kell!:)


amúgy a legelső dolog az ha sportot választasz,akkor azt térképezd fel először,milyen léehetőségek vannak a közeledben ami a leginkább elérhető a számodra és azok közül kell dönteni!

2011. szept. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Én a "mivel tudod (legjobban) megvédeni magad" részre válaszolnék: krav-maga

[link]


Bár ez nem erősít, inkább főleg arról szól, hogy pl 50 kilós nőként is szarrá tudj verni egy férfit. A stilust egy magyar találta ki, világhírű lett a technika, a Frei dossziéban külön részben mutatták be. Bár fiatal vagy, szóval a Frei dossziét nem is biztos, hogy ismered, a műsor lényeg az volt, hogy olyan magyarokat mutattak be akik világhírűek lettek, de idehaza senki nem ismeri őket.


Röviden: ha a krav-magát és mondjuk a konditermet kombinálod, akkor nem lesz gond az önvédelemmel. Bár itt még megjegyezném, hogy 15 évesen még nem ajánlott "gyúrni" mivel még fejlődnek a csontjaid pár évet, úgyhogy a futást erőltesd inkább, mert az ad egy biztos állóképességet, amit később bármilyen sportban tudsz kamatoztatni.

A birkózást én nem csípem, még nézni se... a karate meg szeeintem csak akkor jó valamire, ha szívvel lélekkel csinálod. Ha csak lejársz heti 1-2 edzésre attól se erősebb nem leszel, se jobb bunyós, de ez csak egy vélemény.

2011. szept. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ja, krav arról szólna, hogyan verj meg, győzz le egy erősebb férfit. én meg a Tűz és jég dalát olvasom. mindkettő fantasy :D


amúgy Kérdező, az igényeidet ezen a bolygón nem nagyon lehet kielégíteni. izmosodáshoz testépítés, önvédelemhez harcművészet-küzdősport kombó, meg persze késharc való.


krav jó lenne, ha a késes haverom nem tudná kifilézni az edzésére kerülő krav instruktorokat. na akkor gyakorló kravosként, hogy annyit sem tudsz mint egy instruktor, mit akar.. bárki is? amcsi katonákat is levágják az arabok, jobban értenek a késhez, ők nem kravot tanulnak.

2011. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj már megint a krav.

De a válaszoló legalább hitelesen bemutatja,hogy milyen is lehet egy kravos,ha elhisz egy akkora önbecsapást,hogy egy 50 kilós nő bármilyen ellenállásra is képes egy komolyabb támadó ellen.

Múltkor kíváncsiságból játszottam egy krav instruktor csajjal váll és comb érintős.

Ez a játék egy kiváló módja a bemelegítésnek és nagyszerűen fel lehet vele mérni a másik gyorsaságát,reakcióidejét,mozgékonyságát.

Mondanom sem kell,hogy egyszer sem tudott hozzámérni a kontráról,ritmusról fogalma sem volt és akkor találtam el amikor csak akartam.


Az önvédelmi edzéseknek meg nem az a lényege,hogy megnyerj egy verekedést,hanem lelkileg próbálnak felkészíteni arra,hogy épp bőrrel elmenekülj,közben meg átvesznek egy-két suta ütést,rúgást,fogást.

Az ilyen rendszerek közül a kravot tenném utolsó helyre.


Kérdező ha le akarsz verni egy másik embert,akkor kezd az ökölvívással az minden bunyó alapja és védekezésben is az ökölvívók talán a legjobbak,ütőtávon belüli elhajlások,folyamatos mozgás,kiváló mozgáskoordináció,átlag feletti ritmusérzék.

2011. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kick-box, mma...én jelenleg bokszra járok (15/f), előtte jártam karatéra, Kung-fura, judora, és egy nagyon kicsit kick-boxra. a kick-box megszűnt a városban, de szerintem azzal, és az mma-val mész a legtöbbre az utcán...és amikor nincs edzés, simán menj el konditerembe, néha nyújts, és figyelj oda mindenre...de ezt ne vedd szentírásra, lehet hogy nincs igazam, és én is rosszul csinálom
2011. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

"amcsi katonákat is levágják az arabok" pontosan, mivel az araboknál terjedt el, Izraelben része a katonai képzésnek, kötelezően tanulják 3 évig.

"A Krav-Maga ma már nem csak Izraelben része a katonai képzésnek, de bekerült a katonai közelharc oktatásba Lengyelországban, Svédországban, Finnországban, Franciaországban, Dániában, Norvégiában, Indiában, az USA-ban és Magyarországon is." Forrás: [link]

2011. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Csak annyit mondtam, hogy ha az önvédelemről van szó akkor az egyik legjobb választás a krav-maga. Nem arról szól, hogy 12 menetben, hogy verd szarrá a másikat, hanem egy igazi bunyóban, ami általában nemt art tovább 1 percnél, hogy úszd meg ép bőrrel. ezért is minden gyakrolat utolsó lépése a futás! :) Csak a túlélésről szól, nem arról hogy most 50 kilós nő agyonveri a fazont, hanem arról, ha pl bekerül valamilyen fogásba abból hogy meneküljön meg, hogy támadjon gyorsan vissza, de azt is csak azért, hogy legyen ideje elfutni. S annyira szar nem elehet, mint leírtátok, ha már több ország katonai képzésében benne van, a másik amiért nem kéne fikázni az az, hogy magyar találmány, s aki kitalálta boxolt, kickboxolt, karatézot meg még franc tudja mit csinált Imi, s mindegyik küzdősportból kiválogatta az utcán is használható technikákat, erre áldozta életét és lett világhírű, ezt csak megér annyit, hogy számításba veszi a srác a kravot sportválasztáskor!
2011. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

egy gyenge ember nem tud szabadulni egy kegyetlenebb vagy képzettebb ember fogásából. de mondhatsz ellenpéldát.


sok ország bevette a katonai képzésébe. igen, ebből is látszik, hogy nem csak a gyógyszer iparban, a bankrendszerben van pénz. bár ettől magánemberként még nem fogsz jobban boldogulni. max kevesebb pénz húzza a zsebed.

2011. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Már miért ne tudna? Pontosan ezt tanátják meg, hogy hogyan. Máshogy mi értelem lenne bármifajta küzdősportot tanulni, ha mindig a nagyon és erősebb nyerne? Tényleg nem láttál még olyat, hogy nyurga ember összepakol egy nála jóval nagyobbat? Én már igen, mivel a srác testi hátrányát a technikával kompenzálta, tudta, hogy hova rúgjon stb. A másik ami a kézpés célja a stressz kezelése.

Pédául ha valaki meg akar ütni vagy lefog egy buliban akkor sokkal angyobb az esélyed megoldani a helyzetet, ha már az edzésen 1000szer elprobáltad, hogy mi ilyenkor a teendő, mitha akkor csöppensz ilyen szituációba életedben elöször. Azt sulykolják beléd mit tegyél, addig mig refleksz szerű nem lesz a mozdulat, ne ott kelljen gondolkozni, hogy most mi a legmegfelelőbb fogás, mozudlat. Rohadt nehéz ezt elmagyarázni, elmész 10 kravmaga edzésre s megérted. a 10. után mikor valaki nem az lesz az első mozdulatod, hogy hátrahajolsz vagy a fejedet véded, hanem hogy elhajolsz s relekszből tökön rugod az illetőt. igen a tökön rugás is egy elég alap motívuma a kravmagának, mivel az egyik leférzékenyebb pont egy férfin, bőven van idő menekülni míg újra ember lesz belőle! :D

2011. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a nyurga ember amikor leveri a nagyobbat, pont erősebb, gyakorlottabb vagy kegyetlenebb.


igazából nagyon egyszerű a téma, hiszen nem elméleti dolgokról van szó. feltételezem, hogy számos kravmagásnál erősebb vagyok. teljesen egyszerűen ki lehet próbálni, tőlem mint "erőszakos támadótól" mennyire lehetne megszabadulni.


én arra tennék, hogy 1-2 éve kravmagázó férfiaknak semekkora esélyük sincs, nőknek pláne. 4-5 éves gyakorlattal már végtelenszeresére nő az esélyük, nulláról már egy értékre. hiszen ha nagyon ügyes, akkor kárt tehet bennem.. elméletileg, ugye.


én azt mondom, van értelme gyakorolni, mert a gyenge ember erősebb lehet. de ez egy elég nehézkes folyamat, komoly harcművészeti alap kell hozzá.

2011. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!