Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereketek fejéhez vágnátok...

A gyereketek fejéhez vágnátok mindenféle durva megjegyzéseket mikor egy apróság miatt felhúzzátok magatokat?

Figyelt kérdés
anya hirtelen haragú a bolhából is elefántot csinál és ilyenkor olyanokat mond üvöltözve nekem és tesómnak hogy bárcsak meg se születtünk volna,r*hadékok,sz*arháziak,h*lye p*csák és hagy ne fokozzam..(például ha tesómmal csak egyszer összeveszünk már akkor ez van)akkora nyomás ez,nagyon rosszul esik.meg is mondtam neki hogy minek ordibál,ilyen példát akar nekünk mutatni?és hogy nem így kéne elsimítani a problémákat és nem rajtunk kéne levezetni a feszültséget.Most komolyan egy normális szülő csinál ilyet mond ilyet??(je egyébként fel is pofoz ha kell,tesómat meg is tépi néha)én bizos nem így csinálnám ..
2011. márc. 3. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
az én anyám is ilyen volt velem amióta az eszemet tudom... eredmény: 4 és fél éve nem tartom vele a kapcsolatot
2011. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne mond, hogy soha.


A kérdésre válaszolva, nem vágtak ilyen dolgokat anyuék a fejemhez, talán a h*lye volt a legrondább, amit egy vita hevében megkaptam. De akkor is megtorpantam egy pillanatra és higgadtan mondtam neki, hogy ezt azért mégse.

Nem tartozunk a nem káromkodó, szenteskedő családok közé, csak valahogy egymás sértegetése kimaradt az életünkből. Ahogy az itteni tinik kérdéseit olvasgatom, nem is bánom. alpári módon tudnak ők is beszélni társaságban, de nagy átlagban mindezt otthonról hozzák. Persze tisztelet a kivételnek.

2011. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csináld is másképp!

A jobbik eset, ha "relatíve ép" lélekkel megúszod, és egészen másképp csinálod majd, mikor módod lesz rá.

A rosszabbik, hogy átveszed ezt a stílust, és továbbnyomorítod vele a saját gyerekeidet. Ha lehet, ne tedd!

2011. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád egyedül nevel titeket ?

Ha igen, ha nem, biztos néha ideges, de ez nem jogosítja fel az ilyen viselkedésre.

Igazán nem uszítani akarlak, de egy ilyen alkalomkor, miért nem kérdezel vissza, de lehetőleg nyugodtan, hátha úgy hatásosabb, hogy akkor miért szültél meg ?

Még gyerek vagyok gyerekesen viselkedek, gondold meg mi ami igazán rosszat teszek. Csúnyán beszélek veled ? Lopok ? Rosszak a barátaim ? Nem tanulok ? Nem segítek ? Ha erre mindre nem a válasz, és még eszedbejut valami, én talán leírnám neki a kívánságomat, hogy legyen szíves kicsit lejjebb adni a haragjából. Hiszen te szereted, és megérted, hogy biztos fáradt, de azért ezzel nem segít a helyzeten, és nektek rosszul esik. Írásban azért jobb, mert nem pöccen talán föl, lehet, egy normális vagy akár több pillanatában elolvassa, és valóban eljut hozzá, és megérinti.

Ti pedig bizonyítsatok neki, hogy tudtok rendesen játszani, viselkedni, főleg mikor látjátok, hogy ki van.

2011. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Kérdésedre konkrétan válaszolva. Nem csináljuk így. Én van, hogy ha idegesebb vagyok, és épp örjöngenek, megkérem őket, hogy halkabban, néhányszor, ha nem működik, akkor emelt hangon ugyanez, és elkülönítem őket, akkor biztos csönd lesz. Aztán kis idő múlva leeresztek , ők is, aztán minden normális megint.
2011. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem emlékszem, hogy a szüleim sértegettek volna, amikor megszidtak. Nem volt jellemző...vagy már nem emlékszem.

Ami fontos, most 2 gyerekem van, és ha rossz fát tesznek a tűzre, igyekszem nem káromkodni. Mivel amúgy sem szoktam, így nem is nehéz ezt betartani. Van úgy,hogy el kell számolnom 10-ig, de akkor sem vágok a fejükhöz ilyeneket. Pláne,hogy még kicsik, és rögtön megragad bennük, és alkalom adtán vissza is mondják. Hallanak ilyet eleget az oviban, játszótéren, szomszédból.

A legdurvább egy basszus volt, ami kicsúszott, mert valami durva, de szerencsés kimenetelű baleset volt. Remélem bírom így, és később sem minősítem őket hasonlókkal, mint anyukád titeket.

Ez csak őt minősíti.

Persze, feszülhet annyira a húr az egyéb problémák miatt, hogy vulkánként tör ki az emberből, de neki kell arra figyelnie, hogy ez hol, kin és mikor csapódik le. Ezért vagyunk mi a felnőttek,hogy ezt normálisan kezeljük...

Elég szomorú, ha az ember tépi agyerekét.

Én lehet, hogy visszakérdeznék, anyu, téged is megtépett a mama, vagy mondott neked ilyeneket? Hátha elgondolkodik ezen.


Üdv!

2011. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én mindig higgadt vagyok,és próbálom elmagyarázni neki,mert már lassan 18 vagyok...nem húzom fel magam csak ha már nagyon nagy az ordítozás és megpofoz.Egyébként régebben ez sokkal gyakoribb volt,mert kisebb voltam.Igazából a testvérem sajnálom csak,hogy ezt látja példaként,mert ő aztán nagyon anyára ütött és hajlamos azo ordibálásra,látom hogy tőle vette át.Ezért mondtam és anyának hogy ne csinálja ezt,mert rossz példát mutat.(Erre aztán nem tudott semmit se mondani és kiment,egy jó ideig hozzám se szólt)Ja és nem vagyunk különösen rossz gyerekek,én folyton csak tanulok,vagy edzek,nem dohányzom,nem rosszak a barátaim,tesóm meg még kicsi.egyedül nevel minket,de azért lehetne nyugalom.
2011. márc. 3. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem. De tudom magamról, hogy néha nagyon fel tudom kapni a vizet, apróságokon is. Persze, igyekszem türtőztetni magam, higgadtan kezelni a helyzeteket-amennyire lehet-, káromkodni inkább egyedül, magamnak szoktam... gyerek előtt még inkább fogom majd (ha lesz, persze :D), de lehet, hogy kicsúszik ez-az. De ha igen, nem készakarva lesz, és nem azért, hogy megalázzam/fájdalmat okozzak neki...
2011. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen anyám meg apám is, bár nem vernek, de rendszeresen nagyon csúnyán veszekszünk. :S Anyám a rosszabb fajta, minden 2. nap elmondja, hogy 19 éves vagyok, húzzak már el az ő házából, ha meg megsértődök erre, akkor én vagyok a hülye... na mind1. És azt is nem 1x hallottam, hogy minek szült meg minket. Bele sem gondol, miket beszél. Az ilyen embert sajnos én nem tudom tisztelni, és tőletek sem várható el. Én sosem tudnék ilyeneket mondani valakinek, sem a gyerekemnek, sem senki másnak. Soha nem szoktam ilyen őrült módjára veszekedni.
2011. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!