Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam hogy a lányom ezt az...

Hagyjam hogy a lányom ezt az utat válassza?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve imádja Japánt,először nem vettem komolyan mikor 10 évesen elém állt hogy ő bizony ott fog élni.Év elején szerette volna elkezdeni tanulni a japán nyelvet,de nem engedtem meg neki a rossz jegyei miatt,azóta viszont csak ötöst hoz haza és egész nap a szobájában tanul,már az egyetemet is kinézte ahol tovább akar tanulni japán szakon.Nagyon határozott,értelmes lány. A napokban sokat gondolkoztam ezzel kapcsolatban és arra a döntésre jutottam hogy megengedem neki. Nektek mi erről a véleményetek? Támogatnátok a lányotokat/fiatokat?
2011. márc. 2. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Persze,hogy támogatnám!Ne értem mi rossz van abban hogy nyelvet akart tanulni...az csak jó lehet majd neki késöbb.És ha majd oda szeretne költözni akkor is támogatnám! :) Én is szeretnék elmenni innen minnél hamarabb :)
2011. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Kezdjük ott, hogy mi közöd van az ő életéhez? Amikor egyetemre fog menni, akkor már nagykorú lesz, azt is csinál amit akar és ha te megakarnád tiltani neki, csak azt érnéd el, hogy téged is megútál és akkor mag nézegethetsz, amikor Japánba is költözik, hogy minél távolabb legyen tőled.
2011. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Én már akkor támogattam volna, mikor felhozta ezt a témát. Miért baj, ha azzal foglalkozik, amit szeret? Istenem..
2011. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp támogasd! A leírtak alapján nem egy fellángoló tinihóbortról van szó. Ráadásul egy japán szakkal rengeteg irányba tovább lehet lépni, nagyon sok mindent lehet ezzel kezdeni!

Örülj neki, hogy ilyen határozott céltudatos lányod van. A fiatalok egy része azt se tudja mit kezdjen magával.

2011. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem támogasd! Hidd el, ha látja, hogy engeded neki és még örülsz is, akkor ő is csak még boldogabb lesz, mert tudni fogja, hogy büszke vagy rá :)
2011. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nagyon jó neked, hogy ilyen gyereked van!

Hagyd, hagy élje az életét! Mások kezük lábuk összetennék, ha a gyereküket egyáltalán érdekelné bármi is! Biztos rossz neked, de a gyerekek nem a tulajdonaink, csak segíthetjük őket, hogy végül kibontakozhassanak!

2011. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló korú vagyok, mint a lányod és szerintem támogatnod kellene. Ha még mindig imádja, akkor biztos, hogy ez nem csak egy hóbort. Ha nem tetszik később neki, akkor majd választ mást, de vagy most kezdi el vagy majd ha felnőtt lesz, akkor már nem lehet neki megtiltani.

Egyébként nekem is nagy vágyam, hogy külföldre menjek és számtalan tervem lenne, de engem nem nagyon fognak támogatni :(

2011. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nézd, tulajdonképpen nem olyan nehéz ezt kiagyalni, csak tett föl magadnak a kérdést: mi lenne, ha nem engednéd? Valószínűleg lenne egy frusztrált gyereked, aki esetleg a hátad mögött csinál dolgokat, és nem bízik benned, sőt. Így meg még nagyon jól is alakulhat a dolog. Persze nem biztos, hogy felnőttként is ugyanazt fogja akarni, mint diákkorában, de ha japánul tanul, abból csak haszna származik. :)
2011. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tàmogasd,hiszen az a célod gondolom,hogy boldog legyen.nekem mind2 gyerekem kint tanul,ha még meghasad a szivem is a tàvolsàgtól,de remélem õk boldogok lesznek.
2011. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hoyg ez miért kérdés a számodra... Támogasd!
2011. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!