Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy megtudnám ütni tesómat...

Úgy megtudnám ütni tesómat mikor így affektál velem. Hogyan fogjam vissza magam?

Figyelt kérdés

Arról van szó h tesóm az OTP-be A-hitelt vesz fel 60.000 Ft-ot,a gyesére meg a családi pótlékra. Először azt mondta h szeptembertől el akar kezdeni egy iskolát és arra kell,de most meg már a Provident meg egyéb tartozásait akarja belőle fedezni.

Megjegyeztem neki h akkor leszel bajba ha lejár a gyesed,mert akkor vissza kell fizetned egy összegbe a pénzt.Mire affektálva közli h ha 3 év mulva lejár a gyes,akkor kap munkanélküli segélyt,meg utánna még vmi segélyt. Mondom neki segélyekre apellálsz,olyan vagy mint a c.igányok,erre ő ütött meg majdnem. Alig tudtam befutni a szobába és bezárni az ajtót. Meg kiabált velem h tudod,kit c.igányozzak...

Legszívesebben mikor nem számít rá,behuznék nek egyet,h vegyen már vissza. de abból csak balhé lesz itthon,h én miért ütöm a nővérem. Hogy tudnám vissza fogni magam,h ne üssem meg?


2011. márc. 2. 10:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
de én magam is úgy gondolom h olyan mint a c.igányok... A semmire ide szüli más nyakára a gyereket :S aztán meg a segélyekre appelál
2011. márc. 2. 10:50
 12/32 anonim ***** válasza:
12%

Komolyan kértelek, hogy ne kezdj el C-z ni!

Szerinted milyen lehet annak, aki annak ellenére, hogy mindig is megkülönböztették, most azt olvassa, hogy ha a feje tetejére is állna C-nek hívják, és az elvárások tőle annyi, mint a nővéredtől.

Ne általánosíts!! Nem jól értelmezed a cigány kifejezést!

Rengeteg olyat láttam, aki még csak nem is pofozkodik a tesójával, mint ahogy azt te csinálnád.

Ha ennyire empátiamentes vagy, talán nem is a nővéred a rosszabb.

Jólét!:)

2011. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
tudom h a c-k közt is vannak normálisak,meg azok akik olyanok mint a tesóm h a segélyre alapoznak,ingyemélő lusta dögök
2011. márc. 2. 11:13
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekes megoldás, de én írnék neki egy levelet, na ott tutti végighallgat, nem szól közbe, és ha elég hatásos a levél, lehet hogy átgondolja a dolgokat.

És én innentől kezdve lezárnám vele ezt a témát, ezt a vitát, ha ennyire hülye, úgy kell neki.

Ne veszekedj vele többet, a levélbe úgy is tudatod vele a tényeket, a véleményedet, ami szerintem is teljesen jogos és igaz... Nem vehet fel hitelt gyedre meg gyesre meg segélyre, ennyire hülye ne legyen már.

2011. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
3%

Értem!

Tehát a kérdés kizárólag a te agressziólefojtásodról szól, nem pedig a boldogulásotokra irányul.

Ebben az esetben keress fel egy szakorvost, és mesélj neki az antiszocializálódásodról is.

Jólét!:)

2011. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés!!!

Anyudtól vagy apudtól milyen gyakran szoktatok verést, pofont, hajhúzást,...stb. kapni?

2011. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

csak az a baj h Úgyis felveszi,a providenetet is felvette a hátunk mögött,egyik barátnője volt a tanu. Mi meg néztünk nagyokat anyuval mikor jött a nő a törlesztőért és ő meg nem volt itthon,mert direkt elhuzott itthonról. Az idegesít a legjobban h még neki áll feljebb,meg affektálva beszél hozzám h a munkanélküli segélyből meg a segély miatt nem kell visszafizetni neki mert érkezik pénz a számlájára,meg h ga meg mégis vissza kell fizetni,akkor majd vesz fel providentet és én meg ne szóljak bele. Jah,csak h amig gyakorlatilag az én pénzemből zabál igenis van jogom beleszólni,sztem. ha nem a providentre a meg a többi hitelére menne el a pénze,akkor tudná ő venni a gyereknek a dolgokat amire szüksége van.

Elmennék én szakemberhez,de biztos felirna vmi gyógyszert az "elfojtott agresszíómra" és annak örülök h enni tudunk mit,nem h méregdrága gyógyszert váltson ki anyukám

2011. márc. 2. 11:37
 18/32 A kérdező kommentje:

Anyám nem szokott minket sose megverni,apám meg lelépett párévvel ezelött,de ő se bántott sose.

de ez h jön ide a kérdésemhez?

2011. márc. 2. 11:38
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád fejében is rendet tehetnél első körben, és talán ő tud hatni a nővéredre.

Először is: anyukádnak feléd van elsősorban eltartási kötelezettsége, a tesód gyerekét a tesódnak, meg a gyerek apjának kell eltartania. Nem írtad, hogy mi van a gyerektartással: ezt perrel is ki lehet kényszeríteni, ha önként nem fizet apuka. Nehogy már neked, kiskorúként azért kelljen diákmelóznod, hogy a nővéred balf...ságát anyagilag pótolni tudjátok...Épp elég segítség lenne anyud felé, hogy neked van saját zsebpénzed, amit nem neki kell adnia, nemhogy te adj haza konyhapénzt, mert a babára kell. Ok, az unokája, na de ne már...az nem az ő felelőssége.

Második: a nővérednek mia fenének hitel, ha otthon lakik tul. képpen ingyen, és még a gyerekét is más eteti stb.

Anyud ezt tűri? Ha nem futja mindenre a keresetéből, akkor nagyon egyszerű: fontossági sorrendet kell felállítani, aminek a csúcsán a te eltartásod kell, hogy legyen, a te jövőd megalapozása. Ha emellé nem fér még be egy "csonka család" eltartása, akkor nővérednek nem kell 3 évig otthon tespedie a gyerekkel, van bölcsi is a világon, el lehet menni dolgozni...

2011. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

ha anya nem veszi meg a gyereknek a dolgokat akkor tesóm se,mert ő meg a kis hiteleit fizeti abból amit kap nem kap gyerektartást,meg i azt se tudjuk ki a gyerek apja,egyszerűen nem hajlandó beszélni erről.

Volt már egy nagy összeveszés anya és tesóm között, tesóm oda akart költözni gyerekkel együtt egy barátnőjéhez(aki gogo táncos,és szoktak lenni ügyfelei is),de tesóm vinni akarta a gyereket. azzal védekezett h ha anya a gyámügyre viszi a dolgot,akkor bizonyítsa ha csaj ebből él és h nem segíti tesómnak a hitelt fizetni szívességből,meg h a tesóm nem veszi meg a gyereknek a dolgokat.

Anya meg hát a picinek az érdekét nézi h ő nem tehet arról h meg született.

Meg tesóm ki szokta játszani az aduász kátyát,h őt nem szereti anya,csak engem mert nekeminden el van nézve,stb.. ilyen baromságokat talál ki

2011. márc. 2. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!