Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját boldogságom vagy az ő...

Saját boldogságom vagy az ő "boldogságuk? " A szerelem felmentheti az embert?

Figyelt kérdés

Már rengeteg féle kapcsolatban éltem. Voltam plátói szerelmes, éltem normális párkapcsolatban, és kommunális kapcsolatban (nyitott házasság, a feleség beleegyezésével és tudtával voltam a pasi szeretője.)Voltam szingli is. Tudom a fokozatokat, tudom mikor tetszik valaki, mikor kívánom, mikor vagyok szerelmes, és mikor vagyok a szerelembe szerelmes. Azonban még ilyen háttérrel is jöhetnek problémák. 1 éve ismerkedtünk meg a pasival, elejétől fogva harmónia, vágy, mélységek, mintha átlátszó lenne mindkettőnk feje úgy ismerjük egymást, de mégis van titokzatosság. Érzem, hogy nagyon szeret, hogy szerelmes. Én is az vagyok. Csak a probléma, hogy házas. A feleségét kedveli, de ahogy beleláttam a kapcsolatba, a nő egy már csak egyfajta főzök-mondok egy két kedveset-mosolygok. Kedves nő, divatos is, többnyelven beszél. De az ő kapcsolatuk már nagyon régóta nem az igazi, 10 éve házasok. A férfi nagyon közeledik hozzám, folyton, és rengeteg alkalommal viszonozhattam volna a közeledését. De nem tettem. Nem tettem, mert nem akartam csak a szeretője lenni, meg nem akartam széttorpedózni egy házasságot, nem akarok az lenni, aki miatt tönkremegy. Viszont belül nagyon szenvedek, ő is érzi, hogy valami nem stimmel velem, hogy többet érzek, de mindig csak vissza kell magam fognom, és nem viszonozhatom, pedig úgy szeretném. Most dögöljek bele ebbe a helyzetbe? Olyan ritka dolog a szerelem, az igazi, "értelmes" szerelem, ami nemcsak felszíni és most, hogy rátaláltam ne legyen részem benne. Itt rengeteg olyat olvasok, hogy disznó férj, mert megcsalt, meg ilyen meg olyan feleség? És abba senki sem gondol bele, hogy mivan ha nem csak ócska sztereotípia az egész, ha az a férj tényleg őszinte érzelmekkel beleszeretett a szeretőjébe, de fél a feleségétől, vagyhogy nem láthatja a gyerekeit és azért nem mond semmit. A szeretőket is folyton megkövezik. Az ő gyerekei már felnőttek, velem egyidősek, najó 4 évvel idősebbek nálam. De már komolyan mondom nem bírom. Próbáltam kiűzni magamból az érzést, és ismerkedni eljárni más pasikkal, nőtlenekkel, fiatalokkal és semmi, csak egyre sivárabbnak éreztem magam, és mindet olyan kis pancsernek éreztem. Most egy régi szerelmemmel vigasztalódunk, próbálom kiterelni a gondolatokat a fejemből. De ha elválna is csak egy száműzetés lenne az életünk, mert anyámék rosszul lennének tőle, annyira konzervatívak. Mondjuk ez meg engem nem érdekelne, maximum annyiban hogy nem szeretnék se bújkálni, sem pedig összeveszni egy életre velük ezen.

A legnehezebb nemet mondani. Elfordítani a fejem, ha szembejön velem. Nem felvenni a telefont ha keres. Nem bontani fel a levelét, mikor majd meghalok, hogy mit írt.

1 éve tart, csak pár csók volt még a legelején vagy 5. Szex sem volt még, de gondolatban. És ő ennek ellenére kitartóan érdeklődik...


2011. márc. 2. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és ő hány éves?
2011. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben, ezért tapasztalatból mondom, hogy úgyis le fog tudni venni a lábadról, vagy előbb-utóbb belőled fog kirobbanni, hogy mit érzel iránta. Egy ilyen szitu teljesen ki tudja fordítani az embert önmagából. Egy idő után már nem fog érdekelni, hogy felesége, (felnőtt) gyerekei vannak. Be fogsz gőzölni, olyan leszel, mint Glenn Close a Végzetes vonzerőben. Szintén tapasztalatból mondom, hogy ha egy pasi szerelmes, pont ugyanolyan, mint egy nő, nem tud az eszével gondolkodni, hagy csapot-papot. Ha nem teszi, nem szerelmes...
2011. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha belemész, lehet, h hamar ki is ábrándulsz

ez lehet az előnye.

biztos nem tudnád mégis inkább elfelejteni?

2011. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem látok bele a fejedbe, de szerintem ide a "tiltott gyümölcs mindig édesebb" mondás illik. Mivel nem éreznéd fairnek, ha felborítanád a kapcsolatukat, erősíted magadban a vonzalmat, hogy az legyen a nagyobb, pedig valójában a vonzalomnak nincs valós alapja. Magamon is szoktam ezt tapasztalni, nem (csak) szerelem ügyében.


Lehet, hogy nincs igazam, hiszen nem ismerlek, nem ismerem a pasit sem és a feleségét sem. De azt gondolom, hogy ha a jelenlegi feleségét elhagyja miattad, akkor téged is el fog hagyni a következő nőért. Olyan férfiakat is ismerek, akik szeretőnek kitűnőek, kedvesek, normálisak, de házasságban szinte lehetetlen élni velük. Szerintem egy közeli ismerősöddel beszéld ezt meg, olyannal, akiben megbízol és nem akad ki, ha sokat bizonytalankodsz vagy ha végül nem rá hallgatsz.


Én személy szerint azt javaslom, hogy hagyd őt békén, a fent leírt okokból.

2011. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,vigyázz,mert ez a dolog megtévesztő is lehet.Nálunk a szitu az volt,hogy én voltam benne egy hat éves élettársi kapcsolatban,én ki is léptem belőle a szerelem miatt.Így utólag átértékelem a dolgokat,mert mi másfél évig cicáztunk egymással,még csók sem volt köztünk és nem is beszéltünk nyíltan a dologról,tehát megcsalás fizikai értelemben nem történt.Viszont ez alatt az idő alatt mindketten irreális képet alkottunk a másikról,szinte isteni tökéletességgel ruháztuk fel a másikat,hiszen a beteljesületlen szerelem iszonyat dolgokat hoz ki az emberből.A lényeg,hogy nem látsz pontosan,nem vagy földhöz ragadott.A mi kapcsolatunk szerencsésen végződött,mert azóta is együtt vagyunk és van két gyönyörű gyermekünk,de nagyot is bukhatsz ám vele.A másik meg ami gyanús még nekem,hogy a feleségről nem írtál rosszakat,ill. amit írtál róla az inkább egy megszokott kapcsolatnak minősül,akik tíz éve együtt vannak,azoknak azért már nyugodtabb mederbe folyik az életük.Lehet,hogy a férfit is csak a varázslatos érzelmek fogják meg,de igazából a feleségét választja,vagy ha nem,akkor is lehet,hogy később megbánja és annak is a ti kapcsolatotok issza meg a levét.Ne így legyen!
2011. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!